طراحی دکوراسیون داخلی منزل – نمونه زیباترین دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

در این سبک، از عناصر فضای باز مانند باغ های صخره ای، چشمه ها، سرخس ها، بونسای و بامبو نیز استفاده می شود و درهای شیشه ای بزرگ الهام بخش دسترسی به طبیعت هستند. با این حال ، ممکن است برای هر صاحبخانه مناسب نباشد ، به خصوص آنهایی که کودکان خردسال دارند زیرا شیشه ، لبه های تیز و رنگ های روشن برای کودکان مناسب نیستند. رنگ زرد باعث فعالیت ذهن میشود. رنگ های به شدت گرم، باعث می شود روحیه کارکنان پرخاشگر و عصبی باشد و همینطور رنگ های سرد باعث بیحالی و از دست دادن انرژی میشود. امروزه کارمندان و کارکنان ترجیح می دهند در یک فضای شیک با رنگ و لعاب زیاد کار کنند. این سبک ها با هدف زیبایی و استفاده بهینه از فضای داخلی طراحی و انتخاب میشوند. طراحان ابتدا برای چگونگی استفاده از فضا ایده می گیرند و سپس آنها را با زیبایی و نیازهای مورد نظر مشتری تطبیق می دهند. به طور مثال یک طراحی شاید در نظر مشتری در حال حاضر خوب باشد ولی پس از مدتی که دائم با آن در تماس باشد از این طراحی یا رنگ خسته شود، بنابراین طراحان ما براساس اصول معماری و سبک شناسی مناسب با توجه به سلیقه اکثریت افراد که مورد تأیید علمی قرار گرفته است، طراحی می کنند.

تقارن و هندسه مشخص، نظم و فاصله اصولی، رنگ و نقوش خاص و مطرح و استفاده از متریال (مصالح) ارزشمند برگرفته از طبیعت مانند چوب، صدف، عاج، سنگ مرمر و دیگر المان های لوکس جزء جدایی ناپذیر این سبک معماری داخلی محسوب میشوند. همچنین از ویژگی های مهم این سبک دکوراسیون می توان به استفاده از خطوط صاف و مستقیم، استفاده از مصالح و مواد طبیعی مانند چوب، فلزات، چرم و الیاف طبیعی و استفاده از پالت رنگی خنثی اشاره کرد. طراحی دکوراسیون داخلی جنبه های مختلفی دارد که می توان آنها را از نظر علمی و هنری بررسی کرد. پنجره های چوبی و دوجداره در معماری کلاسیک کاربرد فراوانی دارد. در طراحی داخلی یک زمان و طول عمر وجود دارد که ما براساس آن طراحی های خود را اجرا می کنیم. به طور مثال ما در طراحی های خود در نظر می گیریم که ایرانی ها اغلب زمان خود را در کدام فضاها بیشتر طی می کنند و چگونه می توانیم ما این نیازها را به بهترین شکل رفع کنیم. این نوع بام ، ترکیبی از دو سیستم گسترده و متمرکز است و ، دارای فواید دو بامی است که در بالا گفته شده است.

طبق گفته مؤسسه معماران آمریكا ، برنامه ریزی فضا شامل تعریف الگوهای مشخص برای مسدود كردن مناطق فضایی داخلی و داشتن برنامه مشخص برای چیدمان مبلمان و قرار دادن تجهیزات مناسب در ساختمان است. محیط خانه و طراحی زیبا می تواند برای خانم هایی که ساعت های زیادی را در خانه سپری می کنند، محیط مناسبی را ایجاد کند. برای دانستن انواع جنس های کابینت آشپزخانه در بازار می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.کابینت های جنس های گلاس به دلیل براق بودن آن ها، زیبایی زیادی برای فضای آشپزخانه ایجاد می کند. طراح و اجرا کننده دکوراسیون داخلی باید بتواند داستانی درباره چگونگی قرارگرفتن فضای داخلی با همه عناصر و قطعات مختلف آن بگوید. یکی از مزیتهای ویژه طراحی دکوراسیون ایجاد تنوع و حس تازگی در افراد است. اکنون پس از خواندن این مقاله و نکات ارائه شده در این زمینه آیا هنوز هم حس میکنید به واسطه علاقه به چیدن مبلها در خانه یا ترکیب رنگها با یکدیگر، خود را یک طراح داخلی دکوراسیون میدانید؟

این کاملاً بدیهی است که فرد در شرایطی که حس و حال بهتری دارد میتواند بیشتر و بهینهتر به فعالیتهایش بپردازد. مواردی که برای افراد غیر ضروری است نباید در طراحی ها لحاظ گردد. طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی نباید به گونه ای باشد که افراد پس از مدت زمان اندکی از آن طراحی، از نحوه چیدمان و رنگ های به کاررفته خسته شوند. امروزه استفاده از علم و هنر چیدمان و طراحی فضا بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است و منافع بکارگیری ترفند ها و نکات تخصصی دکوراسیون داخلی، بیشتر بر همگان آشکار گشته است، متاسفانه مشکل رایج در میان جامعه امروز نسبت دادن معماران و طراحان داخلی به کسانی است که تنها فضا را به زیبایی چیدمان می کنند اما نکته قابل تامل و بسیار مهم در چیدمان و عواملی که طراحان و معماران به کار می برند رعایت استاندارد ها و ساختن فضاها متناسب با نیاز ها برای عملکرد مناسب می باشد، در واقع قوانین دکوراسیون و معماری داخلی علاوه بر زیبایی فضا می بایست به تناسبات فضا اهمیت داده و همزمان با بهترین استفاده از فضا و مبانی زیباشناسی با استانداردهای متناسب با ابعاد انسانی و جنبه های احساسی انسان همراه و هم جهت باشد و برای کارایی بالاتر به متریال ها، بافت ها، رنگ ها و نور چه از نظر بصری و چه کیفیت و مکان بکارگیری توجه کرده و در عین حال در هنگام طراحی با برنامه ریزی و مدیریت مناسب با بودجه مورد نظر بهترین انتخاب ها را انجام دهد.