چرا به دکوراسیون داخلی نیاز داریم؟

رنگ های گرم باعث افزایش آدرنالین و بالا رفتن فشار خون و درجه حرارت بدن و ایجاد حس گرما می شوند مانند زرد، قرمز و نارنجی. بنابراین کار را باید به دست طراح بسپاریم که با تلفیق رنگ سبز با رنگ های گرم استفاده درستی از این رنگ در جهت پیشبرد اهداف می کند. برای این که با انواع سبک طراحی داخلی بیشتر آشنا شوید و بدانید که چه ویژگیهایی دارند، تا انتهای بحث ما را همراهی کنید. باعث فعال شدن تفکر و خلاقیت می شود و بیشتر در محل کار استفاده می شود و انسان را رو به جلو تشویق می کند. اجرا و طراحی دکوراسیون داخلی توسط شرکت های بسیاری قابل انجام می باشد، اما نکته مهم این است که دکوراتیوها خلاقیت لازم را داشته باشند و با علم و دانش خود در این زمینه، مناسب ترین سبک را نسبت به وضعیت یک خانه پیاده سازی کنند. مثلا یک پنجره یا یک شومینه طاقچه دار یک ستون یا نامتعارف بودن یک دیوار که باید تمام چیدمان بر اساس آن ها صورت بگیرد. برای مثال هیچگاه قدرت یک نقطه مرکزی را در چیدمان نباید نادیده گرفت.

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در دیزاین داخلی ساختمان توجه به نقطه کانونی است، منظور از نقطه کانونی بخشی از فضا است که نگاه را به خود معطوف میکند، این نقطه میتواند مبلمان، شومینه، ویوی ساختمان یا هر فاکتور مهم دیگری باشد که شما به عنوان طراح دکوراسیون داخلی قصد دارید نگاه بیننده را به آن خیره کنید. در مینیمالیست ها سردی و بی روح بودن محیط توی ذوق می زند اما گرما و راحتی دکوراسیون در سبک اسکاندیناوی نقطه مقابل این موضوع است. در این سبک هم مانند سبک فارم هوس از متریال چوب به عنوان عنصر اصلی اسفاده می شود اما چوب هایی به رنگ تیره. اما رنگ های سرد باعث کاهش ضربان قلب و حس سرما می شوندمانند سبز و آبی سفید و کرم. فضای خود را به کارشناسان کاشانه مدرن بسپارید تا در کمترین زمان، بالاترین بازدهی و بسیار شیک و زیبا با تلفیقی هنرمندانه و هوشمندانه از رنگ ها در اختیار شما قرار دهند.

برخی بر این باورند که این سبک همان سبک هایتک می باشد در حالی که آن سبک تلفیقی از تکنولوژی پیشرفته با صنعت است. سقف کاذب در طرح ها و اواع مختلفی ارائه میگردد که شما میتوانید بر حسب سلیقه ای که دارید طرح مورد نظر خود را سفارش دهید. به طور کلی هر رنگی نماد مختص به خود را داراست و کاربرد خاصی دارد و اثری خاص و متفاوت از دیگری بر فکر و روان فرد می گذارد. سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی، سبکی لوکس و مجلل است که علاوه بر ظرافت و زیبایی، جلوه ای اشرافی نیز به خانه می دهد. در مورد مبلمان می توان به این نکته اشاره کرد که باید فاصله معین و خاصی با دیوار داشته باشد. از متفکران این رویکرد می توان به زیگفرید گیدئون( فضا، زمان و معماری)، برونو زوی، جان هیدک اشاره کرد. از ویژگی های این سبک می توان به نداشتن جزئیات بیش از حد که مبلمان به کار رفته در آن بدون ظریف کاری است ، اشاره کرد. طراحی فضایی با انعطاف پذیری بالا و تنوع پذیر از لحاظ چیدمان و آرایش سطوح می تواند کارکردهای مختلفی را بپذیرد و این در حالی است که مخاطب احساس رضایت بیشتری از فضا خواهد داشت.

آخرین و مهم ترین فاکتور در طراحی داخلی چیدمان است. دانستن نکات و قوانین دکوراسیون داخلی و معماری است که ما این نکات و قوانین را دراختیارتان می گذاریم البته باید خاطر نشان کنم که هیچ فردی بهتر از یک طراح داخلی یا معمار نمی تواند شما را به مقصودتان برساند و در این راه کاشانه مدرن هم قدم شما در رسیدن به دنیایی زیباست.ب رای اطلاع از آخرین و پایین ترین تجهیزات ارتباطی و امنیتی به فروشگاه اینترنتی کاشانه مدرن (کلیک کنید) سر بزنید. در این سبک هیچ گونه آشفتگی ای وجود ندارد و این موضوع باعث شده فضای داخلی خانه هایی با این سبک، راحت به نظر برسند. متاسفانه آشفتگی گسترده ای در زمینه طراح داخلی و دکوراتور یا طراح دکوراسیون وجود دارد بعضا افرادی که تحصیلات هیچ یک از دو تخصص را ندارند اقدام به طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی میکنند که موجبات طراح های غیر استاندارد و هدر رفت سرمایه می شوند که البته نبود شفافیت قانونی لازم نیز به این آشفتگی کمک زیادی کرده است. فضا باید طوری طراحی و اجرا شود که برای تعداد زیادی افراد با کوچکی کارآمد باشد به خصوص خانواده های ایرانی که اهل مهمان نوازی هستند و اغلب دارای جمعیت بالا هستند.