طراحی داخلی:عناصر اصلی و اصول اولیه طراحی دکوراسیون منزل

بلکه این سبک بر استحکام، رنگها و همچنین آزادی جستجوی خلاقانهی جهتهای مختلف تأکید دارد. پس استفاده از بافتهای مختلف در دکوراسیون داخلی یک باید محسوب میشه. 2. از تعادل به عنوان یکی از اصول و از رنگ به عنوان عنصر دکوراسیون داخلی صحبت کردیم که ترکیب این دو نشون میده شما باید در انتخاب رنگ حد تعادل رو رعایت کنید. سبک انتقالی چون قراره ماهیت بینابینی داشته باشه، انعطاف بیشتری از خودش نشون میده و همین موضوع دست شما رو در انتخاب باز میذاره. البته این موضوع رو اشاره کنیم که سبکهای دکوراسیون داخلی رو میشه خیلی با وسواس تفکیک کرد و تعداد زیادی سبک رو جداگانه تعریف کرد اما ما در اینجا به سبکهای اصلی که طرفدار بیشتری در دنیا دارن، اشاره میکنیم. بعضیها معتقدن مدرنیته روح فضا رو گرفته اما این حرف منصفانه نیست و سبک مدرن اگر درست طراحی و اجرا بشه، جذابیتهای زیادی داره. اما نکته جالبش این هست که ظاهری مدرن داره اما در عین حال عناصر سنتی رو هم در خودش جای میده.

فضاها رو هم خیلی راحت با شکل چیدمان مبلها یا عناصر جداکننده متحرک و متخلخل مثل قفسه و کتابخانه میشه تفکیک کرد که نیاز به دیوار نباشه و همچنان نور و هوا در فضا جریان داشته باشه اما در عین حال حریم فضایی رعایت بشه. همین مدرنیته زندگی رو برای ما سادهتر کرده! سادهترین تعریف برای بافت این هست که شما بتونین لمسهای متفاوتی رو در یک فضا تجربه کنید؛ مثلا همنشینی چوب و فلز درکنار چرم و پشم با ظرافت گیاهان و حس طبیعی حصیر و … ترتیب مراحل اجرای دکوراسیون رو تا حد ممکن رعایت کنید. تزئینات کمی سادهتر میشن و کیفیت متریالهای مورد استفاده کمی پایینتر میاد تا افرادی که به سبک کلاسیک علاقه دارن اما نمیتونن هزینههای اون رو تامین بکنن هم بتونن خانه خودشون رو مشابه کلاسیک دکور کنن. سبک سنتی شباهتهای زیادی به سبک کلاسیک داره اما شاید تنها تفاوتش کمتر تجملی بودن این سبک باشه.

4. سعی کنید کیفیت همیشه بر کمیت براتون ارجح باشه، چون ماندگاری موضوع مهمیه و اگر شما کلی وسیله ارزون و بیکیفیت داشته باشین، جلوه جالبی نداره اما میشه با تعداد کمتری وسیله باکیفیت به دکوراسیون بهتری رسید. مثلا اگر مبلمان منزل شما استیل و کلاسیک است. در شهرهای ساحلی مانند شمال کشور ، چوب ممکن است بهترین گزینه برای کفپوش نباشد زیرا رطوبت ناشی از پاشیدن باران از بالکن ها را جذب کرده و باعث پوسیدگی آن با گذشت زمان می شود. در ادامه تفاوت های این دو حرفه بررسی شده است و می توانید با استفاده از این مطلب برای خود تفاوتی میان این دو تخصص قائل شده و انتخاب کنید که واقعا به خدمات کدام یک از آنها نیاز دارید. هیچ وقت نمیشه گفت که بهترین دکوراسیون منزل از نظر من یا شما چطور است؟ نقوش و طرحهای تزئینی در همه جا از کاغذدیواری گرفته تا پرده و روکش مبلمان دیده میشه.

در همین راستا سلام ساختمان تمام تلاشش رو میکنه تا شما با 0 تا 100 هر سبک به خوبی آشنا بشید و قوانین اونها رو در فضاهای اصلی بشناسید. چوب معمولا حرف اول رو در این دکور میزنه و همه چیز در نهایت ظرافت طراحی میشه. در ادامه ی این مقاله می خواهیم درباره ی مزایا ، انواع سبک ها ، و فاکتور های اساسی در طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی در شرکت ارگ بند سازه توضیح دهیم. یک از ارکان مهم در تغییر دکوراسیون داخلی منزل، تغییر رنگ دیوارها و یا استفاده از کاغذ دیواری در مدل ها و طرح های متناسب با نوع فضا و چیدمان، می باشد. طراحی دکوراسیون داخلی علاوه بر توجه به کارکرد فضای ساختمان ها و دادن طرح های متناسب با آنها باید به احساس و تأثیری که فضا به مخاطب می گذارد هم توجه کند . درفضاهای اداری، تجاری و مسکونی باید دکوراسیون داخلی خود را با طراحی داخلی همگام شود. حال که با اهمیت دکوراسیون داخلی اداری مواجه شدید، میتوانیم در مورد نحوه طراحی دکوراسیون داخلی اداری و تجاری صحبت کنیم. البته قدمت معماری داخلی ایرانی به سالهای خیلی دوری برمیگرده که به ایرانی کهن معروفه. البته به شرط عدم ازدحام.