هرگز به دکوراسیون ساختمانت دست نزن، اگه این نکات رو نمیدونی!

اما ترکیبی از اینهاست که دکوراسیون داخلی سنتی را برای شما به ارمقان خواهد آورد. بدون شک سادگی مدرنیته با پروفیل های طلایی مبلمان ترکیبی جذاب در دکوراسیون منزل ایرانی میشود.زمانی که شلوغی طرح کلاسیک کم میشود اما قسمت هایی از منزل مسکونی هنوز براق است.برای کسانی که به هر دو سبک معماری سنتی و مدرن علاقه مند هستند، پیشنهاد ما نئوکلاسیک است. اینکه سوالی برای ما پیش بیاید که دکوراسیون مدرن چیست،بهتر است ابتدا مفهوم مدرنیته در معماری را بدانیم و اینکه چه تاثیری بر دکوراسیون منزل ایرانی خواهد داشت.اصلا چگونه یک دکوراسیون مدرن میتواند در منزل ایرانی که سبک و سیاق سنتی دارد، جا باز کند.شاید راهی برای ترکیب دکوراسیون مدرن و دکوراسیون سنتی وجود داشته باشد. دکوراسیون داخلی مدرن با جلوه ی ساده ای که دارد یکی از محبوب ترین سبک های دکوراسیون داخلی است که برای خانه های کوچک بسیار مناسب است. همچنین نکات ریزتزی مثل قانون مثلث طلایی در آشپزخانه وجود دارد که باید به آن نیز توجه کنید. در این جا تنها نکته ای که باید به یاد داشته باشید توجه به تناسب، توازن و مقیاس در انتخاب المان های تزئینی می باشد. مثلا در کارهای اداری بیشتر توصیه می شود نورپردازی توکار انجام شود.

انتخاب متریال، نحوه نورپردازی های حرفه ای، نحوه استفاده از رنگ های مناسب برای دیوار، رنگ درب های کابینت آشپزخانه، رنگ سرامیک یا سنگ استفاده شده در کف ساختمان، رنگ درب های اتاق ها و کمدها و همچنین تناسب بین دکوراسیون و چیدمان مبلمان از جمله موارد مهم و اساسی در طراحی دکوراسیون داخلی است. محصولاتی که از پیش برای شما آماده شده و به تصویر کشیده شده است دست شما را برای انتخاب باز کرده است. نصب سقف کشسان به راحتی صورت میگیرد و وزن بسیار سبکی دارد که حمل و نصب آن را بسیار راحتتر میکند. توجه ویژه بانوان به طراحی داخلی پذیرایی مثال زدنی است، به طوری که میخواهند با توجه به سلیقه شخصیشان و وسایل موجودی که دارند بهترین دکوراسیون را برای پذیرایی منزل طراحی شود.اگر پذیرایی با دقت و حساسیت لازم طراحی شود، زیبایی و جذابیت دکوراسیون داخلی منزل ایرانی را دو چندان میکند پس دیزاین پذیرایی باید با وسواس کامل طراحی شود تا ارزش خانه بالاتر رود. به عنوان مثال طراح داخلی می تواند در شرکت هایی فعالیت نماید که در حوزه ی طراحی داخلی مشاوره می دهند.

برای مثال اگر بودجه رو تقسیمبندی نکنین، احتمالا اواخر پروژه با مشکلات بزرگی روبرو بشید یا اگر اول خریدهاتون رو انجام بدین و بعد به دکور کردن فضا مثل رنگ و … اگر در خانه بزرگی زندگی میکنید، که قسمت های مجزایی دارد، میتوانید از چند سبک استفاده کنید. زمانی که صحبت از طراحی داخلی منزل مسکونی میشود، تصاویری از یک خانه رویایی در ذهن ما نقش میبندد که طراحی آن از هر لحاظ ایده آل برای یک منزل مسکونی است.دکوراسیون داخلی منزل دنیای بزرگی است که ما در این صفحه به دنبال کشف آن ها هستیم تا شاید با مقالاتی که پیرانمون دکوراسیون و طراحی بیان میکنیم، دید شما به این دنیا باز تر شود. به دلیل زندگی آپارتمان نشینی، و کوچک بودن فضاها، استفاده بهینه از هر قسمت خانه در اولویت است.در اغلب مواقع پذیرایی ها متراژ های کوچکی برای دکوراسیون دارند و شما به دنبال استفاده حداکثری از فضاهای هستید تا دکوراسیون پذیرایی کوچک را به نحو احسن انجام دهید.البته طراحی پذیرایی که متراژ کوچک دارند دشوار نیست و میتوان با علم به ایده های خلاقانه و کربردی در نحوه دکوراسیون و طراحی داخلی پذیرایی این مهم را انجام داد.

در دکوراسیون داخلی منزل ، هر یک از قسمت های خانه را میتوانیم به سبکی مجزا و متفاوت آراسته نماییم که البته بستگی به نوع سلیقه و دیدگاه هنری هر فرد دارد، به عبارتی دیگر میتوانیم در طراحی منزل خود از سبک گلچینگرایی پیروی کنیم. اگر بخواهیم به جزییات پیدایش این نوع طراحی نیز وارد شویم باید بدانید که در سال ۱۹۱۴ یک طراح دانمارکی که مدیریت یک شرکت تزییناتی و هنری را برعهده داشت مجله ای با نام ” سبک هنری واقعی ” را راه اندازی کرد. طراح داخلی فردی است که برنامه ریزی ، تحقیق ، هماهنگی و مدیریت و در نهایت طراحی دکوراسیون داخلی پروژه را بر اساس نظر کارفرما انجام می دهد. طراحی داخلی حرفه ای چند وجهی است که شامل توسعه مفهومی ، برنامه ریزی فضا ، بازرسی سایت ، تحقیق ، برقراری ارتباط با کارفرما یک پروژه ، مدیریت ساخت و ساز و اجرای طرح می باشد. با سبک های مختلفی می توان دکوراسیون یک واحد را مطابق بودجه و نظر کارفرما طراحی و اجرا کرد و با فضاسازی های اصولی و فکر شده، خانه خود را تبدیل به محیطی صمیمی و پر آرامش نمایید.