صفر تا صد طراحی دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی

طراحی داخلی با روح و روان افراد سر و کار دارد پس برای رسیدن به یک طرح جامع و اصولی باید روحیات استفاده کنندگان از فضا را در نظر گرفت و بخش های داخلی را به گونه ای تقسیم کرد تا نهایت آسایش برای ساکنان فراهم شود به طور مثال جدا کردن بخش های خصوصی و عمومی از یکدیگر است یک گام بزرگ و اساسی در ایجاد آسایش خانواده است . پارچه ها به طور معمول از ابریشم و پنبه مصری ساخته می شوند؛ این پارچه ها کاملاً رنگی و معمولا فاقد هرگونه نقش و نگارهای آراسته هستند. همچنین روح بنا از قسمت فضاهای داخلی ساختمان شکل میگیرد پس بنابر این کیفیتی که در دکوراسیون داخلی ساختمان وجود دارد به طور مستقیم بر نحوه فعالیت افراد تاثیر گذار است و همچنین به نوعی در نوع نگرش و یا تفکر و شخصیت افراد دست میبرد . حال که به مفهوم کلی از این طراحیها دست یافتیم ، میتوانیم تفاوتهای آنها را بهتر درک کرده و انتخاب دقیقتر برای برخورداری از مزایای بهتر را تجربه کنیم . اما با دریافت راهنمایی و مشاوره از افراد متخصص و با تجربه در این زمینه ، میتوانند علاوه بر برخورداری از یک طراحی دکوراسیون منزل فوق العاده و لوکس هزینه مقرون به صرفه و ایده آلی را نیز تجربه نمایند .

در این سبک شاهد خودنمایی سبک دکوراسیون کلاسیک به روش مدرن خواهیم بود . طراحی داخلی مدرن و یا کلاسیک ابزار های گوناگونی مانند فرم ، نور ، بافت ، رنگ ، سقف ، کف و دیوار و بسیاری موارد را در اختیار دارد که باید به گونه ای خاص و مناسب با یکدیگر ترکیب شوند تا حس خوشایندی را در بیننده ایجاد کنند . بخش بسیاری از زندگی روزمره و عمر ما در بخش های داخلی یک ساختمان سپری میشود که این فضا ها بایستی محیطی را ایجاد کنند که توانایی پاسخگویی به نیازهای اساسی ما را داشته باشد چرا که بخش اعظم فعالیت هایی که انجام میدهیم در بخش داخلی ساختمان ها شکل میگیرد . تامین رفاه و ایجاد امنیت آنها ، از جمله مهمترین فعالیتهای یک کاربر به شمار میرود . این سبک معماری داخلی از جمله سبکهای ظریف ، دکوراسیون لوکس ، اشرافی و سلطنتی است که چشمها را به سمت خود خیره میکند . امروزه کمتر جایی با تولید مبلمان اداری سلطنتی و رنگهای طلایی و آبی درباری مواجه میشوید. امروزه بسیاری از افراد ، دکوراسیون داخلی منزل خود را بر اساس این سبکهای طراحی ، دیزاین نموده و از جذابیت آن ، لذت میبرند .

طراحی داخلی علاوه بر رشته شغلی محبوب یک تجارت رقابتی بزرگ در دنیا محسوب میشود که حتی در بعضی کشورها از آن برای جذب توریست بهره میبرند. در طراحی داخلی به سبک مدرن از مبلمان و دکوراسیونی که ساده و طرح خطوط صاف دارند و هیچ طرحی در آن ها وجود ندارد استفاده میکنند و همچنین در فضا از رنگ های خنثی و ملایم استفاده میکنند تا سادگی این سبک حفظ شود. تهیه تجهیزات مورد استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی ، از طریق شخص تامین میشود و یا از طریق پیمانکار ؟ مبحث طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی تقریبا تمامی قشرهای جامعه را در بر میگیرد و تاثیراتی که در زندگی آنها میگذارد کاملا قابل ملاحظه است . اکسسوریهای این سبک معمولا صنایع دستی محلی را به نمایش میگذارد. در اصطلاح نمایشنامه و سینما، فن تزیین صحنه ٔ نمایش یا سینما. در این سبک از دانش تقارن ، تعادل ، دقت و ظرافت بهره برداری شده است . اغلب از این سبک برای طراحی معماری ساختمان بهره برداری مینمایند . اغلب در این سبک از سازههای روستایی و چوبهای جنگلی و مصالح بومی بهره برداری میشود . کدام بخش در طراحی دکوراسیون منزل شما نیازمند بازسازی و استفاده از مصالح ساختمانی میباشد ؟

کیفیت مورد استفاده در تجهیزات اولیه در چه درجهای قرار دارد ؟ یکی از مباحثی که بسیار در نورپردازی دکور داخلی مهم است این است که فضا به گونهه ای نور پردازی شود که هیچ جای سایه ایی در محیط نباشد و با همین کار ساده شما به سمت زیباتر شدن دکوراسیون محل زندگیتان گام برداشتید. فضاهای معماری که بدون اصول طراحی دکوراسیون داخلی ساخته میشوند یا قابلیت استفاده ندارند یا در صورت استفاده شدن نیز کارایی لازم را ندارند . استفاده از رواق ها و قوس های معماری همراه با متریال های چوب ، آجر و نقوش اسلیمی به هر چه بهتر این سبک معماری کمک شایان میکند . کیفیت متریال تولیدی : اگر طرفدار استفاده از متریالهای درجه یک و بسیار مرغوب در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان هستید ، هزینهی بیشتری را برای این پروژه در نظر بگیرید . اما با این حال بر قابلیت استفاده از مجموعه رنگ نیز تاکید می کند.