که این امر بی دلیل نیست

مشخص شدن پاسخ این سوالات بیانگر سبک مورد علاقه شما برای انجام دکوراسیون داخلی است. بهتر است بیشتر از شیشه و استیل و رنگ های سفید و نقره ای در فضا استفاده شود و هر چه وسایل صاف و صیقلی تر باشند این سبک جذابیت بیشتری خواهد داشت. به بیان دیگر دکوراسیون منزل به این معنی است که شما لوازم خانه را بر اساس معیار های خاصی انجام چیدمان کنید به گونه ای که زیبا تر از همیشه به نظر آید و در این راه نیاز به هزینه گزاف نباشد. برای این کار استفاده از تابلوهای دو سوم عریض تر از دیوار مناسب می باشد تا یک دکوراتیو به حساب آید. برخی خانم ها با به کار گیری رنگ سیاه و ایجاد تضاد چشمگیر رنگ دکوراسیون داخلی خانه را بیشتر از پیش به رخ می کشند.در سبک دکوراسیون داخلی مینیمال استفاده از اکسسوری های سفید رنگ انتخاب جذاب و ایدآل است، انواع شلف باکس دیواری، آینه کنسول سفید و فانتزی، میز دکوراتیو با رنگ مات و دیگر محصولاتی که می تواند درخشندگی خاص به اتاق نشیمن شما بدهد. توجه خانم ها به این مبحث تا حدی مهم و پر اهمیت است که ساعت ها وقت خود را در دنیای بزرگ اینترنت و فضای مجازی میگذرانند تا بتوانند بهترین ایده را در طراحی داخلی منزل خود پیاده سازی کنند، امروز قصد داریم در رابطه با رازهای جذابیت دکوراسیون داخلی و ایده های برتر طراحان مطالب مهمی را در اختیار کاربران عزیز قرار دهیم، اگر خاص بودن را دوست دارید با ما همراه باشید.

برای بهترین بودن لازم است در ابتدا معیار های خود را مشخص کنی، شما به چه رنگ، سبک و مدلی علاقه مند هستید؟ در صورتی که می خواهید منزلی زیبا و جذاب داشته باشید، تا به همه اعضای خانواده حس امن بودن و آرامش القا شود، باید همچون یک دکوراتور کلیه اشیای تزئینی منزل، مبلمان خانه و حتی رنگ پرده ها را با دقت و طبق اصول خاصی انتخاب کنید. دکوراسیون داخلی ( Interior decoration ) از مهم ترین مقوله های بزرگان این صنعت می باشد، اینکه چطور دکوراسیون داخلی خانه یا محل کار را طراحی کنیم که در نگاه اول بسیار خیره کننده باشد و در عین حال حس راحتی و آرامش را به ببنده القا کند از مباحثی است که این روز ها فکر بزرگ ترین طراحان را نیز به خود مشغول کرده است. شلف مورد نظر را در سرویس های بهداشتی برای قرار دادن لوازم شخصی خود به کار ببرید و یا با نصب بر روی دیوار آشپزخانه از آن به عنوان جا ادویه فانتزی استفاده کنید. دکوراسیون چوبی، دیوار های سنگ نما، شومینه های ساده و صندلی هایی که از تنه درخت ساخته شده اند همگی بیانگر یک سبک روستایی ساده ست که در آن رنگ های قدیمی به کار برده شده و همچیز به نوعی رنگ و رو رفته است.

مبلمانی ساده در کنار فرشهایی با طرح شلوغ و رنگ های پر تحرک دارد. مسئله اینجاست که چیدمان مبلمان به برنامهریزی دقیق و آگاهی از مهمترین نکات دکوراسیون داخلی ارتباط دارد. دقت به سبک مبلمان، رنگ و نوع پارچه آن و نیز نحوه قرارگیری و چیدمان آن در منزل، از نکات اصلی و اولیه یک چیدمان راحت و اصولی هستند. برای داشتن بهترین دکوراسیون می بایست نکات مهمی را رعایت کرد البته حرف از قاعده و چارچوب نیست چرا که خانه نقطه آرامش است و چنانچه برای زندگی کردن محدودیت قائل شوید هیچ گاه به آرامش درونی نخواهید رسید بدین منظور لازم است دکوراسیون داخلی خانه را بر اساس علایق و سلیقه بچینید. دکوراسیون داخلی خانه از بزرگترین دل مشغولی های خانم ها مخصوصا نوعروسان است، علاقه به داشتن منزل شیک و خاص از همان روز های ابتدایی آغاز زندگی مشترک یکی از دغدغه های مهم عروس خانم ها می باشد به همین دلیل وسواس خاصی در خرید جهیزیه خود دارند. در واقع می توان از آن به روندی عملکردی، زیبایی شناختی و هدایت گر، برای رسیدن به اهداف مورد نظر از جمله پویایی، افزایش بازده کاری و یا بهتر کردن روش زندگی یاد کرد. استفاده از میز های مربع با پایه های کوتاه و استفاده از رنگ های کرم و قهوه ای در طراحی و همچنین حفظ سادگی از مهم ترین ویژگی های آن به شمار می رود.

این سبک نمونه کاملی از دنیای اشرافی غربی است، برای آشنایی با این سبک تنها لازم است یکی از فیلم های سلطنتی اروپایی را مشاهده کنید تا به خوبی متوجه شوید که چگونه همچیز با نظم و ترتیب خاصی در کنار هم چیده شده اند. برای آن که بهترین باشید لازم است ابتدا راه بهتر شدن را بیابید، داشتن دکوراسیون شیک و زیبا مستلزم انتخاب یک سبک واحد و طراحی داخلی بر اساس استاندارد های سبک مورد نظر است. در صورتی که سبک دکوراسیون داخلی خانه شما کلاسیک است و مبلمان شما استیل است برای چیدمان آن بهتر است از نوع چیدمان سنتی استفاده نمایید. لذا اگر قصد دارید از دوران دبیرستان به این رشته وارد شوید، لازم است در هنرستان معماری داخلی را انتخاب کنید و در نهایت برای ورود به دانشگاه پس از پشت سر گذاشتن سه سال تحصیل در کنکور فنی و حرفه ای شرکت نمایید. کفپوش ها مهم ترین بخش در دکوراسیون را شامل می شود زیرا شما بر اساس کف پوش و رنگ دیوار، سایر ملزومات دکوراسیون را خریداری می نمایید. گستردگی این بخش که شامل موارد زیر است، باعث رونق اقتصادی و اجتماعی نیز خواهد شد.