هنر دکوراسیون و معماری داخلی در سبک های مختلف

به طور مثال رنگ آبی و قرمز خالص برای اتاق خواب اصلا مناسب نمی باشد. به طور کلی مبلمان قادر است برای زیباسازی دکوراسیون داخلی نقش پر رنگی را ایفا کند. معماری داخلی نقش عمده ای در کیفیت فضای ساختمان ایفا می کند. حال می خواهیم به بررسی چند نکته بپردازیم. برای پروژه خود، از چند طراح مختلف، چندین طرح اولیه دریافت میکنید، ایدهای را که بیشتر دوست دارید، انتخاب نموده و ما شما را با طراح آن ایده ارتباط میدهیم. جایی که انسان به شکل موقت در آن حضور دارد اختیار کمتری نسبت به تغییر این دکوراسیون دارد و بیشتر ترجیح می دهد در آن دکوراسیون نباشد تا آن را تغییر دهد. طراحی فضایی با انعطاف پذیری بالا و تنوع پذیر از لحاظ چیدمان و آرایش سطوح می تواند کارکرد های مختلفی را بپذیرد و این در حالی است که مخاطب احساس رضایت بیشتری از فضا خواهد داشت. برای مثال تعویض مبلمان باعث ایجاد فضایی مدرن می شود، اما تغییر رنگ دیوارها باعث می شود حس و حال کلی فضا عوض شود. طراحان شرکت ارگ بند سازه ، با تمامی سبک های دکوراسیون داخلی آشنایی کامل دارند و سبک مورد نظر شما را به بهترین شکل طراحی می کنند.

مثلاً برای محیطی که نور مناسبی ندارد، اگر بخواهیم از چیدمانی با رنگ تیره و فشرده استفاده کنیم، فضای قالب بسیار تاریک و دلگیر خواهد شد و تأثیرات نامطلوبی روی افراد خواهد گذاشت. یک مبلمان با دسته های بزرگ ممکن است برای یک خانه بزرگ کاملا درست باشد و برای یک آپارتمان کوچک، کاری بسیار اشتباه است. انتخاب نوع مبلمان متناسب با سبکی که در نظر دارید هم می تواند بزرگترین تغییرات را بوجود آورد. استفاده از جدا کننده های سبک و قابل حمل، شفاف سازی، رنگ بندی های متناسب با نیاز های موجود، تنوع مصالح، توجه به نحوه قرار گیری و تعامل مابین فضاهای مختلف از جمله ویژگی هایی هستند که در کنار ساختار خاصی که برای یک پلان معماری در نظر گرفته شده است، می تواند بر غنای آن افزوده و حتی قسمتی از مشکلات آن را حل کند. شومینه ها نقطه کانونی اتاق نشیمن هستند و از آن ها به عنوان صفحات تزئین شده ای استفاده می شود که متناسب با فضا رنگ آمیزی شده اند. همچنین باید ساختار فضا را بشناسد. توجه به فضای داخلی و نحوه و تقسیم بندی پلان ها، نقش مهمی را در ساختار معماری یک بنا بر عهده دارد.

او همکاری نزدیکی با معماران و کارفرمایان برای تصمیمگیری در مورد ساختار یک فضا، نیاز کاربران آن و بهترین سبک مناسب هر دو مورد دارد. کارفرمایان و علاقهمندان به طراحی و دکوراسیون داخلی میتوانند از طریق چیدانه با شرکتهای معماری و ساختمانی و فروشندگان محصولات حوزه دکوراسیون در سراسر ایران ارتباط برقرار کنند. تزئینات و کاشیکاری های داخلی با تناسبات و رنگ بندی خاص خویش در کنار کالبد درونی، فضایی رمزگون را تداعی می کنند و هم اکنون نیز ارزش فضایی خویش را حفظ کرده است یک طراح داخلی مسئول طراحی، دکوراسیون و عملکرد فضای کارفرماست خواه فضا تجاری باشد یا صنعتی و مسکونی. در نظر گرفتن نیازهای اساسی مشتریان در کنار استفاده بهینه از فضا و همچنین کارایی فضاها در کنار رنگ ها و متریال های مناسب با هر فضا با توجه به نیازهای افراد از آن ها افرادی چند بعدی ساخته است. بنابراین باید بدانیم تغییر دکوراسیون داخلی به چه چیزهایی توجه کنیم. یکی از مهمترین نکته هایی که برای طراحی یک دکوراسیون داخلی بسیار مهم می باشد این است که رنگ ها را باید بشناسیم و به نوعی با روانشناسی رنگ ها آشنا باشیم. دوم این که تقریبا محال است که در یک دکوراسیون داخلی تنها از یک رنگ استفاده شود بنابراین باید به نوعی با ترکیب رنگ ها آشنا بود و دانست رنگ ها در کنار یک دیگر چه می گویند و چه مفهومی را می خواهند منتقل کنند.

برای اینکه بدانید چه سبک دکوراسیون داخلی با ذائقه شما سازگار است، باید با برخی از سبک های محبوب آشنا شوید. باید بدانید که مشتریان از شما نمیخواهند سبکتان را به بهترین شکل پیاده سازی کنید، بلکه آنها درخواست دارند تا شبک مورد نظر آنها را به بهترین شکل پیاده سازی کنید. بجز رنگ و مفهوم آن مهمترین عاملی که به نظر کمتر مورد توجه قرار می گیرد این است که بدانید شما دوست دار سبک کلاسیک هستید و یا نوین؟ ممکن است در طراحی نقشه معماری خانه یا دفتری که در آن هستید نقشی نداشته باشید، اما قطعاً تعیین دکوراسیون داخلی در دست شما است. شما هر روز و بیشتر ساعت فعالیت روزانه تان درگیر محل کارتان هستید و چشمان و احساستان ناخودآگاه به چینش محیط اطراف خود واکنش نشان می دهد. از این رو به نظر می آید که ما هر روز و تمام ساعات حضور در منزل به نوعی این دکوراسیون داخلی را مشاهده می کنیم.