چرا باید به دکوراسیون داخلی منزل اهمیت دهیم؟

روشنایی در کنار نقش کاربردی که دارد، میتواند از لحاظ بصری فضای پر انرژی بسازد. استفاده از چوب، فلز، شیشه و سنگ در کنار هم حس انتقال و گذر را در این سبک تداعی خواهد کرد. اکثر لوازم استفاده شده در این سبک چوبی هستند یا از دریا الهام گرفته اند. میتوانید از کوسن ها با طرح و رنگ های خاص یا تابلو ها روی دیوار تاکیدی استفاده کنید. با اینکه معنی مقیاس و تناسب تا حدودی گیجکننده است اما مطمئنا هر دوی آنها با اندازهی اشیا سروکار دارند. در طراحی داخلی مقیاس برای وزن بصری یک شی مورد استفاده قرار میگیرد و منظور از آن مقایسه یک شی یا عنصر نسبت به اتاق و فضای اطراف آن است. هر چیزی که در اطراف شما وجود دارد، دارای بافت است. علاوه بر این در سایت های معماری و طراحی دکوراسیون داخلی هزاران طرح و ایده مختلف وجود دارد که کمک می کنند ایده های جدیدی در ذهن شما شکل بگیرد. به طور کلی، در طراحی و دکوراسیون داخلی دو نوع رنگ گرم و سرد وجود دارد. رنگهای تاکید و الگوهایی که انتخاب میشوند، باید به طور مساوی در سراسر اتاق بکار برده شوند.

رنگ ثانویه معمولا برای مبلمان، پرده یا فرش بکار برده میشود. برای ۳۰% اتاق نیز از یک رنگ ثانویه استفاده کنید. سعی کنید برای ۶۰درصد اتاق از الگوی اولیه، ۳۰درصد الگوی ثانویه و ۱۰درصد الگوی سومی استفاده کنید. معمولا در فضاهای نامتقارن مبلمان و وسایل دکوری اتاق در شکل، اندازه و رنگهای متنوعی قرار دارند. با همهی اینها شما باید تعادل را در در اتاقهای نامتقارن نیز رعایت کنید و فضای هماهنگی داشته باشید. تونالیته رنگهای خنثی بهترین و سادهترین روش برای دکوراسیون خانه هستند زیرا که به خوبی با هر محیطی ترکیب شده و فضای هماهنگی را میسازند و مطمئنا شما به کمک آنها میتوانید طراحی موفقیتآمیزی داشته باشید. شما با طراحی دکوراسیون داخلی کاملا حرفه ای و جذاب می توانید ، احساس راحتی کنید و همچنین تمامی مخاطبان آن خانه ، چه موقت و چه دائمی می توانند احساس امنیت و راحتی کنند و این یکی از بزرگ ترین مزایای دکوراسیون داخلی ، برای شما عزیزان است. نوع خاصی از کف سازی را طلب می کنند. همینطور هر چقدر بافت کف شما سادهتر باشد، بیشتر میتواند فضا را بازتر نشان دهد. چون بااینکه هر عنصر جداگانه ممکن است بهطور باورنکردنی منحصربهفرد باشد بازهم باید باهم کاربرد داشته باشند.

۶۰% اتاق شما باید به یک رنگ غالب اختصاص یابد. ۱۰% اتاق نیز باید به یک رنگ تاکید اختصاص یابد. در سبک مدرن می توان برای مبلمان اتاق پذیرایی از کاناپه، مبل و میز جلوی آن ، میز ناهارخوری و صندلی، دیوارهای رنگی، ست تلویزیون، کتابخانه و سایر تجهیزات دکوری استفاده نمود . چون میز دایره ای فضا را کوچکتر نشان می دهد. در این مرحله استفاده از مبلمان اداری مینیمال اهمیت خود را نشان میدهد. الگوهای راه راه پهن به صورت افقی روی دیوارها میتوانند از لحاظ بصری فضای کوچک شما را بزرگتر نشان دهند. در یک اتاق نامتقارن احتمالا شومینه، پنجره یا هر جزئیات معماری دیگر در مرکز اتاق قرار ندارد و همین چالشهایی را برای چیدمان مبلمان در پیش روی شما قرار میدهد. الگوها تاثیر زیادی روی ظاهر و احساسات اتاق دارند. اگر شما از مبلمان با ارتفاع زیاد در یک اتاق پر از مبلمانهای کوتاه استفاده کنید، مطمئنا نتیجه فضای ناخوشایندی خواهد بود.

با اینکه ایجاد تعادل با مبلمان و لوازم جانبی غیرمشابه کمی سخت و دشوار است اما میتواند سرگرمکننده باشد. تعادل نامتقارن نیز برای کسانی که فضاهای غیر رسمی را ترجیح میدهند و کمی شور و هیجان و خلاقیت را در دکوراسیون خود دوست دارند، مناسبتر است. در مورد اتاق ناهارخوری و آشپزخانه شما راحتتر میتوانید الگوهای خود را انتخاب کنید زیرا شما محدودیت خاصی ندارید. الگوهای راه راه یکی از بهترین طرحهایی است که معمولا در دکوراسیون خانهها زیاد بکار برده میشوند. همینطور نوارهای پهن عمودی نیز باعث میشوند که سقف کوتاه اتاق بلندتر بنظر برسد. مثلا شما میتوانید قسمتی از اتاق نشیمن خود را با آباژور به فضای مطالعه تبدیل نمایید. طراح با توجه به سلیقه شما، طراحی دکوراسیون داخلی را تکمیل و در نهایت، کلیه وسایل مثل مبلمان، عناصر دکوراتیو و اقلام تزئینی را که مناسب طرح شماست، با دقت از فروشگاه ها و برندهای معتبر و محبوب شما انتخاب میکند. همه دوست دارند که زیباترین دکوراسیون داخلی منزل را داشته باشند. در بسیاری از موارد دیده شده که منازلی که شومینه دارند، همیشه جایی برای جمع شدن افراد و دورهمیهای صمیمی در فصل سرما را دارند. از مهم ترین کارهایی که برای تبدیل شدن به یک دکوراتیو باید انجام دهید، مطالعه و کسب مهارت می باشد.