24 سبک دکوراسیون داخلی : قدیمی ترین تا جدید ترین 2022

1- آیا واحد و بنای مورد بحث از نظر سازه ای و استحکام بنا ارزش بازسازی دارد یا خیر؟ Sculptform به طور تخصصی در زمینه ساخت بتونه های چوبی منحنی برای دیوارها و سقف ها برای طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان فعالیت می کند و معماران و سازندگان را قادر می سازد تا راه حل های قابل ساخت و مقرون به صرفه ای برای مفاهیم منحنی خود ایجاد کنند. از نیمه ی قرن 20 تا امروز به دلیل سادگی طرفداران زیادی را به خود جذب کرد و بسیار محبوب شد. هر تخته کلیک بر روی الوار ، با فرم پیش بینی شده برای پروژه ، در کارخانه استرالیایی خود با یک شیار در پشت قالب تولید می شود که به عنوان یک رابط بین تخته پشتیبانی و اتصال کلیک اختراع شده شرکت است. اگر از فرایندهای مناسب استفاده شود ، چوب می تواند منحنی و به شکل دلخواه باقی بماند – و برای این کار ، تعدادی از تکنیک های شناخته شده وجود دارد که شرکت استرالیایی ، Sculptform ،آنها را کامل کرده است. خم شدن بخار: وقتی با بخار گرم می شود ، چوب کیفیت قابل انعطافی پیدا می کند و پس از خنک شدن به شکل دلخواه باقی می ماند.

برونو مندز ، مدیر ارشد وودز باگوت ، اشاره می کند که “هدف این بود که در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان فضایی را برای غوطه ور شدن در محصولات و اخلاق اسکالت فرم شکل دهیم ، فلسفه دست ساز این شرکت را به نمایش بگذارد. Kerfing: این فرایند شامل بریدن شکافهای کوچک پشت تخته چوبی است تا اجازه دهد چوب در اطراف زیر ساز خم شود. عواملی مانند گونه های چوب ، جایی که درخت رشد می کند ، با چه آب و هوایی روبرو است ، هنگام قطع ، نحوه برش یا خشک شدن آن ، در میان بسیاری از متغیرهای دیگر ، تا حد زیادی بر نتیجه نهایی تأثیر می گذارد. در قرن 17 و 18 میلادی و تا اویل قرن 19، کار طراحی دکوراسیون داخلی بر عهدهی سازندگان خانه بود. این سبک تحولی در طراحی فضای داخلی خانه است که در اوایل قرن 20 شکل گرفته است و همان طور که از نامش پیداست، در دهه 1950 در کشورهای دانمارک، سوئد، فنلاند، نروژ و ایسلند بسیار مورد استفاده قرار گرفت. از دیگر ویژگیهای بارز سبک دکوراسیون ایران باستان میتوان به ستونهای بلند، دربهای سنگین، قابهای مرمر روی دیوارها، سرستونهای شیر و اسب بالدار اشاره کرد که همگی یادآور ایران باستان هستند.

پایبندی به قوانین خاصی در آن دیده نمیشود. هر کدام از پلانهای عرضه شده ، در بر دارندهی هزینهی خاصی برای کاربران است . نورپردازی سبب میشود واقعیت اشیاء نمایان گردد و نشاط و انرژی خاصی به فضا بخشیده شود. نورپردازی جزو عوامل خیلی مهمی در دکوراسیون است که باید اهمیت زیادی به آن داد. دکوراسیون داخلی زندگی همه آحاد جامعه را تحت تأثیر قرار میدهد و تأثیرات آن در زندگی به وضوح قابل مشاهده است، دکوراسیون داخلی طبق قوانین و اصول چیدمانی دارد که در واقع با رعایت این اصول و قوانین عملکرد فیزیکی و روانی افراد استفاده کننده را افزایش می دهد اما به علت عدم تخصص و یا شلوغی و عدم اطلاع از نورپردازی صحیح ورنگ امیزی و عدم چیدمان صحیح ، خانه به محیطی کسل کننده تبدیل می شود. ولی در عمل وظایف پیچیده تری بر عهده این افراد است، زیرا باید علاوه بر داشتن دانش نقشه کشی و طراحی نقشه ساختمان، با استفاده از قوانین بهینه سازی و خلاقیت فضای داخلی خانه ها را با توجه به نیازهای انسانی طراحی نمایند. بسیاری از طراحان داخلی بزرگ دنیا معتقدند که هیچ قانونی برای طراحی داخلی خانه وجود ندارد و شما میتوانید با توجه به سلیقه و خلاقیت خودتان از هر ایدهای برای ایجاد فضای زندگیتان استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان ها باعث کاربردی تر شدن فضا، ایجاد یک محیط آرام برای کادر درمانی و بیماران میشود و در خانه های مسکونی یک فضای راحت، گرم و پر از آرامش و صمیمیت را فراهم میکند. این منبع انرژی را در کل خانه منتشر می کنید و بهره برداری از آن را مدیریت کنید. استفاده از عناصر گوشهدار در این سبک نشاندهنده هیبت و اقتدار پادشاهان ایران قدیم است. هنر دکوراسیون داخلی فقط به چیدن اشیا و اثاثیه محدود نمی شود و عناصر دیگر هم دخالت دارند. طراحی داخلی قرون وسطی را می توان با فضای داخلی گوتیک مقایسه کرد، زیرا آنها دارای عناصر طراحی مشابه مانند متریال های چوب طبیعی و سنگ تزئینی هستند. دکوراسیون داخلی دارای معانی زیادی می باشد که به بررسی برخی از آن ها می پردازیم بر اساس معنی ذکر شده در آکسفورد دکوراسیون داخلی به معنای ” طراحی منحصر بفرد برای نمایان شدن وسایل، رنگ ها و چیزهای دیگر در یک اتاق و یا ساختمان بصورت خلاقانه ” می باشد و در لغتنامه وبستر دکوراسیون داخلی به معنای “نظارت و بررسی برای طراحی، اجرای معماری و مبلمان داخلی ” است. از دیگر شاخصههای آن میتوان به مبلمان بژ و سفید، اتاقهایی پر از وسائل چوبی و الگویهای سفید و آبی برای بالش و پنجرههای بزرگ اشاره کرد.