شرکت معماری و دکوراسیون دکوطرح 09122460089

دکوراسیون داخلی یک رشته دانشگاهی است که مانند علم مهندسی معماری با ساختمان و عناصر تشکیل دهنده آن سر و کار دارد و در عین حال همانند علم طراحی داخلی بر فضاهای داخلی نیز تمرکز دارد. در آخر می توان گفت که هویت دکوراسیون داخلی علم یا هنر نیست؛ بلکه به کارگیری همزمان علم و هنر است که روح هنری و فلسفی آن با معادلات هندسی پیوند خورده و اگر این دو در کنار هم باشند محیط طراحی شده بسیار دلنیشن و آرامش بخش و در عین حال کارآمد خواهد بود. مثلا مواردی مثل رنگ انتخابی برای محیط مورد نظر باید با علم روانشناسی بررسی شود. از نظر منتقدین قرن نوزدهم معماری باروک عبارت است از معماری کلاسیک منحط بیساختار و دارای تزئینات نمایشی زیاد و عجیب و غریب است. عبارت ” دکوراسیون داخلی ” قطعا بارها و بارها به گوش همه ما خورده است و کم و بیش با مفهوم دکوراسیون داخلی آشنایی داریم اما اگر بخواهیم به طور دقیق و علمی این عبارت را تعریف کنیم معمولا نمی توانیم و هر کدام یک تعریف برای آن خواهیم داشت. به همین دلیل تصمیم گرفته ایم تا در طول این مطلب شما را با مفهوم دقیق عبارت دکوراسیون داخلی آشنا سازیم و اطلاعات بیشتری در این باره در اختیار شما قرار دهیم.

اهمیت دادن تنها به یکی از این دو بخش باعث کاهش اثر بخشی طراحی و کم شدن کیفیت نتیجه نهایی طراحی می شود و ممکن است حتی هزینه اجرای طرح را افزایش دهد. همین طور که دیوارها، کف زمین و لوازم و اثاث منزل با رنگ های کمرنگ و روشن نور طبیعی را منعکس می کنند، فضاهای داخلی که با این سبک دکوراسیون داخلی طراحی و دکوراسیون بندی شده اند، بشاش، آرام اند، حتی در روز های تاریک زمستان گرم و صمیمی هستند. یکی از اصول بسیار مهم در معماری داخلی و خانههای امروزی پرداختن به مسئله دکوراسیون داخلی است، به طوری که حتی در آپارتمانهای کوچک نیز سعی میشود به این مقوله پرداخته شود، بنابراین دانستن اصول چیدمان دکوراسیون و طراحی آن به قدری اهمیت دارد که به صورت تخصصی دنبال شده و از منظر شغلی طراح و دکوراتور داخلی یک ردیف شغلی مهم محسوب میشود، برای این که با مقوله دکوراسیون داخلی و اصول مربوط به آن بیشتر آشنا شوید در این مقاله به تفصیل در مورد این مسئله و نکات مربوط به آن با شما خواهیم بود. معمولا استفاده از رنگ های بسیار روشن مثل سفید نیز معایبی به همراه دارند، یکی از معیب آن یک دست شدن فضا است که جهت برطرف کردن یک دستی آن می توان از یک قالیچه در زیر مبل استفاده کرد.

این سبک همانند سبک دکوراسیون داخلی باروک تجلی است؛ با این تفاوت که میزان آراستگی ها در آن کمتر شده و بیشتر از رنگ های روشن استفاده می شود. در چیدمان فضا نیز باید به فاکتور های زیادی توجه کرد. ممکن است که شما وسایل عتیقهای نیز داشته باشید که بخواهید از آنها نیز در طراحی دکوراسیون منزل خود استفاده کنید، در این صورت قبل از اینکه اقدام به چیدمان وسایل کنید، به تمام نکات ریز برای طراحی دکوراسیون منزل خود توجه کنید. قبل از اقدام با کارشناسان مشورت کنید تا در این زمینه بیشتر شما را راهنمایی کنند. آنها را به شکلی نامعمول آویزان کنید شما یک جدول نمیخواهید. اگر دیوار بالایی تخت را با یک تابلو و یا تنها یک قاب عکس تزیین می کنید ، ترجیحا آن تابلو را پهن و به اندازه عرض بالای تخت انتخاب کنید. این سبک از ایتالیا شروع شد و در زمان کوتاهی، بیش از نیمی از اروپا را نیز به زیر پوشش خود درآورد. معماری باروک از ایتالیا شروع شد و قسمت اعظم اروپا را هم به زیر پوشش خود درآورد. به عنوان مثال اگر شما وسایل زیادی را در پذیرایی منزلتان قرار دهید، قطعاً باعث شلوغ شدن فضای پذیرایی خواهد شد.

یکی از مهم ترین نکات در طراحی دکوراسیون ، ابعاد آن محیط است؛ زیرا گاهی یک طرح برای محیطی کوچک و یا بزرگ مناسب است؛ در نتیجه به کارگیری غلط آن ، دکوراسیون را یا به شدت شلوغ می کند و یا خیلی خلوت و بی روح. در این روش ، گیاه و محیط کاشت آن ، در جعبه هایی مخصوص ، کل بام سبز را پوشش می دهد. اما با این حال سبک اسکاندیناوی و مینیمال تفاوت هایی دارند. هنر؛ از لحاظ هنری باید یک محیط با روحیه افرادی که در آن محل حضور دارند یا به آنجا مراجعه می کنند هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال برای محیط های کوچک ، دکوراسیون مدرن زیبایی بیشتری نسبت به سبک کلاسیک دارد و بالعکس ، در محیط های بزرگ دکوراسیون کلاسیک می تواند بسیار جذاب باشد. سبک گوتیک یک جذبه و شهرت عرفانی خاصی را به طراحی داخلی منزل وارد می کند و طوری است که موجب می شود فضای داخلی بسیار لوکس به چشم آید. آغاز پیدایش هیچ یک از شیوههای معماری را به دقت شیوه گوتیک، نمیتوان تعیین کرد. بنابراین بدون هیچ زحمتی فضایی چشم نواز برای خود به وجود بیاورید. برخورد اول برای انجام دکوراسیون داخلی، لازم است با در نظر گرفتن عینیات و امکانات موجود، صورت پذیرد.