۲۴ سبک مهم دکوراسیون داخلی

رنگ و بافت سبز گیاهان باعث می شود زندگی پرطراوت شود و جریان پیدا کند. کاربرد گل و گیاه در دیزاین داخلی به فضای پیرامون رنگ، زندگی و هیجان می بخشد. تاثیر محیط پیرامون بر روحیه نیز قابل انکار است. از طراحی های صنذلی و مبلمان گرفته تا لامپ ها و پارچه های چاپی، همگی متأثر از طراحی سبکی بودند که هنوز نام اسکاندیناوی بر آن نهاده نشده بود. همونطور که گفتیم در گذشته به دلیل محدودیت متریال بیشتر آشپزخانهها قهوهای و کمی تیره بودن اما امروزه تنوع رنگی کامل هست و خب شاید رنگهای روشن انتخاب خیلیها باشه. در دکوراسیون آشپزخانه ایرانی فرش از جایگاه ویژه برخوردار است و حضور آن در آشپزخانه باعث زیبایی بیشتر فضا میشود. با این تفاوت که اهداف در اینجا بیشتر حول تجارت و فعالیتهای حرفهای میباشند. از انتخاب تابلو با طول مناسب اطمینان حاصل کنید. در نصب تابلوها باید توجه داشت که فاصله لبه پایین تابلو ۳ تا ۸ اینچ بالاتر از مبلمان باشد. خانه ای که به سبک برق دهنده تزئین شده است ممکن است بدون زحمت کنار هم قرار بگیرد ، اما اصول طراحی کلاسیک آن، مقیاس ، تناسب ، ریتم ، هارمونی و تعادل همچنان اعمال می شود.

قبلا هم بهش اشارهای کردیم، یعنی باتوجه به تناسبات فضا وسیله بچینید. هم چنین شرکت معماری و طراحی داخلی شاه توت، آموزش های علمی و هنری دکوراسیون داخلی و همین طور آموزش نرم افزار های معماری مثل آموزش اتوکد، آموزش 3D max و Vray به صورت حرفه ای و کاربردی توسط اساتید گروه معماری شاه توت ، ارائه می دهد. حالا خیلیها هستند که مدرک این رشته را دارند و دورههای طراحی داخلی یا دوره طراحی معماری را دارند. و پس از گذراندن دوره قادر خواهید بود به طراحی داخلی و بازسازی فضا مشغول شوید. برای اکثر مردم مشکل اصلی در طراحی دکوراسیون پذیرایی منزل، نحوه چیدمان مبلمان در این فضا است. استفاده از یک اثر هنری مناسب باعث تکمیل طراحی فضا می شود. استفاده از یک اثر هنری مناسب باعث تکمیل طراحی فضای منزل می شود. برای نصب این نوع سقف پارچه آنرا هنگام نصب گرما میدهند و با دستگاه و گیره های مخصوص روی پرل هایی زیر سقف پس از نصب و جایگزاری چراغ ها پارچه کشسان کشیده میشوند و زیر سقف روی دیواره ها نصب میشود در این صورت شما خودتان به تنهایی قادر به دسترسی داشتن به فضای زیرین سقف کشسان نخواهید بود و حتما باید از نصابان آن کمک بگیرید.

طراحی داخلی دفتر کار شما به اندازه کاری که ارائه می کنید، اهمیت دارد. از گیاهان در مکان هایی استفاده کنید که نور خورشید به اندازه کافی وجود دارد. سه اصل مهم در این سبک دکوراسیون داخلی وجود دارد: سادگی، انرژی و طبیعت؛ که مهمترین اصل پیدا کردن مکان مناسب برای هر وسیله می باشد. وقتی وارد خانه ای می شوید اولین چیزی به چشمتان می آید وسایل آن مکان از قبیل مبل، فرش، میز ناهارخوری، لوستر، انواع تابلو، گلدان و … خود اشتغالی و ایجاد مشاغل دیگر از جمله تواناییها و امکاناتی است که یک تحصیل کرده رشته طراحی دکوراسیون داخلی میتواند از آن بهره مند شده و خود را وارد بازار کار کند. فضایی که برای اتاق کودک خود ایجاد میکنید باید برای رشد و بازی کودک مناسب باشد و کودک درون آن سرگرم شود. انتخاب یک فرش مناسب می تواند باعث ایجاد انسجام در فضای اتاق شود و فضایی رنگی و بافت دار ایجاد کند.

این بدان معناست که از رنگی استفاده کنید که ۵۰ درصد روشن تر از رنگ اصلی شما باشد و در مقابل از رنگی دیگر که ۱۵۰ درصد تیره تر از رنگ اصلی است استفاده نمائید. بهتر است انتخاب اثر هنری بر اساس علاقه شما به آن هنرمند و یا اثر هنری صورت گیرد. این افراد از آثار هنری که ابعاد بسیار کوچکی دارند استفاده می کنند که این کار ممکن است از جذابیت آن اثر کم کند. بسیاری از افراد با استفاده نامناسب از آثار هنری، در طراحی داخلی دچار اشتباه می شوند. و پرهیز از شلوغ کردن زیادی خانه و همچنین توجه به هماهنگی وسایل با سبک مورد نظر مواردی هستند که نیاز به توجه زیادی دارند . این نکته را در نظر داشته باشید که میزان و زاویه نورپردازی در طراحی داخلی اثرگذار است. استفاده از نور خورشید مانند میزان آبیاری، در گیاهان با گونه های مختلف، متفاوت است. با نگاهی به مجله های مربوط به دیزاین داخلی و یا تماشای برنامه های تلویزیونی مربوط به طراحی داخلی، متوجه خواهید شد، در دکوراسیون زیباترین خانه های جهان از گیاهان استفاده شده است. شرکت های حرفه ای یک فاکتور رسمی فروش دارند و طبق آن عمل می کنند اما برخی شرکت ها برای جذب مشتری، در ابتدای کار هزینه پایینی را بیان می کنند و سپس در حین کار، هزینه های جانبی متعددی دریافت می کنند.