معماری و طراحی داخلی

کرم و قهوهای کلاسیکترین انتخاب در اصول طراحی و چیدمان دکوراسیون منزل هستند. یکی از مزایای معماری داخلی استفاده از بهترین چیدمان برای اشیاء منزل است. 2. از تعادل به عنوان یکی از اصول و از رنگ به عنوان عنصر دکوراسیون داخلی صحبت کردیم که ترکیب این دو نشون میده شما باید در انتخاب رنگ حد تعادل رو رعایت کنید. برای مثال اگر بودجه رو تقسیمبندی نکنین، احتمالا اواخر پروژه با مشکلات بزرگی روبرو بشید یا اگر اول خریدهاتون رو انجام بدین و بعد به دکور کردن فضا مثل رنگ و … تزئینات کمی سادهتر میشن و کیفیت متریالهای مورد استفاده کمی پایینتر میاد تا افرادی که به سبک کلاسیک علاقه دارن اما نمیتونن هزینههای اون رو تامین بکنن هم بتونن خانه خودشون رو مشابه کلاسیک دکور کنن. سادگی: در یک فضا هرچه تزئینات کمتر باشن و وسایل سادهتر انتخاب بشن، کمتر جلب توجه ایجاد میشه و فضا بزرگتر به نظر میرسه.

همین مدرنیته زندگی رو برای ما سادهتر کرده! مدرنیته که تقریبا نقطه مقابل سبکهای سنتی و کلاسیک قرار میگیره. بعضیها معتقدن مدرنیته روح فضا رو گرفته اما این حرف منصفانه نیست و سبک مدرن اگر درست طراحی و اجرا بشه، جذابیتهای زیادی داره. و اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید یکی بود چوب های استفاده شده دی یک محیط است . توجه به فضای مطالعه کودک: با توجه به اینکه محل استراحت و مطالعه کودک در یک اتاق قرار دارد، در نتیجه باید این دو بخش را به خوبی از هم جدا کرد. همینطور میتوانید این کارها را با وسایلهای دیگر داخل اتاق تنطیم کنید، مانند (تختخواب، تلوزیون و غیره). با طراحی دکوراسیون داخلی منزل در فضاهای کوچک قدرت این را دارید که فضا را بزرگتر از متراژ واقعیاش نشان دهید و همینطور فضاهای بزرگ را زیباتر و با جلوهای خاصتر نشان دهید. شما باید در بازسازی داخلی منزل خود طراحی و نحوه چیدمان دکوراسیون داخلی جدید و زیبایی را در نظر بگیرید. پس برای داشتن طراحی داخلی زیبا باید هم سبک مورد نظر در اول کار مشخص باشد تا بتوانید وسایل را متناسب و هماهنگ با هم خریداری کنید و هم آنها را با اصول و قاعده و قوانین فنگ شویی در منزل خود بچینید تا ظاهر زیبایی که می خواستید را برای شما به ارمغان بیاورد.

از مزیتهای این سبک این است که در ترکیب لوازم میتواند تعادل متناسبی ایجاد کند و محیطی گرم و آرام را به ارمغان آورد. مثلا پالت رنگی تمام سرد یا گرم اصلا مناسب نیست چون خیلی سریع خستهکننده میشه یا انتخاب رنگهای خیلی تند یا خیلی آروم و یکدست تاثیر منفی داره. هر چه اضافه است رو از محیط خارج کنین، اطرافتون رو خلوت کنین، رنگها رو ملایم و خنثی انتخاب کنین، هر چیزی در سادهترین شکل ممکن باشه و سعی کنین فضایی یکدست به وجود بیارین. ترتیب مراحل اجرای دکوراسیون رو تا حد ممکن رعایت کنید. فضایی نیمه باز و سقفهایی چوبی و کف مرمت شده با چوب به زیبایی در دل این دکوراسیون جای میگیرد. مثلا قابهایی که قراره روی دیوار نصب بشن، نباید خیلی بالا یا خیلی پایین باشن، تراز درست، خط دید هر فرد هست که مثلا در فضای غذاخوری که اغلب افراد نشسته هستن، این خط دید پایینتر میاد یا انتخاب جای اصلی تلویزیون هم از همین قانون پیروی میکنه. در همین راستا سلام ساختمان تمام تلاشش رو میکنه تا شما با 0 تا 100 هر سبک به خوبی آشنا بشید و قوانین اونها رو در فضاهای اصلی بشناسید. البته این موضوع رو اشاره کنیم که سبکهای دکوراسیون داخلی رو میشه خیلی با وسواس تفکیک کرد و تعداد زیادی سبک رو جداگانه تعریف کرد اما ما در اینجا به سبکهای اصلی که طرفدار بیشتری در دنیا دارن، اشاره میکنیم.

اما اساس دکوراسیون داخلی بر سه سبک استوار است: سبک کلاسیک، مدرن و یا ترکیبی از طراحی کلاسیک و مدرن. این سبک برای افرادی مناسب است که دکوراسیون مدرن برایشان یکنواخت می شود اما خانه ای با طراحی کلاسیک نیز خسته کننده است. سبک سنتی شباهتهای زیادی به سبک کلاسیک داره اما شاید تنها تفاوتش کمتر تجملی بودن این سبک باشه. در موارد متعدد و قابل تامل، دکوراسیون غیر اصولی و غلط، نه تنها می تواند به سلامت روانی انسان آسیب های متعددی برساند، بلکه با زایل کردن عملکرد و کاربری فضا می تواند مخل آسایش و تخریب کاربری شود. در اینجا هم اشاره مختصری به هر سبک میکنیم و شما رو به تفصیل اونها ارجاع میدیم. اگر میخواید شناخت بهتری از این دو سبک پیدا کنید، به اینجا سری بزنید. باتوجه به اصل تعادل، اینجا هم باید توازنی بین مثبت و منفی برقرار باشه و دکوراسیون خوب، دکوری نیست که پر از وسیله باشه. توجه به فضاهای منفی شاید براتون غریب به نظر برسه اما اصل مهمی در طراحی معماری به شمار میاد. بود که هر کدام با توجه به نیاز مشتری و همچنین ابعاد ویلا و بسیاری از المانهای دیگر تعیین و برنامه ریزی خواهند شد .