که این امر بی دلیل نیست

در این بخش دو پارامتر طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی مطرح می شود. به عنوان مثال در دکوراسوین مینیمال بیشتر پایبندی به اصول سبک و رعایت آن ها مطرح است تا ایجاد راحتی و صمیمیت، رنگ ها کاملا خنثی هستند و این ممکن است سرد و بی روح به نظر رسیدن محیط شود. در این سبک پالتی نسبتا خنثی برای ایجاد حس آرامش استفاده می شود. رنگ های استفاده شده در این سبک اغلب رنگ های خاکی و گرم با ترکیب رنگ های خنثی روشن است. استفاده از فرش ها یا کوسن های با طرح های متضاد و عموما با رنگ های گرمی مانند نارنجی یا قرمز،استفاده از انواع تابلوها یا آویزهای دستساز که هر کدام ریشه باستانی دارند و همچنین استفاده از انواع گیاهان هوازی یا گیاهان با خواص های دارویی، مخصوصا به صورت آویز با انواع نگهدارنده های مکرومه، یا در گلدان های سفالی یا حصیری بسیار رایج است.

اما هدف از این مطلب آشنایی با انواع سبک های دکوراسیون محبوب و ویژگی های کلی آن هاست. استفاده از انواع ظروف چینی با طرح های گل گلی، یا ظروف فلزی یا سنگی آنتیک و کاغذ دیواری های طرح دار از شاخصه های این سبک است. در خانه اسکاندیناوی شومینه نقطه کانونی و اصلی قرار می گیرد تا فضا را گرم و از سردی متریال های استفاده شده کم کند. بانوان ایرانی خواستار آشپزخانه ای رویایی برای خود هستند که یکی از اصلی ترین المان های این طراحی کابینت آشپزخانه است. گرچه که شما محدودیتی در استفاده از رنگ های دیگر ندارید اما اگر قصد دارید دکوراسیونی مطابق با این سبک داشته باشید بهتر است از پالت رنگی مخصوص این سبک استفاده کنید. با افزایش تقاضا برای به کارگیری از هنر و علم در بستر خانهها شما نیز باید مطابق با نیازهای جامعه حرکت کرده و تواناییهای خود را به روز نگه بدارید. در مورد آینده شغلی این رشته نیز باید بدانید که با رشد جمعیت نیازهای جمعیتی نیز به تبعیت از آن افزایش میباید، اما در همین بخش درخواستهای شغلی نیز رشد خواهند کرد در نتیجه رقابت برای کسب مسند دشوارتر خواهد شد.

برای این که بهتر با شرایط شغلی در این زمینه کنار بیایید با تعدادی از طراحان داخلی از نزدیک صحبت کرده و پیرامون مسائل مالی گفت و گو هایی انجام دهید. اکنون پس از خواندن این مقاله و نکات ارائه شده در این زمینه آیا هنوز هم حس میکنید به واسطه علاقه به چیدن مبلها در خانه یا ترکیب رنگها با یکدیگر، خود را یک طراح داخلی دکوراسیون میدانید؟ هر سبک از دکوراسیون داخلی رنگ ها، متریال، مصالح و چیدمان مخصوص به خود را دارد. طراحی داخلی یکی از شاخه های طراحی معماری است طراح داخلی اشراف کاملی بر پروسه طراحی معماری دارد کار طراح داخلی در آوردن فضا ها و فرم های داخلی ساختمان با تمرکز بر اصول طراحی معماری است طراح داخلی در صورت داشتن سر رشته از کارهای هنری و درک هنری بالا در خصوص چیدمان تزئینات داخلی نیز می تواند ورود کند. استفاده از گل های طبیعی، دکوری های قدیمی و به طور کل هر عنصری که یادآور بخشی از دل طبیعت و مزرعه باشد نشانه های این سبک هستند. زیرا این سبک ترکیبی متنوع و درعینحال متناسب از پهلوی یکدیگر قرار دادن اجزا است.

به ویژه این که امکاناتی که فناوریهای روز در اختیار این افراد میگذارد بسیار کاربردی و متنوع است. برای این که در آسمان پر ستاره طراحی داخلی پر نور تر از سایرین بدرخشید باید بی وقفه بیاموزید و اجرا کنید. هر چند سبک های دکوراسیون داخلی شباهت های زیادی دارند که بعضی ها باهم ترکیب شده اند، اما تفاوت هایی در آن ها خلق شده که اغلب با نگاهی سطحی دیده می شوند. بوهمین ترکیبی از رنگ های روشن، طرحدار، طبیعی و چندلایه از فرهنگ های مختلف است. حالا برنامه ریزی برای اجرا، درک نیازهای مخاطبان و مشتریان، سبک و نحوه پیاده سازی پروژه، نظارت بر اجرا و حفظ کیفیت کار در تمامی مراحل، اخذ رضایت مشتری در هر مرحله و تحویل کار و دریافت رضایت کامل مخاطب و مشتریان از جمله کارهایی است که برای رسیدن به نهایت این کار، یعنی طراح داخلی شدن باید پشت سر بگذارید؛ حتی بدون یک گام اشتباه؛ چرا که همان اشتباه آخرین اشتباه شما در این رشته بوده و دیگر کسی به شما برای اجرای پروژه اعتماد نخواهد کرد.