چرا به دکوراسیون داخلی نیاز داریم؟

سطوح براق مانند کروم دیگر وجود ندارند ، اما فلزات دارای پتینه های قدیمی و روکش مات در این سبک دیده می شود. میزها، صندلی ها، کابینت ها و کمد های چوبی به طور معمول دارای پوشش رنگی با طرحی فرسوده هستند. این امر باعث بخشیدن روحی تازه به فضا می شود. پیشنهاد می شود از انواع مبلمان راحتی ویترا دیدن فرمایید. از قرار دادن مبلمان های دست و پاگیر و بزرگ در مسیر ورودی ها خودداری کنید. رنگ مبلمان 30 در صد از رنگ اصلی منزل است و همخوانی آن با اکسسوری ها و دیوار بسیار حائز اهمیت است. در دکوراسیون اتاق خواب نور یکی از اصلی ترین اجزای آن است و رکن اساسی آن به حساب می آید. مثل ماشین مشکی که بسیاری از افراد به دلیل خش گیر بودن آن خریداری نمی کنند ولی ماشین چون در خیابان شما با بقیه افراد در تماس هستید خش می گیرد ولی کابینت ها اغلب توسط شما و خانواده شما نگهداری می شود و قابل مقایسه با این مثال های بازاری که کابینت سازها می زنند، نیست. به عنوان مثال اگر عاشق و چنگال با طرح راه راه دارید، آن را تنها در یک یا دو تا از لوازم منزلتان مانند میز غذاخوری به کار بگیرید.

وسایل را به گونه ای قرار دهید تا تجمع وسایل در اطراف اتاق باشد نه وسط آن زیرا تجمع آنها دروسط اتاق باعث تبدیل آن فضا به دو نشیمن کوچک می شود در حالیکه چیدمان وسایل در اطراف اتاق کمک بزگی به داشتن یک فضای نشیمن بزرگ میکند. از زیاده روی در هر چیزی که به آن علاقه دارید به شدت خودداری کنید. شومینه عنصری طبیعی می باشد که گرما و صمیمیت را به خانه می بخشد و از وسایل گرمایشی پر استفاده و زیبا در دکوراسیون داخلی می باشد. میپردازد، دکوراتورها معمولا به تنهایی کار میکنند و زمانی کار آنها آغاز میشود که مسائل مربوط به ساخت و فعالیتهای ساختمان در بخش داخلی به پایان رسیده است، بیشترین ارتباط دکوراتورها با سازندگان مبل، خیاط، پردهدوز، مجسمه ساز و فعالان در بخش صنایع دکوری خواهد بود. در اتاق نشیمن بهتر است سه نوع نور پردازی به طور هم زمان استفاده شوند. اتاق نشیمن فضای خوبی برای این کار است یا هرجا که از تماشای آن لذت می برید قرار دهید. اما در سوی دیگر همانطور که در بالا به آن اشاره شده است طراح داخلی کسی است که در رشته طراحی دکوراسیون داخلی تحصیل کرده و مدرک مورد تأیید از نظام واحد آموزشی کشور دارا است.

نور و روشنایی به عنوان قلب خانه یا فضاهای دیگر به حساب می آید پس باید در انتخاب آن دقت کرد. نورپردازی یکی از مهم ترین مباحث در معماری می باشد که زمانی که قصد داریم کار طراحی ساختمانی را انجام دهیم علاوه بر اسباب و وسایل آن باید به نورپردازی آن نیز توجه داشته باشیم. خانه باید معرف شخصیت صاحب خانه باشد، بنابراین در برخی از مکان های خاص منزل عکس های خانوادگی یا آثار هنری را قاب کنید و به دیوار بیاویزید. در واقع به هماهنگی هایی که با رنگ ها، اثاثیه و سایر اشیا در یک اتاق خانه یا دیگر مکان دلخواه به صورت کاملا هنرمندانه و جذابی شکل می گیرد، دکوراسیون داخلی می گویند. تابلو ها و قاب ها به خانه روح می بخشند و اگر به مکان نصب و تقارن آن ها با یکدیگر توجه شود زیبایی منزل دو چندان می شود. بر خلاف تصور برخی از افراد طراحی داخلی به هیچ عنوان به خانه های اعیان نشین محصور نمیشود بلکه برای تمامی سطح های جامعه لازم و مفید است به این صورت که هنگامی که قصد داریم یک بازسازی آپارتمان 50 -60 متری را برای یک زندگی راحت اماده کنیم باید حتما از اصول طراحی داخلی مسکونی استفاده کنیم تا بتوانیم نهایت بهینه سازی را در تک تک فضاها داشته باشیم که در نهایت در یک خانه کوچک بهترین امکانات را فراهم سازیم .

پیشنهاد بسیار زیبایی برای دکوراسیون داخلی می باشد. انتخاب قاب و تابلوی مناسب برای خانه یا هر فضای دیگر بسیار ضروری است چون باعث روح بخشیدن به آن فضا می شود. طرحینه به معرفی 10 سبک برتر می پردازد که هر کدام ویژگی های متفاوتی دارند. 30 درصد از فضای داخلی خانه را دیوارها تشکیل می دهند و به همین علت زمانی که وارد یک فضای داخلی می شویم اولین چیزی که ممکن است به چشم بیاید، رنگ، بافت و طرح دیوارها است. برای تبدیل فضای داخلی دکوراسیون منزل خود به سبک مدرن می توانید از یک تک رنگ جذاب، به خصوص برای پوشش دیوارها، سقف و سایر وسایل استفاده کنید. در فضای نشمین، به کار گیری از لامپ هایی با اشکال هندسی در سقف و استفاده از نورهای مخفی در پشت تلویزیون باعث ایجاد تفاوت با سایر فضاها می شود. نور مهم ترین و اصلی ترین گزینه در دکوراسیون داخلی می باشد و میزان نورپردازی هر بخش از خانه با سایر بخش ها متفاوت می باشد ولی زیبایی دکوراسیون هنگامی جلوه گر خواهد شد که نورپردازی به صورت مناسب و به اندازه باشد. انتخاب رنگ مناسب در کوچک یا بزرگ تر نشان دادن فضا بسیار موثر می باشد. بارزترین ویژگی های یک خانه الهام گرفته از دریانوردی پالت های آبی و سفید ، نوارها و هنرهای دیواری شامل قایقرانی و وسایل مربوط به ماهیگیری مانند حلقه های نجات ، طناب ها و تورهای ماهیگیری است.تفسیر ظریف تر از ظاهر ممکن است شامل نقاشی آرام از اقیانوس ، پنجره ها و آینه های گرد ، هنرهای ساخته شده از چوب دریایی و چوب بازیافتی باشد.