طراحی دکوراسیون داخلی منزل و طراحی داخلی ساختمان هیرادانا

این کابینت ها اغلب خیلی سادهاند،البته فراموش نکنید که بسیاری از جمله خود من اعتقاد دارم در اغلب مواقع زیبایی، در سادگی است. برای انتخاب متریال مناسب برای کابینت، زیبایی، قیمت و دوام از اهمیت بالایی برخوردار است. ایده اساسی این قانون این است که جزئیات و اشیائی که در عدد فرد مرتبشده یا دستهبندی میشوند جذابتر، بهیادماندنیتر و مؤثرتر از جفت شدن وسایل هستند. این کار می تواند جذابیت بصری و زیبایی فوق العاده ایجاد کند. یک اثر هنری که بسیار کوچک باشد، در معرض دید قرار نمی گیرد و کسی به آن توجه نمی کند و قطعه ای که خیلی بزرگ باشد، ممکن است بعد از مدتی چشم را زده و بیننده از خسته کند. سبک ساحلی همانند نامش از خانه هایی که در شهر های ساحلی ساخته شده اند استفاده کرده است و سبک خانه ها را به شکل آن ها در می آورد. “این واقعاً ایجاد یک چشم انداز جهانی است. ما در طراحی های خود از یک رویکرد جهانی در مقابل انتخاب رنگ یا مبلمان استفاده می کنیم. در طراحی داخلی یک زمان و طول عمر وجود دارد که ما براساس آن طراحی های خود را اجرا می کنیم. اصولا رنگ های روشن باعث می شوند که فضا بزرگ تر به نظر آید و هر چه شفافیت و درخشندگی آن بیشتر باشد به دلیل انعکاس نور فضا زنده تر( دینامیک) به نظر می رسد.

به همین دلیل بهتر است قبل از شروع، از هر یک در مورد سبک مورد نظر و مورد علاقهی آن ها، سوال کنید. بطور کلی چون طراح دکوراسیون وظیفه چیدمان مناسب و ایجاد هماهنگی بین وسایل و فضای یک ساختمان را دارد، نکته حائز اهمیت آن است که کار یک دکوراتیو و یا طراح دکوراسیون داخلی دقیقا پس از اتمام کار طراح داخلی آغاز می شود. شرکت معماری آرین پاراکس سعی می کند چیدمان مبلمان و اشیا دکوراتیو منزل را در عین تعادل، سازگار با درخواست مشتریان گرامی طراحی کند. یکی از چالش برانگیزترین مسائل خانه داری قیمت های بالای طراحی دکوراسیون داخلی منزل است. طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی نباید به گونه ای باشد که افراد پس از مدت زمان اندکی از آن طراحی، از نحوه چیدمان و رنگ های به کاررفته خسته شوند. به طور مثال یک طراحی شاید در نظر مشتری در حال حاضر خوب باشد ولی پس از مدتی که دائم با آن در تماس باشد از این طراحی یا رنگ خسته شود، بنابراین طراحان ما براساس اصول معماری و سبک شناسی مناسب با توجه به سلیقه اکثریت افراد که مورد تأیید علمی قرار گرفته است، طراحی می کنند. پس از مدتی تولید کنندگان و مشتریان متوجه شدند که استفاده از چوب هم معایبی دارد.

بعد از کابینت های فلزی و استیل، کابینت های تمام چوب به بازار آمد که آن ها هم مانند دیگر کابینت ها دارای مزایا و معایبی بودند. البته کابینت های، های گلاس دارای معایبی هم هستند که باید نسبت به آن ها آگاه باشید. یکی دیگر از ویژگی های این کابینت ها، تنوع آن ها در طرح و رنگ است. اگر فضای منزل شما کوچک است نباید از مبلمان و پرده و کوسن با طرح و رنگ های متنوع در فضای سالن پذیرایی و اتاق نشیمن استفاده نمایید همچنین بهتر است برای طراحی این بخش از منزل از ترکیب دو یا سه رنگ استفاده کنید. از این رو می توانند برای دکوراسیون داخلی منزل مناسب و زیبا باشند. طراح و اجرا کننده دکوراسیون داخلی باید بتواند داستانی درباره چگونگی قرارگرفتن فضای داخلی با همه عناصر و قطعات مختلف آن بگوید. همچنین پس از طراحی مناسب ، اجرا کننده طرح می تواند نقش بزرگی در به کارگیری آن در واقعیت داشته باشد. پیمانکاران و اجراکنندگان طرح ها، نقش بزرگی در زمان اتمام به موقع و مدیریت هزینه ها دارند.

کابینت های تمام چوب هم به دلیل هزینه بالا و مدت زمان اجرا، گزینه ی مناسبی برای انتخاب جنس کابینت در حال حاضر نیستند. کابینتهای کلاسیک،به دلیل اینکه معمولا تاج، دستگیره و طرحهای پر جزئیات دارند منجر می شود که نمای آشپزخانهتان لوکس و اشرافی گونه شود. افراد قرار است در این خانه چندین سال زندگی کنند و فضاها باید به گونه ای طراحی و اجرا شود که نیازهای آن ها به بهترین حالت در آن لحاظ گردد. از جمله معایب کابینت های تمام چوب، این بود که برای اجرای آن زمان بسیاری زیادی صرف میشد و از آن جا که عامل زمان برای اجرای دکوراسیون داخلی مهم است ، این کابینت ها پیشنهاد نمیگردد. به تعبیری دیگر دکوراسیون داخلی به این موضوع می پردازد که چگونه می توان یک پلان آزاد را با استفاده از مبلمانی که مناسب آن فضاست و دکوراسیونی که جلوه جذابی دارد در هم آمیخت و فضایی جذاب برای زندگی یا کار پدید آورد. در نظر گرفتن نیازهای اساسی مشتریان در کنار استفاده بهینه از فضا و همچنین کارایی فضاها در کنار رنگ ها و متریال های مناسب با هر فضا با توجه به نیازهای افراد از آن ها افرادی چند بعدی ساخته است.