طراحی داخلی:عناصر اصلی و اصول اولیه طراحی دکوراسیون منزل

این مواد باعث میشود تا دکور خانه یا محل کار بسیار صاف و صیقلی بهنظر برسد. دیوارهای آینه ای باعث خطای دید می شوند و در دکوراسیون خانه های کوچک باید از آن ها بهره برد. تمامی اوراق را باید همه شرکاء امضا نمایند. گرچه هر دو بخش های مشترکی با هم دارند و هدف همه آنها بهبود کیفیت زندگی از طریق بهبود فضاست ، اما مترادف هم نیستند. طبق معمول ، هر آپارتمانی که ساخته می شود ، شامل چند واحد است و برای استفاده کردن مردم از وسایلی مثل : کولر ، تلوزیون و … به جرات می توان گفت که دکوراسیون داخلی برای بسیاری از مردم حکم یک سرگرمی کامل را دارد. شما برای ورود به بازار کار میتوانید در شرکت های مشاوره طراحی شروع به کار کنید. همانطور که اشاره شد سیستم روشنایی در دکوراسیون منازل بسیار پراهمیت است و با توجه به بزرگ یا کوچک بودن فضای خانهتان، میتوانید به انواع سیستم روشنایی توجه کنید و آن را در منزل خود به کار ببرید. به طور مثال در گذشته به دلیل بزرگ بودن فضا، اتاق خواب صرفا جهت استراحت افراد استفاده می شد، و کسی از آن به عنوان اتاق مطالعه استفاده نمی کرد. از این رو به دلیل کاهش فضای داخل خانه، دیگر نمی توان برای هر فضا یک تعریف جداگانه ای داشت، بلکه امروزه هر فضا، برای چند عملکرد تعریف می شود.

اما امروزه به دلیل کاهش متراژ خانه ها، اتاق خواب می تواند، برای چند منظور استفاده شود، این فضا می توان کارکردهایی چون فضایی برای استراحت، مطالعه و انباری نیز داشته باشد. همچنین استفاده از سطوح براق و انعکاسی مثل آینه موجب می شود تا نور مضاعف در فضا ایجاد شده و اتاق را دلبازتر نشان دهد. روشنایی محلی، به روشنایی گفته میشود که در آن منبع نور فقط برای یک فضای خاص که فعالیت یا کار بخصوصی در آنجا انجام میشود، بکار برده شود. تا جایی که ممکن است وسایلی که سال هاست از آن ها استفاده نمی کنید را از محیط خانه خارج نمایید. سبکی جسورانه و ارگانیک که با تلفیق مدرینه و عناصر قدیمی، فضایی منحصر به فرد به محیط داخلی می دهد. برای روکش مبلمان، تختخواب و پرده از پارچه های مجللی مانند مخمل، ابریشم و داماس استفاده می شود. کاربرد چوبهای تیره، پالتهای رنگی پررنگ، مبلمان با پارچههای بافتنی، مخمل، ابریشمی و گلدوزی و خطوط منحنی از ویژگیهای اصلی این سبک هستند. در طراحی دکوراسیون داخلی سبک های زیادی وجو دارد و طراح باید با توجه به کاربری فضا ، امکانات موجود و سلیقه کاربران یکی از این سبک ها را انتخاب نماید . زمانی که می خواهید یک اثر هنری یا تابلوی نقاشی را برای محیط خود انتخاب کنید، مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید، اندازهی آن است.

یکی از اتفاقاتی که حال آدم را خوب می کند تغییر دکوراسیون خانه است که اگر به صورت صحیح، علمی و دقیق اجرا شود، می تواند محیط خانه را متحول کرده و فضایی پر از آرامش و نشاط برایتان فراهم سازد. ایده ها و طرح های گوناگونی برای دکوراسیون خانه وجود دارد که افراد طبق نظر و سلیقه خود می توانند محل زندگی شان را متحول ساخته و فضایی سرشار از آرامش و راحتی برای خود و خانواده شان فراهم آورند. طراحی دکوراسیون شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد اما اگر می خواهید نتیجه مطلوبی بدست آورید باید از افرادی که در این زمینه تجربه و مهارت کافی دارند کمک بگیرید. پس دکوراسیون داخلی اتاق خواب باید به گونه ای طراحی شود که با روحیات شما سازگار باشد. زیرا آن ها با تخصص و تجربه ای که در این زمینه دارند می توانند دکوراسیون دلخواه شما را با کمترین نقص طراحی و اجرا کنند.

برخی افراد تاکید زیادی به فرش کردن اتاق ها دارند، مهم نیست که در آپارتمان های مدرن با کفپوش و پارکت زندگی می کنند یا در خانه های سنتی آن ها بر این باورند که باید کف اتاق حتما فرش باشد. بنابراین یک معمار خلاق با در نظر گرفتن تک تک نیاز های افراد خانه، باید با استفاده از استانداردها، و ابزارهای موجود، فضای خانه را جوری طراحی کند که فرد از تک تک نقاط خانه خود به درستی استفاده کند. سپس در گام بعدی با خرید وسایل مورد نظر خود، و با استفاده از این اصولی که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم، طراحی و چیدمان دکوراسیون منزل خود را به درستی شروع کنید. در منازل کوچک بهتر است برای هر اتاق، چند کاربری مختلف در نظر بگیرید. هر رنگ به نوبه خود زیباست و میتواند جذابیت خارقالعادهای ایجاد کند. هرچه خلاقیت بیشتری به خرج دهید و مبتکرانه عمل کنید، دکوراسیون منزل کوچک شما جذابیت بیشتری خواهد داشت.