طراحی داخلی:عناصر اصلی و اصول اولیه طراحی دکوراسیون منزل

1- آیا واحد و بنای مورد بحث از نظر سازه ای و استحکام بنا ارزش بازسازی دارد یا خیر؟ بنای این سبک در فراهم کردن آرامش با استفاده از تعادل و هماهنگی هست و تقریبا به اصول مینیمال شبیهه. سبک صنعتی چیزی برای پنهان کردن نداره و همیشه رو بازی میکنه، از طرفی یکم روحیه خشنی داره. دیوارهای آجری یا بتنی، تیرهای چوبی و لولههای فلزی، اتصالات و تاسیسات روکار یا رنگهای تیره نباید شما رو متعجب کنن، چون از اصول سبک صنعتی به شمار میان. یعنی شاید نرمی و لطافتی که در ظاهر سبکهای دیگه دیده میشه رو در فضاهایی که به سبک صنعتی دکور میشن نبینین. در سری سبکهای مدرن، تزئینات رفته رفته کمتر میشن و دکوراسیون به سمت کاربردی و عملگرا پیش میره، خطوط ساده و رنگها ملایم میشن. پلانهای آزاد و فرمهای باز، رنگهای طبیعی، وسایل ساده و زیبا ویژگیهای بارز سبک معاصرن که شاید فکر کنید شباهت زیادی با سبک مدرن داره، اما نباید این دو سبک رو باهم اشتباه بگیرید، چطوری؟

در سبک مدرن نشانی از قرینگی نیست و شما در هر گوشه از منزل می توانید نقش و نگار متفاوتی از دنیای مدرن را مشاهده کنید. خانه محلیست که شما زمان زیادی را در آن میگذارنید. پالت رنگی خنثی و رنگهای مکملی مثل یاسی، سبز و آبی بیشترین استفاده رو در این سبک دارن. عناصر طبیعی مثل چوب و سنگ در این سبک زیاد به کار میرن و معمولا رنگهای گرم و خنثی در کنار هم دیده میشن. ولی اگر میخواهید از تعداد تابلوهای بیشتری برای تزیین دیوار استفاده کنید ، مناسبتر است که از تابلوهایی با عرض کم و ارتفاع زیاد استفاده کنید. رنگهای ملایم و پارچههای درخشان احساس لوکس بودن را به هر اتاقی اضافه میکنند اما به یاد داشته باشید که استفاده از تعداد زیاد رنگ در دکوراسیون خانهها مخصوصا فضاهای کوچک میتواند خانهی شما را شلوغ و نامرتب نشان دهد. در حالی که منظورمان از تناسب، مقایسهی یک شی با اشیای دیگر اتاق از لحاظ اندازه، کیفیت، تعداد و غیره میباشد. سبک روستیک برگرفته از فرهنگ روستایی هست و وسایل و عناصر در اون اغلب در شکل طبیعی خودشون به کار میرن، به همین دلیل شاید کمی زبر و خشن به نظر برسه. رنگبندی غالبا گرمه و در دکورهای روستیک غربی شومینه نقطه کانونی فضا به حساب میاد.

البته تشابهات سبک مزرعهای با سبک روستیک زیاده؛ عناصر چوبی و طبیعی، رنگهای گرم، پارچههای ارگانیک مثل الیاف طبیعی، حصیر، کنف و … سبک فرانسوی مثل کشور و مردمش، سبکی لوکس و مجلل و اشرافی هست. خانه های عربی ترکیبی از عناصری چون گیاهان سرسبز، رنگ های جسورانه ای چون فیروزه ای و نقش و نگار های مجلل هستند. خیلی راحت میتونین از سبکهای دیگه الهام بگیرین و نقاط مثبت چندین سبک رو یکجا جمع کنین و بقیه رو از سلیقهتون شگفتزده کنین. هر چه اضافه است رو از محیط خارج کنین، اطرافتون رو خلوت کنین، رنگها رو ملایم و خنثی انتخاب کنین، هر چیزی در سادهترین شکل ممکن باشه و سعی کنین فضایی یکدست به وجود بیارین. چه مدارکی برای ثبت شرکت دکوراسیون داخلی محدود لازم است؟ تعریف واژگان معماری به خصوص دو واژه طراحی دکوراسیون داخلی که به تزیین و مبلمان محیط داخلی یک بنا ارتباط دارد با طراحی داخلی ساختمان که به بخش سازه ای آن دلالت دارد اهمیت ویژه ای دارد چرا که بسیار اتفاق افتاده که این دو واژه به معنای مترادف به کار گرفته شده یا تعریف درست و دقیقی از هر کدام از آنها در اذهان عوام وجود ندارد از این رو بر آن شدیم تا به یاری تیم طراحی شرکت معماری فراکارنو در این مطلب به تفاوت های طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی بپردازیم تا اذهان عموم به ویژه جامعه معماری و دانشجویان معماری و علاقه مندان این رشته در این باره روشن شود امیدواریم تا پایان این نوشتار با ما همراه باشید و این سطور برای شما مثمر ثمر باشد.

جهت تاسیس شرکت دکوراسیون داخلی تعدادی نام انتخاب نمایید. در ابتدا قصد داریم که در مورد دکوراسیون فضای داخلی منزل صحبت کنیم. از دیگر اصول بسیار مهم که در سالهای اخیر به شدت مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است، فنگشویی می باشد. اگر خانه شما دارای سقف کوتاهی است میتوانید از چراغهای سقفی نیز استفاده کنید. در مبحث دکوراسیون داخلی و در مبحث انتخاب رنگ توصیه می شود در صورتی که در قسمت ورودی خانه پله قرار دارد از رنگ های گرم استفاده کنید . استفاده از انواع ظروف چینی با طرح های گل گلی، یا ظروف فلزی یا سنگی آنتیک و کاغذ دیواری های طرح دار از شاخصه های این سبک است. استفاده از شومینه با توجه به سبک محیط می تواند جذابیت فضا را دوبرابرکند. • یک متخصص دکوراسیون منزل باید با طیف رنگ ها آشنایی خوبی داشته باشد تا بتواند بسته به شرایط محیط زیباترین و مناسب ترین رنگ ها را انتخاب کند. اتاقی که برای کودک طراحی میشه باید به گونهای باشه که اگر بچه حتی تنها در اتاق زمانی رو سپری میکنه، خطری تهدیدش نکنه؛ ترجیحا تراس یا بالکن نداشته باشه، وسایل نوک تیز و گوشهدار نداشته باشه، مبلمان بزرگ و سنگین به دیوار یا زمین پیچ بشن که در صورت تکون دادن، روی کودک برنگردن و کشوها ترجیحا بسته یا در ارتفاع بالاتر باشن.