عناصر مهم دکوراسیون داخلی را بشناسید – خبرگزاری مهر

ممکن است نتوانید تغییراتی اساسی ایجاد کنید اما بدانید که اینجا جایی است که شما در آن زندگی می کنید و آنچه مهم است سلیقه شماست. سبک دکوراسیون تلفیقی: در سبک تلفیقی میتوانید از تمام اجزای سبکهای دیگر که مورد پسند شماست در آن استفاده کنید. موضوع خیلی مهم در معماری داخلی و دکوراسیون تناسبات هست، شاید با خودتون فکر کنید این مساله خیلی به دکوراسیون داخلی ربطی پیدا نمیکنه اما باید بگم اشتباه میکنید، چرا؟ طراحی دکوراسیون شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد اما اگر می خواهید نتیجه مطلوبی بدست آورید باید از افرادی که در این زمینه تجربه و مهارت کافی دارند کمک بگیرید. اگر تیم یک طرحی را به شما پیشنهاد می دهد، ضرورتی بر اجرای تمام جزئیات نیست، شما می توانید با در نظر گرفتن اصول کلی از وسایل ساده نیز برای رنگ و لعاب بخشیدن به منزل استفاده کنید. سبک های مختلفی برای طراحی دکوراسیون وجود دارد که هر فرد با توجه به سلیقه خود یک سبک یا تلفیقی از چند سبک را انتخاب می کند. با بررسی لیست شرکت های طراحی و دکوراسیون داخلی می توانید بهترین آن ها را انتخاب نموده و طراحی و اجرای دکوراسیون خانه خود را به آن ها بسپارید.

1. سبک معمولی در طراحی دکوراسیون منزل: سبک معمولی یا سبک روزانه، نمونه ای از چیدمان دکوراسیون داخلی است که احساس آرامش بیشتری را در خانه به وجود میآورد. ٭ تاثیر دکوراسیون داخلی بر رفتار و فعالیت های مخاطبان فضا و کاربران محیط، امری بدیهی و غیر قابل اجتناب است. در کشور خودمان ایران با وجود فرهنگ تمدن و غنی، از ایده های منحصر به فردی در طراحی و یا استفاده از دکوراسیون داخلی و خارجی استفاده شده است. میکنند در یک اتاق باید تنها از یک رنگ استفاده کرد، در صورتیکه استفاده از هر رنگی، بدون اشکال است. چرا باید کار طراحی و دکوراسیون داخلی را به متخصصش سپرد؟ بنابراین یک معمار خلاق با در نظر گرفتن تک تک نیاز های افراد خانه، باید با استفاده از استانداردها، و ابزارهای موجود، فضای خانه را جوری طراحی کند که فرد از تک تک نقاط خانه خود به درستی استفاده کند. نکته پنجم: برای اینکه بتوانید به مشتریان خود اعتماد کافی بدهید باید خودتان را به جای آنها قرار داده و شخصیت سازی کنید. با وجود اینکه انتخاب سبک بر اساس سلیقه صورت میگیرد اما لازم است بدانید که در برخی موارد می بایست بر اساس متراژ مکانی که در اختیار دارید ، تصمیم درست بگیرید.

که در همه کارها و بازسازی ها، کار اجرا مطابق طراحی به کارفرما تحویل داده شده است. هر رنگ به نوبه خود زیباست و میتواند جذابیت خارقالعادهای ایجاد کند. هرچه خلاقیت بیشتری به خرج دهید و مبتکرانه عمل کنید، دکوراسیون منزل کوچک شما جذابیت بیشتری خواهد داشت. این روزها، به دلیل کاهش متراژ خانه ها، اکثر خانه ها دارای فضای کوچکی است. اما امروزه به دلیل کاهش متراژ خانه ها، اتاق خواب می تواند، برای چند منظور استفاده شود، این فضا می توان کارکردهایی چون فضایی برای استراحت، مطالعه و انباری نیز داشته باشد. این سبک از تجملات به دور است و همه چیز در ساده ترین و بی آلایش ترین حالت قرار دارد. سبک مدرن به عنوان یک سبک کاملا مستقل در دکوراسیون داخلی دارای ویژگیهای منحصربه فرد است که آن را از سایرین جدا می کند. در واقع به هماهنگی هایی که با رنگ ها، اثاثیه و سایر اشیا در یک اتاق خانه یا دیگر مکان دلخواه به صورت کاملا هنرمندانه و جذابی شکل می گیرد، دکوراسیون داخلی می گویند.

یکی از اتفاقاتی که حال آدم را خوب می کند تغییر دکوراسیون خانه است که اگر به صورت صحیح، علمی و دقیق اجرا شود، می تواند محیط خانه را متحول کرده و فضایی پر از آرامش و نشاط برایتان فراهم سازد. اگر می خواهید یک جای دنج برای خود داشته باشید و در فضایی آرام به استراحت بپردازید، دیوارهای اتاق خواب خود را با رنگ های ملایم و آرامش بخش رنگ آمیزی نمایید. اگر دانا باشید لازم نیست هزینه زیادی برای بدست آوردن چیزی پرداخت نمایید. برای زیباتر شدن فضای خانه و کاهش کنتراست و ملایم کردن سایه ها می توانید از چراغ های سقفی توکار استفاده نمایید اما در بهترین حالت از نورها بصورت ترکیبی استفاده کنید. اغلب برای ساخت دیوارهای خانه از آجر استفاده می شود. دیوارهای آینه ای باعث خطای دید می شوند و در دکوراسیون خانه های کوچک باید از آن ها بهره برد. نیاز سنجی: اینکه هر خانوادهای سبک زندگی مخصوص خودشون رو دارن و باید با توجه به این سبک خانه مناسبی داشته باشن تا در اون احساس راحتی کنن. از این رو طراحان با آگاهی از سبک دکوراسیون داخلی و دانستن اصول اولیه دکوراسیون داخلی منزل سعی دارند، تا فضای خانه شما را به ایده آلتان نزدیک تر کنند.