معرفی و دانلود کتاب دکوراسیون داخلی فضای مسکونی 3: آشپزخانه، سرویس بهداشتی

روشنایی و استفاده از نورهای مختلف در دکوراسیون منزل یکی دیگر از نکات شایان ذکر می باشد؛ نصب لوستر و هالوژن ها در خانه جدا از جذابیت ظاهری باعث ایجاد حس و حال مختلف برای افراد می شود. همانطور که از نام سبک مشخص است این نوع دکوراسیون داخلی الهام گرفته از رنگ های دریا ،گیاهان سبز و تزئینات ساحلی می باشد.صدف های کنار ساحل،میوه ها ،حصیر های بافتنی در هر کجای خانه حس خنکی کنار ساحل را به دنبال دارد. می باشد.بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی معتقدند که باید سلیقه و هوش زیادی در این نوع سبک صنعتی به کار گرفته شود.از رنگ های خنثی مانند سفید،خاکستری و غیره در نمای داخلی منزل استفاده می شود. دکوراسیون کلاسیک در واقع یک نوع دیزاین به سبک سنتی غربی ست که تغییراتی مطابق زمانه حال در آن صورت گرفته است. منظور از دیاگرام جریان این است که در کوراسیون داخلی مبلمان منزل را به گونهای بچینید و دیزاین کنید که جا و فضای کافی برای رفت و آمد آسان وجود داشته باشد. منظور از شخصیت سازی این است که به کمک الگوهای روانشناختی، خود را به جای مشتری قرار داده و از ذهنیات و توقعات مشتری در مورد اجرایی شدن کار طراحی داخلی منزل یا محیط مورد نظر وی اطلاعات کافی را بدست آورید.

هر چند استفاده از سبکهای کلاسیک همواره مورد توجه بوده و محبوبیت خاصی دارند ولی این روزها طرحهای مدرن و ابداعات خلاقانه بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. اگر شما از آن دسته افراد می باشد که به مد و رایج شدن وسایل و لوازم منزل علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم که برای دکوراسیون داخلی منزل خود در این زمینه زیاده روی نکنید، به عنوان مثال فرض کنید طرح های شلوغ مدتی است که بین مردم باب شده است شما نباید تمام خانه خود را پر از طرح ها و وسایل شلوغ کنید بلکه می توانید با استفاده از یک تابلوی شلوغ و یا چند کوسن با طرح شلوغ جلوه به روز و متفاوتی به خانه خود دهید. دکوراسیون داخلی دارای سبکهای طراحی متفاوتی است که دارای شیوههای متغیری در طراحی هستند. اپلیکیشن استادکار دارای یک تیم پشتیبانی قوی بوده که در تمامی مراحل سفارش، حین خدمت و بعد از آن همراه شما بوده و سعی میکند بهترین خدمات را به شما ارائه کند. امروزه در زندگی شهری به ویژه در مرکز شهرها، به دلیل تجمع ادارات و ازدیاد ساختمانها به سختی میتوان خانهای دارای آشپزخانه بزرگ و نورگیر پیدا کرد. استفاده از کاشیهای رنگی با طراحی ایرانی، استفاده از شیشههای کوچک و بزرگ رنگی برای پنجرهها، فرش و مخده و پشتی برای نشستن.

خیلی از ما در خانههای کوچک یا بزرگ آپارتمانی زندگی میکنیم و کمتر کسی امکان، بودجه یا حتی حوصلهی این را دارد که در خانه باغهای بزرگ زندگی کند. مثلا شما میتوانید قسمتی از اتاق نشیمن خود را با آباژور به فضای مطالعه تبدیل نمایید. نصب کفپوش مناسب در طراحی دکوراسیون شاید برای برخی از افراد مهم به نظر نرسد اما باید اشاره کرد که برای خانه هایی با ابعاد کوچک حتما از کف پوش هایی در ابعاد کوچک استفاده کنید تا خانه شما بزرگتر به نظر برسد. نکته دیگری که در این قسمت باید به آن اشاره کرد عدم استفاده از رنگ سفید بر روی تمامی دیوار ها می باشد؛ بسیاری از افراد برای راحتی و جلوگیری از سردرگمی خود رنگ سفید را برای تمام خانه انتخاب می کنند که این کار صحیح نمی باشد زیرا یک خانه یکنواخ و بی روح تحویل شما داده می شود. مدل پرده اتریشی از انواع پرده ها با طرح شیک و بی نظیر می باشد و اگر شما تمایل دارید در طراحی دکوراسیون داخلی منزل تان تغییرات مثبتی را انجام دهید بهتر است این مدل پرده را برای نصب روی پنجره ها انتخاب کنید.

اگر احساس می کنید خانه شما سرد و بی روح می باشد می توانید با استفاده از عناصر طبیعی همچون چوب و یا استفاده از گل های طبیعی به خانه خود گرما ببخشید و از آن لذت ببرید. همانطور که از نام این سبک ،سبک مدیترانه ای، مشخص می باشد از کشور دریای مدیترانه مانند یونان،ایتالیا،فرانسه،اسپانیا و دیگر کشور های اطراف الهام گرفته است.این کشور ها مهد رنگ های گرم و خیره کننده هستند که باعث شده رنگ ها و بافت ها در سبک مدیترانه ای حرف اول را بزنند.در دکوراسیون سبک مدیترانه ای شما به یک سفر هیجان انگیز می روید بدون آنکه از خانه خارج شوید. اگر شما از مبلمان با ارتفاع زیاد در یک اتاق پر از مبلمانهای کوتاه استفاده کنید، مطمئنا نتیجه فضای ناخوشایندی خواهد بود. 5. نکته مهمی که اغلب در دکوراسیون نادیده گرفته میشه ارتفاع صحیح چینش اجزاست. هنر؛ اهمیت بخش هنری طراحی دکوراسیون در این بخش ، این است که طراح تمام نکات در رابطه با نسبت های انواع سبک های چیدمان را بشناسد و از آن ها به شکلی صحیح استفاده کند. انرژیهایی که در طول روز از دست میروند، تنها در محیط گرم و آرامش بخش خانواده میتوانند دوباره به روح انسان برگردند.