صفر تا صد طراحی دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی

ایده اساسی این قانون این است که جزئیات و اشیائی که در عدد فرد مرتبشده یا دستهبندی میشوند جذابتر، بهیادماندنیتر و مؤثرتر از جفت شدن وسایل هستند. این سایت نیز یکی از پرطرفدارترین سایت ها در زمینه طراحی دکوراسیون است که معمولا ایده هایی با هزینه کم و قابلیت اجرای بالا دارد. برای مثال در اتاق هایی که سقف چندان بلندی ندارند، از مبلمان های بزرگ استفاده نکنید. هر آن چیزی که باعث تغییر در حال و هوای شما می شود خریداری کنید و از آن در اتاق خواب خود استفاده نمایید. در شهرهای ساحلی مانند شمال کشور ، چوب ممکن است بهترین گزینه برای کفپوش نباشد زیرا رطوبت ناشی از پاشیدن باران از بالکن ها را جذب کرده و باعث پوسیدگی آن با گذشت زمان می شود. اطمینان حاصل کنید که سبک مناسب برای فضا و خواسته خود را انتخاب کرده اید. آهن یا فولاد، بتن نما و آجر کاری ناتمام را در ساختمان بکار می برد و برای کامل کردن ظاهر کار هنگام انتخاب مبلمان و تزئینات، از طرح های صنعتی آنتیک بهره می برد. در دکوراسیون به سبک آرت دکو طرح های جسورانه و شگفت انگیز در شکلی ظریف از طریق تعادل مطلق و محدودیت ارائه می شوند.

تیرها، ستون ها، لوله ها، مجراها و لبه تیرها بیرون زده می شوند تا بر صنعتی بودن تأکید کنند و طراحی داخلی را در شکلی بسیار مردانه و قوی ارائه دهند. ریاضیات و تناسب ریاضی نقش بسیار مهمی در چیدمان صحیح منزل شما دارد. مثلا بعضی ها دوست دارند چیدمان منزلشان بر اساس دکوراسیون سنتی باشد. انتخاب رنگهای مناسب برای اتاق خواب و یک چیدمان اصولی برای این فضا میتواند دکوراسیونی آرامبخش برایمان به ارمغان آورد. در این نوشته از ساختمانچی انواع سبک های دکوراسیون داخلی با خصوصیات و ویژگی های منحصر بفرد خود به شما معرفی می شوند تا به راحتی بتوانید به تفاوت بین آن ها پی ببرید و مناسب ترین سبک را برای دکوراسیون منزل خود انتخاب نمائید. در ادامه تفاوت های این دو حرفه بررسی شده است و می توانید با استفاده از این مطلب برای خود تفاوتی میان این دو تخصص قائل شده و انتخاب کنید که واقعا به خدمات کدام یک از آنها نیاز دارید.

بسیاری از افراد ممکن است نظرهای متفاوتی در زمینه انتخاب رنگ داشته باشند. بهترین راهکار در انتخاب رنگ مناسب، انتخاب رنگ مورد علاقه شما و سپس ترکیب رنگ های مکمل با آن می باشد. دکوراسیون داخلی به سبک التقاطی به طور شگفت انگیز، غیر منتظره و بی مهابا قوانین را در هم می شکند و درخشان ترین هویت ها را تشکیل می دهد. اگر نگران این هستید که چنین انتخابی کمی بیروح به نظر میرسد چندرنگ سبز برای زنده کردن آن اضافه کنید. اضافه کردن بافت به طراحی داخلی منزل به اندازه استفاده از رنگ مهم است. برای مثال اکثریت تمایل دارند تنها از یک رنگ مشابه در تمامی قسمت ها و وسایل مختلف استفاده نمایند. فضاهای مطابق این سبک دارای محیطی بسیار گرم و آرام بخش است که ساختار بسیار طبیعی دارند و نه بسیار سرد و نه خیلی رسمی هستند. معمولا کفپوشهای قدیمی، نیاز به بازسازی و زیباسازی دارند. در واقع دکور در یک محیط به سبک آنتیک بر افزایش زیبایی تاکید دارد و تلاش می کند تا ظرافت خاص و زییایی را به محیط بیفزاید. طراحی داخلی هنر و دانش افزایش فضای داخلی ساختمان برای دستیابی به محیطی سالم و زیبا از نظر زیبایی برای افراد استفاده کننده از فضا است.

از این که از مواد و ترکیبات غیرمعمول استفاده کنید هراس نداشته باشید. استفاده از خطوط صاف و مستقیم، استفاده از مصالح و مواد طبیعی مانند چوب، فلزات، چرم و الیاف طبیعی و استفاده از پالت رنگی خنثی از ویژگی های این سبک است. این کاشی های رنگی ماژولیکا با لعاب قلع، در اواخر دهه ۱۶۰۰ و اوایل دهه ۱۷۰۰ در صومعه ها و کلیساهای مکزیک رواج داشت. تاریخچه رشته طراحی دکوراسیون داخلی، که البته به اختصار با عنوان طراحی داخلی نیز از آن یاد میشود به اواخر قرن هجدهم و اوایل قرن نوزدهم باز میگردد. سبک مدرن با الهام از هنر مدرنیسم، در آغاز قرن بیستم متولد شد و رابطه بین بشر، فضا و هنر زیبایی شناختی را محکم کرد. کتان نرم و پارچه لنین فرانسوی با طرح های سیال که در این سبک استفاده می شوند اوج زیبایی در نقاشی را به نمایش می گذارند. این می تواند از طریق تضاد الگوها و نقوش و یا از طریق ترکیب پروفایل ها و طرح ها ایجاد شود. فردیت برجسته آن ها نیز در داخل خانه ها نمایان می شود. در این سبک دکوراسیون داخلی، ساختمان چیزی بیشتر از یک پوسته قابل سکونت به شمار می رفت و در حال حاضر نیز به عنوان مکانی برای زندگی نمایان می شود.