عوامل موثر در طراحی دکوراسیون داخلی – دی ایران

زیرا با استفاده از دانش ، مهارت و توانایی های تخصصی در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی ، نه تنها می توان از فضاهای کوچک استفاده بهینه کرد بلکه می توان به طور همزمان زیبای و آراستگی فضا را نیز در نظر گرفت . ٭ آویز کردن صحیح قاب ها : اگر می خواهید بر روی یک دیوار تنها یک قاب عکس یا تابلو نقاشی آویزان کنید می توانید بر حسب رعایت استاندارد در هر جای دیوار آن را استفاده کنید اما برای آویزان کردن چندین قاب بر روی یک دیوار سعی کنید، آن ها را در کنار هم یا بر روی هم قرار دهید و فاصله ای حدود پنج تا ده سانتی متر بین هر قاب را رعایت کنید تا زیبایی هر قاب نمایان شود و از فاصله انداختن زیاد بین هر قاب خودداری نمایید. لازم به ذکر است در صورتی که برای انجام ثبت شرکت دکوراسیون داخلی وکیل تعیین کنید، وی به جای شما تمامی مراحل را انجام می دهد و شما اتلاف زمان نخواهید داشت. ممکن است طراح داخلی کار چیدمان و دکوراسیون داخلی را انجام دهد اما عکس این موضوع صادق نیست و دکوراتور نمی تواند به طراحی داخلی بپردازد بلکه برای این کار حتما نیاز به اخذ مدرک است طراح داخلی با شماوره معمار پروژه حتی قادر به تغیرر طراحی معماری نیز میباشد مثلا ممکن است برای طراحی داخلی ایده آل یک دیوار را جابجا نماید.

اما به تمام عناصر راحتی ویلا مجهز هستند. ویلاهای لوکس مجهز به امکاناتی چون استخر، جکوزی، سونا، زمین تنیس، اتاق سینما، اتاق بازی و … طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن و پذیرایی با سایر نقاط منزل متفاوت است. صندلی های چوبی آشپزخانه و اتاق ناهار خوری دارای پایه های تراشکاری شده دقیق و همچنین حکاکی های تزئین شده روی چین های پشتی خود هستند. انتخاب نوع کابینت و رنگ آن تأثیر زیادی در دکوراسیون آشپزخانه دارد. در سبک مدرن اشکال هندسی و منحنی کاربرد زیادی دارند. میتوان در آشپزخانه نیز قسمتی از دیوار را با اشکال هندسی طراحی کنید. به عنوان مثال، اتاقی با دیوارهای آجری، کف سنگی و صفحات آشپزخانه ضد زنگ متناسب با زیبایی عصر ماشین است. بزرگترین چالش در دکوراسیون داخلی ویلا، برجسته سازی هر فضا در عین حفظ یکنواختی و ظرافت آن است. فضا را به دو بخش مثبت و منفی تقسیم می کنند. این سبک از رم و یونان باستان گرفته شده است و در آن از رنگ های خنثی استفاده می شود. ممکن است دارای معماری مدرن، و گاهی اوقات سبک روستایی یا مدیترانه ای باشند. امروزه تصور عموم بر این است که معماری داخلی ، طراحی داخلی و دکوراتور ، همگی یک رشته محسوب می شوند ، اما اگر به صورت تخصصی بررسی کنیم این سه رشته تفاوت ها و شباهت هایی دارند که هم باعث تفکیک آن ها از یکدیگر شده و هم به نوعی آن ها را مکمل یکدیگر می نماید.

با توجه به اینکه چشم خیلی زود از این نوع رنگ ها خسته میشود، در نتیجه بهتر است حتما آن را با سایر رنگ های مکمل ترکیب کنید. فروریزی و زوال نکته اصلی است. طراحی نورپردازیهای زیبا در راه پلهها و استفاده از آباژورهای مختلف در نقاط مختلف منزل به این نکته کمک شایانی مینماید. مهم ترین نکته در استفاده از سبک تلفیقی این است که رنگ، بافت و جنسی را که انتخاب می کنید با هم همخوانی داشته باشند. برخی از فعالیتهای گروه معماری شیوه شامل طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منازل، شرکتها، ادارات و سازمانها، طراحی و اجرای انواع کابینت، طراحی و اجرای انواع کاغذ دیواری و اجرای خدمات تخصصی دکوراسیون داخلی منزل است. چنانچه شما نیاز به بازسازی منزل و یا محل کار خود دارید میتوانید طی تماس با شرکتهای طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی از انواع ایدهها و نظرات آنها بهرهمند شوید. به طور کلی نورپردازی شامل سه روش روشنایی عمومی ، نورپردازی محدود و نورپردازی متمرکز می شود که روشنایی عمومی همان نورپردازی از سقف است که مقدار کم نور را در فضای زیادی منتشر می کند .

سبک دکوراسیون روستیک: در این سبک از بافتها و مواد برگرفته از طبیعت استفاده زیادی میشود. کوراسیون معنای هماهنگ سازی طراحی شده برای به وجود آوردن رنگ ها، اثاثیه ها و دیگر اشیای در یک بخش از محیط خانه و یا هر جای دیگر از ساختمان به روش شیک و هنرمندانه را طراحی دکوراسیون می گویند. انواع سبکهای دکوراسیون داخلی بسیار متنوع هستند به طوری که بیش از ۴۰ نوع سبک دکوراسیون داخلی وجود دارد. انواع سبک دکوراسیون داخلی با توجه به نوع و سبک به کار بردن عناصر اصلی در طراحی دکوراسیون تعریف میشود. این سبک مشابه با سبکهای طراحی داخلی مدرن انتقالی است. انتخاب سبک دکوراسیون داخلی و اجرای آن برای فضاهای مختلف منزل از دیگر نکات مهم در طراحی دکوراسیون منزل است. آشنایی با وسایل و جنس های مناسب هر یک از آنها برای چیدمان و به کار بردن آنها در محیط های مختلف از دیگر مواردی می باشد که یک دکوراتیو باید همراه داشته باشد.