که این امر بی دلیل نیست

وقتی رنگی را برای خانه خود انتخاب می کنید، فکر می کنید و از خود می پرسید که می خواهید هنگام ورود به اتاق چه احساسی داشته باشید؟ مهم است که خانهای که قصد طراحی دکوراسیون برای آن را دارید چه ابعادی دارد. در این صورت آن حریم امنی که سالیان سال به آن عادت کرده اند را حفظ و به روزرسانی نمایید. زیاده روی در استفاده از یک شی یا رنگ از جذابیت و آرامش حاکم بر دکوراسیون شما می کاهد؛ به عنوان مثال اگر شما علاقه مند به رنگ زرد می باشید می توانید از توناژ های متفاوت رنگ زرد برای دکوراسیون خانه خود استفاده نمایید تا خانه ای زیبا تر و خاص تر داشته باشید. در صورت ضعیف بودن نور طبیعی کمبود آن را با به کار گیری نو مصنوعی جبران نمایید. یکی از عمده معایبی که بیشتر مردم از آن گله مند هستند خفه و بسته بودن فضای آپارتمان است. رنگ های سرد رنگ هایی هستند که احساس آرامش، سکوت و امنیت را در فضا ایجاد می کنند. خانه را با اکسسوری های بیش از حد شلوغ نکنید. از جمله وسایلی هستند که به راحتی میتوانید با به کارگیری آنها در دکوراسیون منزل خود به تکمیل سبک چیدمان داخلی منزل بپردازید.

گذاشتن تعدادی کوسن بر روی تختی که لبه بالایی بلندی دارد ، بر زیبایی تخت میافزاید . بر عکس سبک مدرن فضای چیدمان راحتی در آن وجود ندارد و احساس صمیمیت بیشتری به مخاطب انتقال می دهد. استفاده از نور مناسب و یکنواخت در آپارتمان خفگی محیط را از بین می برد، البته استفاده از نور طبیعی مناسب تر است. البته رنگ سفید همیشه می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. البته این امکان وجود دارد که برای به حداکثر رساندن تاثیر زیبایی شناسی به طور کامل تم ساختمان را می توان با استفاده از صدف ها، طناب ها، تصویرهای دریایی و تخته پاره ها دریایی طراحی کرد. در بین انواع سبکهای دکوراسیون داخلی، سبک بوهمین سبکی است که در آن بیشترین استفاده از نور طبیعی توصیه شده. جالب است بدانید کلمه بوهمین به افرادی اطلاق می شود که از لحاظ اجتماعی افرادی نا متعارف هستند و بیشتر کارهای هنری می کند. از آنجا که افراد تجربه قبلی ندارند لذا در پی مطالعه جنبه های دکوراسیون داخلی هستند. با این همه اگر علاقمندید تا به عنوان یک دکوراتور داخلی حرفهای به کار مشغول شوید، بهتر است پیش از هر کاری به مطالعه دقیق و کامل تاریخ هنر و معماری بپردازید تا کاملاً با انواع سبکها و شیوههای مرتبط با این حرفه آشنا شوید.

شعار مهم این سبک از طراحی داخلی ترویج سادگی و ساده زیستن و آشتی با طبیعت است، چوب و سنگ بیشترین کاربرد را در این فضا دارند و الهام از طبیعت در طراحی داخلی نیز بسیار مورد توجه است، به همین دلیل است که این سبک از چیدمان را مناسب فضاهای باغی و ویلایی می دانند، اگرچه بسیاری افراد علاقه دارند که دکوراسیون روستیک را در فضای خانههای شهری اجرا کنند تا کمی گرما و لطافت طبیعت در زندگی خشک و آزاردهنده شهرنشینی جریان پیدا کند. خانههای کوچک کاملاً به موارد صنعتی فکر کنید. ٭ امروزه علم روانشناسی موارد بسیار جالبی را برای افزايش نشاط و شادابي اعضای خانواده ، موثر ميداند كه نوع طراحی داخلی يكی از اين موارد است . انتخاب وسایل اتاق خواب و نوع چینش آنها کمک زیادی به کسب این آرامش و استراحت واقعی میکند.در این مطلب سعی داریم مهمترین نکات مربوط به دکوراسیون این بخش با اهمیت از خانه را ارائه نماییم . یکی از اصول اولیه دکوراسیون اتاق خواب این است که ، جای تخت باید طوری انتخاب شود که پنجره نورگیر در سمت راست آن قرار گیرد .

اگرچه همه ما زمانهایی را برای تفریح و هواخوری و گریز از محیطهای بسته در فضای آزاد می گذرانیم ، اما همین نشاط ناشی از جدایی از محیط بسته ، خود نشانگر کثرت اوقاتی است که در اتاقها می گذرانیم . شما با انتخاب سبک مینیمال نه تنها باید دکوراسیون بلکه باید سبک زندگی خود را نیز تغییر دهید. بنابراین، برای طراحی داخلی، باید سایه های مناسب را در کنار رنگ خود انتخاب کنید، نه فقط یک رنگ. انتخاب های محدوده همیشه حس بدی به شما القا می کنند. هدف استفاده از اتاق می تواند مدل طراحی را تعیین می کند. رنگ ها می توانند انرژی ما را تعیین کنند و به اندازهی نورپردازی اهمیت دارند. طراحی فضایی با انعطاف پذیری بالا و تنوع پذیر از لحاظ چیدمان و آرایش سطوح می تواند کارکردهای مختلفی را بپذیرد و این در حالی است که مخاطب احساس رضایت بیشتری از فضا خواهد داشت. تزئینات و کاشی کاری های داخلی با تناسبات و رنگ بندی خاص خویش در کنار کالبد درونی ، فضایی رمزگون را تداعی می کنند و هم اکنون نیز ارزش فضایی خویش را حفظ کرده است.