هویت دکوراسیون داخلی ؛ علم یا هنر ؟

علاوه بر موارد ذکر شده سوالات دیگری نیز وجود دارد که در هنگام عقد قرارداد باید از پیمانکار بپرسید و آن ها را در قرارداد درج کنید. علاوه بر این موارد خود شومینه می تواند علاوه بر سیستم گرمایشی یک وسیله برای زیبایی بیشتر خانه به حساب بیاید. برای این کار شما می توانید از افرادی که مهارت کافی در این کار دارند کمک بگیرید. انتخاب سبک دکوراسیون داخلی و اجرای آن برای فضاهای مختلف منزل از دیگر نکات مهم در طراحی دکوراسیون منزل است. برای انتخاب طرح و رنگ دیوار ها علاوه بر علاقه و سلیقه خود باید به طرح و رنگ سایر وسیله ها نیز توجه کنید تا متناسب با آن ها باشد. منظور از متناسب بودن هم رنگ بودن نیست بلکه باید هماهنگ باشند و جلوه ای زیبا به خانه بدهند. کوراسیون معنای هماهنگ سازی طراحی شده برای به وجود آوردن رنگ ها، اثاثیه ها و دیگر اشیای در یک بخش از محیط خانه و یا هر جای دیگر از ساختمان به روش شیک و هنرمندانه را طراحی دکوراسیون می گویند. آیا دستمزد بر حسب متر مربع محاسبه می شود یا به صورت ساعتی ؟

با رعایت نکاتی که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم شما می توانید با هزینه نسبتاً کمی منزل خود را زیباتر و دلنشین تر کنید. اما صرفاً استفاده ی بهينه از فضا وظيفه ی يك طراح نيست ، وظيفه ی بعدی كه بسيار مهم تر هم ميباشد زيبايی منزل است. انتخاب طرح و رنگ دیوار ها یکی از مهم ترین موضوعاتی می باشد که باید در طراحی دکوراسیون به آن توجه شود زیرا در بدو ورود به خانه اولین جایی که به چشم می خورد آن ها می باشند. برخی از رنگ ها هستند که استفاده از آن باعث بزرگ تر دیده شدن خانه می شوند از این رو استفاده از آن ها برای خانه هایی با متراژ کوچک توصیه می شود همچنین برخی از طرح ها و رنگ ها منزل را کوچک تر نشان می دهند که شما اجازه دارید از این رنگ ها برای خانه هایی با متراژ زیاد استفاده کنید. طیف رنگی استفاده شده در این سرویس ها فقط سیاه و سفید نیست و میتوان از رنگ های ملایم و گوناگون استفاده کرد.

اگر برای قسمتی از منزل طرح خاصی در نظر نگرفته اید، می توانید با استفاده از وسایل طبیعی مانند گلدانها آنجا را تکمیل کنید. برای درک بهتر رنگبندی می توان از طرح های سه بعدی بیشترین استفاده را برد.چوب ها با هم ست می شوند ، پارچه ها مثل فرش، مبل و پرده ها با هم ست می شوند. مثلا باید بدانید که برای طراحی اتاق نشیمن حتما باید نقطهی تمرکز ایجاد کنید. اگر علاقه زیادی به نگهداری گل دارید حتما از آن ها در دکوراسیون خود استفاده کنید. همچنین وقتی این مطلب را سرچ کردید حتما می دانید که یک سرگرمی محبوب برای بسیاری از شماها است زیرا نیاز به مدرک خاصی برای تزئین خانه خود ندارید. با توجه به نگهداری شما و رعایت نکات مهم در استفاده از دیوارپوش میتوانید از آنها تا چندین سال نیز استفاده کنید دیوار پوش مانند رنگ نیاز به تمدید سالانه نخواهد داشت و از این نظر بسیار مقرون به صرفه میباشد.

در طراحی سعی نکنید که از پیاده سازی یک سبک خاص پیروی کنید. برقراری تعادل در تمامی مراحل کار از انتخاب سبک دکوراسیون و وسایل گرفته تا پیاده سازی و هزینهها بسیار حائز اهمیت می باشد. مرحله آخر پروژه طراحی دکوراسیون داخلی، پیاده سازی آن می باشد. استفاده از وسایل یک شکل، یک رنگ بودن همه بخشها و کاربردی نبودن خیلی از قسمتهای دکوراسیون اشتباهی می باشد که در طراحی دکوراسیون داخلی بسیاری از خانهها دیده میشود. برای طراحی دیوار (wall decoration) به جای تمرکز روی همه ی دیوار ها بهتر است روی یک دیوار متمرکز شوید. همه ی اعضای خانواده در منزل سهم یکسانی دارند، پس حتی به نظر کودکان نیز توجه کنید و در مواردی آن ها را عملی کنید. شما میتوانید بهصورت کارآمد محیطی که دارید را دو برابر کنید. دو تا از مهمترین رویکردها و سبکهای دکوراسیون داخلی اداری در حال حاضر، شامل سبکهای مدرن و کلاسیک هستند. شما می توانید برای طراحی بخش ورودی منزل از سبک کلاسیک بهره بگیرید و برای طراحی محیط آشپزخانه از سبک امروزی استفاده کنید. برای دکوراسیون منزل می توانید از گل و گیاه های مخصوص آپارتمان استفاده کنید این کار علاوه بر این که فضایی طبیعی و زنده در خانه ایجاد می کند زیبایی را نیز چندین برابر می کند.