Interior Design|طراحی داخلی|طراحی داخلی منزل|دکوراسیون داخلی|طراحی داخلی آشپزخانه

بسیاری از خانه های معمولی از اتاق خواب و چیدمان های درست آن غافل هستند.در حالی که برای چیدمان اتاق خواب، رنگ دیوارها، رنگ بالش و پتو همه در زیبایی اتاق خواب مهم است. بسیاری از رنگ ها و وسایل یا مبلمان برای یک خانه بسیار متناسب و برای خانه ای دیگر کاملا نامتناسب است. همچنین بسیاری از افراد، برای سرمایه گذاری یک خانه یا آپارتمانی قدیمی را خریداری می کنند و سپس با تغییر دکوراسیون داخلی آن را با هزینه بالاتر به فروش می رسانند. یکی دیگر از مزایای مهم تغییر دکوراسیون داخلی، سرمایه گذاری مالی بر روی یک خانه یا آپارتمان است. به طور مثال استفاده از رنگ های تیره و طرح های سنگین برای اتاق خواب یک کودک مناسب نیست و تاثیر منفی بر روحیه او خواهد داشت. به طوریکه از نظر علم روانشناسی، هر رنگ تحریک کننده احساس خاص در افراد می باشد. با توجه به اینکه چشم خیلی زود از این نوع رنگ ها خسته میشود، در نتیجه بهتر است حتما آن را با سایر رنگ های مکمل ترکیب کنید.

در دایره رنگ ، هر یک از رنگها معنا و مفهوم خاصی دارند و دارای تاثیر متفاوتی هستند که بهتر است در دکوراسیون منزل با توجه به روحیات و نگرش فرد، انتخاب شوند، رنگها بعد دهنده و حجمدهنده هستند و فضا را متغیر نشان میدهند. امروزه به دلایل مختلفی طراحی داخلی روز به روز دارای پیشرفت فراوانی می باشد و این امر باعث شده است متقاضیان زیادی را به خود جلب نماید بنابراین افراد رشته تحصیل خود را طراحی داخلی انتخاب نموده تا با ثبت شرکت در آینده به این شغل ادامه دهد. تغییر دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان و آپارتمان دارای مزایای فرآوانی است که در ادامه به بررسی فوائد آن می پردازیم. هر فرد زمانی که می خواهد لوازم منزل، محل کار و هر جایی که در آن به زندگی می کند را دیزاین کند، در واقع مانند یک دکوراتور عمل میکند. طبق مطالعات مختلف روانشناسی و پژوهش های انجام شده، محیط زندگی انسان یکی از مهم ترین عوامل مؤثر بر بهبود روحیه و کاهش افسردگی در افراد است. افرادی که از این نوع مبلمان در خانه استفاده میکنند، بر این باورند که این مبلمان راحتی و زیبایی دلنشینی را برای خانه آنها به ارمغان آورده است.

هر کسی که خانه یا دفتر کاری را دکور کرده است به نوعی در طراحی داخلی مشارکت کرده است. هر وسیله ای را با هر رنگی بدون تناسب آن با دیگر وسایل خود خریداری نکنید. همانطور که در بخش قبلی خدمتتون عرض کردیم، انتخاب رنگ های مناسب برای دکوراسیون داخلی و هماهنگی آن با رنگ مبلمان و پرده منجر به زیبایی خانه شما می شود. برای ایجاد هماهنگی بیشتر حتما باید طراح، پلان دکوراسیون داخلی و همچنین چیدمان داخلی را برای شما مشخص کند تا براساس برنامه جلو بروید. انتخاب یک سبک مشخص باعث هماهنگی بیشتر و وحدت بین عناصر داخلی منزل میشود. این سبک خلاصهای از زیبایی دههی ۱۹۲۰ است. در هنگام خرید بهتر است از نظر طراح داخلی خود استفاده کنید. هنگام نصب روشنایی ، با قرار دادن چراغ ها در داخل کناف و همچنین طرح های مناسب برای نورپردازی می توانید محیط خانه را شیک نشان دهید.

این خانه ها معمولا از آجر، سنگ یا گچ ساخته شده اند و این مواد اغلب در داخل خانه ها و همچنین روی دیوارها و مبلمان یافت می شوند. اغلب ما بیشترین زمان خود را در محیط خانه یا محیط کاری خود می گذارانیم و داشتن یک محیط زیبا و متناسب می تواند منجر به بهبود کیفیت زندگی ما شود. افراد قرار است در این خانه چندین سال زندگی کنند و فضاها باید به گونه ای طراحی و اجرا شود که نیازهای آن ها به بهترین حالت در آن لحاظ گردد. این انتخابات درست باعث می شود که در زندگی احساس آرامش بیشتری داشته باشیم و از محیط لذت ببریم. از آنجا که چراغ های آویزان تمایل دارند اتاق را از نظر بصری باریک کنند ، یک گزینه خوب برای در نظر گرفتن چراغ های نورگیر در سقف است ، آنها نور نرم و هدایت کننده تری را ارائه می دهند. چه رنگ یا کاغذ دیواری را انتخاب کنید؟ یکی از مراحل مهم برای تغییر دکوراسیون داخلی انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها یا انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای منزل است.