چرا به دکوراسیون داخلی نیاز داریم؟

٭ آویز کردن صحیح قاب ها : اگر می خواهید بر روی یک دیوار تنها یک قاب عکس یا تابلو نقاشی آویزان کنید می توانید بر حسب رعایت استاندارد در هر جای دیوار آن را استفاده کنید اما برای آویزان کردن چندین قاب بر روی یک دیوار سعی کنید، آن ها را در کنار هم یا بر روی هم قرار دهید و فاصله ای حدود پنج تا ده سانتی متر بین هر قاب را رعایت کنید تا زیبایی هر قاب نمایان شود و از فاصله انداختن زیاد بین هر قاب خودداری نمایید. کلیه سرمایه را سهامداران تامین می کنند و این سرمایه به سهام تبدیل شده و مسئولیت هر یک به میزان سهام فرد بستگی دارد و در صورت قروض شرکت فقط به میزان سرمایه ای که ارائه داده اند مسئول می باشند. طراحی داخلی چه منافعی برای ما دارد؟ رنگهای یکسان: برای بزرگتر نشون دادن یک فضا هر چه تنوع رنگی کمتر باشه، رنگ دیوار و سقف به هم نزدیک یا یکسان باشه و فضا یکپارچه به نظر برسه، بزرگتر هم فرض میشه.

استفاده از طرحهای کودکانه بر روی دیوار یا زمین (فرش) به رشد ذهنی کودک کمک میکنه. اتاقی که برای کودک طراحی میشه باید به گونهای باشه که اگر بچه حتی تنها در اتاق زمانی رو سپری میکنه، خطری تهدیدش نکنه؛ ترجیحا تراس یا بالکن نداشته باشه، وسایل نوک تیز و گوشهدار نداشته باشه، مبلمان بزرگ و سنگین به دیوار یا زمین پیچ بشن که در صورت تکون دادن، روی کودک برنگردن و کشوها ترجیحا بسته یا در ارتفاع بالاتر باشن. گاها ممکنه اتاق نوجوان شما فضای کافی برای تمام امکاناتی که میخواد نداشته باشه، در این صورت میشه از مبلمان چندمنظوره استفاده کرد؛ تختهای تاشو، ترکیب تخت و میز یا تخت و کشو و … زیبایی شناسی مدرنیستی به سبک خاصی محدود نمی شود، زیرا مبلمان مدرن در اواسط قرن در بسیاری از خانه ها با روایت های سبک متفاوت ترویج شده است. سبک موجود رابطه نزدیکی با طبیعت دارد، این عناصر را بخوبی بکار می گیرد و آن ها را در طرح و زیبایی شناسی سبک خود قرار می دهد. سعی کنید که دکوراسیون خود را با رنگ و شکلهای مختلف تزئین نمایید و با کمک کنتراست نقطه کانونی جذابی را در اتاقتان را تشکیل دهید و از ایجاد فضاهای یکدست و کسلکننده جلوگیری کنید.

ترفند 1: چطور با کمک دکوراسیون داخلی، خانه رو بزرگتر نشون بدیم؟ همیشه انتخاب کردن یک سبک واحد در این مواقع کمک بزرگی محسوب میشه، پالت رنگی مشخص و طرحهای مرتبط با هم به ایجاد هماهنگی کمک میکنن. دیوارها فضاها را ایجاد می کنند ، در حالی که پنجره ها و درها به اتصال این فضاها از نظر بصری و فیزیکی کمک می کنند. در روش تربیتی مونتهسوری قفسه ساده و کوچکی رو برای گذاشت کتابهای مربوط به سن کودک درنظر میگیرن و اون رو در ارتفاعی نصب میکنن که بچه به تنهایی بتونه بهش دسترسی داشته باشه تا این کتابها همیشه جلوی چشمش باشن و بهشون عادت کنه و به راحتی باهاشون ارتباط بگیره. شاید در ابتدای امر، دکوراسیون و طراحی آن، زیاد پیچیده و سخت به نظر نیاید و هر کسی فکر کند که به راحتی می تواند از پس آن برآید، اما همانطور که قبلا هم گفتیم، این مسئله، یک تخصص است. همینطور هر چقدر بافت کف شما سادهتر باشد، بیشتر میتواند فضا را بازتر نشان دهد.

پس با درنظر گرفتن سبک دلخواه مثل هر فضای دیگهای، بریم دکوراسیون داخلی این اتاقهای خواب رو با هم بررسی کنیم. وقتی از فضای نشیمن در اتاق خواب مستر صحبت میشه، احتمالا تصور اشتباهی در ذهنتون شکل بگیره، اما معمولا نشیمن اتاق خواب به فضایی برای یک گفتوگوی دو نفره گفته میشه که با دو مبل و یک میز هم قابل اجراست. اگر هم در اتاق خواب مستر از سیستم صوتی و تصویری استفاده میکنید، بهتره ارتفاع اون رو بر حسب تراز دید صحیح درنظر بگیرد (نشسته بر روی مبل یا براساس ارتفاع تخت). دیوارها به طور معمول سفید یا خاکستری هستند و از پارچه های آبی برای مبل ها ، فرش ها و ملافه ها استفاده می شود تا رنگ و بوی خانه حس و حالی مرده و بی روح به خود نگیرد. سقف های کاذب یا به اصطلاح طراحان، سقف های ثانویه این روزها خود را در دل مردم جا کرده است. برای تزیین دیوارها میتوانیم از مواد یا متریال متفاوتی استفاده کنید که بسته به سبک و نوع دکوراسیون منزل تان دارد برای این منظور می توانید از پیشنهادات طراح خود استفاده نمایید. بست فارسی در این مقاله قصد دارد شما را با بهترین سایت های طراحی دکوراسیون داخلی دنیا در سال 2020 آشنا کند.