هنر دکوراسیون و معماری داخلی در سبک های مختلف

با توجه به این که تکنولوژیهای امروزی کار را برای مشتریان در هر حوزهای آسان نمودهاند، رشته طراحی دکوراسیون داخلی نیز از این قاعده مستثنی نیست. طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی مدرن و امروزی منزل و طراحی دکوراسیون داخلی جدید خانه را در نمناک ببینید. استفاده از رنگ هایی متناسب با فعالیت شما جاذبه های بصری کار شما را بیشتر میکند و هر رنگ می تواند تاثیر مستقیم روی بیننده گذاشته و با نورپردازی مناسب، جلوه ی بصری ایجاد شده کامل شود و فرم و رنگ جدید وارد جسم کاری شما شده و آن را متحول سازد. رسیدن به محل کار ضمن احترام به مشتری و جذب درآمد بیشتر باعث می شود کارکنان از فضای کار خود لذت بیشتری ببرند و بازدهی کاری شما بالاتر برود. از ارتفاع (OKB) پنجره ها تا نازک کاری دیوار ها و مشخص کردن مصالح کفسازی و… نقوش نقش بسته بر روی گلدان ها، تندیس و نقاشی ها الهام گرفته از اساطیر یونان است و دیوار ها با آینه های بزرگ و قاب های طلاکاری تزئین شده. هماهنگی و هارمونی در تمامی عناصر از قبیل رنگ، نور و نورپردازی، بافت، فرم و بخش های ثابتی همچون دیوار ، سقف و کف می بایست در اوج خود باشند تا فضایی دلنشین و مسحورکننده خلق نمایند.

آنچه که در طراحی داخلی اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند ، توجه به نقطه کانونی در یک فضای مشخص است. سبک انتخاب شده ی محیط و کاربری فضا بسیار در این قسمت تفاوت ایجاد میکند. سبک معماری جورجیا الهام گرفته از این سبک در سال های ۱۷۲۰ تا ۱۸۴۰ در کشورهای انگلیسی زبان شهرت یافت. مثلا در کارهای اداری بیشتر توصیه می شود نورپردازی توکار انجام شود. یا در منازل مدرن کلیه لوسترها حذف شوند و با نور های توکار و مخفی روشنایی محیط تامین شود. برخورد نور صحیح و زیبا با یک دکور یا جسم می تواند در زیبایی آن تاثیر زیادی بگذارد. استفاده از گلدان و گیاهان در قسمت از هر فضا با هر کاربری به کار شما انرژی و زیبایی می دهد که این نوع گیاهان می توانند طراحی شده و ویژه باشند یا می توانند بصورت آماده خریداری شوند. تصمیم گیری در مورد نوع کفپوش در فضاهای اداری ساده به نظر می رسد اما همین انتخاب ساده می تواند مزایای بی شماری داشته باشد.

در صورتی که قبل از بررسی نقشه، رنگ و سبک خانه را انتخاب کنید، امکان ناراضی بودن کارفرما از محیط وجود دارد. جالب است بدانید که سبک معاصر همیشه در حال تکامل است، به این معنی که بر خلاف دیگر سبک های دکوراسیون داخلی، ویژگی های آن ممکن است در چند سال آینده تغییر کند. هنرمندان در باروک بر خلاف دوران کلاسیک با احساس خود حرکت میکنند و احساس را مقدم بر عقل میدانستند. در این سبک از تمامی المان های سنتی و مدرن در کنار یکدیگر برای طراحی دکوراسیون استفاده می شود و با مشاهده آن گذر زمان را به خوبی می توان تماشا نمود. اما سبک دکوراسیون قرون وسطی دقیقا مربوط به آن بازه زمانی نمی شود. این تصویر اصلا نامنظمی را به شما القا نمی کند. چرا که این سبک را پلی میان دو سبک سنتی و مدرن می توان به حساب آورد. این سبک یکی از منحصربهفردترین سبکها در طراحی دکوراسیون داخلی است. البته این در صورتی است که در انتخاب وسایل ، متریال و فضا دقت کرده باشید. متاسفانه آشفتگی گسترده ای در زمینه طراح داخلی و دکوراتور یا طراح دکوراسیون وجود دارد بعضا افرادی که تحصیلات هیچ یک از دو تخصص را ندارند اقدام به طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی میکنند که موجبات طراح های غیر استاندارد و هدر رفت سرمایه می شوند که البته نبود شفافیت قانونی لازم نیز به این آشفتگی کمک زیادی کرده است.

افزایش تعداد دانشگاه ها و آموزشگاه های آزاد که رشته های طراحی داخلی و دکوراسیون را ارائه می دهند، باعث شده است تا تعداد فارغ التصیلان این رشته زیاد شود. استفاده از تابلو ها، قاب عکس ها در جای درست و استفاده از آینه در مناطقی از محیط که کوچک هستند می تواند به کار عمق بیشتری بدهد. در سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک شما باید سعی کنید که کار چیدمان وسایل منزل را با دقت و نظم خاصی انجام دهید، چرا که در سبک کلاسیک نظم و ترتیب حرف اول را می زند. هزینه چیدمان و دکوراسیون داخلی چقدر است؟ باغ آرایی ژاپنی که تحت تأثیر آئین های شینتووذن بوده جلوه خاصی به آن بخشیده است. در کار های مدرن شیشه، آینه خاص که در جایی مناسب قرار بگیرد می تواند زیبایی بخش محیط شود. با تاکید بر روی این نقطه کانونی ، جذاب سازی و زیبایی آن می توان یک طراحی مناسب ارائه داد. در این بخش نیز میتوانید با دیدن عکسهای وبسایتهای طراحی داخلی ایدههای خلاقانه و زیبایی را دریافت کنید.