سبک دکوراسیون داخلی – معرفی 60 سبک دکوراسیون داخلی – سبک هایی جذاب در دکوراسیون

یکی از بهترین قسمتهای سبک گلچین این است که اساساً میتوانید بارنگ و شکل بهطور نامحدود کارکنید و تمام ماجرا همین است! پالت رنگی استفاده شده در این سبک از طبیعت الهام گرفته شده و شامل رنگ هایی چون نارنجی، قهوه ای و سبز است. از رنگ بهعنوان عامل بدون قید و محدودیت استفاده کنید. رنگ های روشن از طریق بالشتک های طرح دار، روتختی و پارچه وارد خانه می شوند و از رنگ های خنثی مانند سفید، خاکستری و بژ برای تضاد با لوازم جانبی با رنگ پررنگ در بقیه خانه استفاده می شود. کابینت ها، قفسه و کتابخانه همگی بر روی دیوار ها نصب می شوند و از لوستر و دیوار کوب هایی به رنگ مس یا برنز استفاده می شود. رنگ هایی چون زرد، آبی و نارنجی از عناصر اصلی این رنگ هستند و در کنار این ها استفاده از رنگ مشکی می تواند مرکز توجهی منحصر به فرد ایجاد کند. چه کنار ساحل زندگی کنید یا آروزی آن را داشته باشید سبک ساحلی کاملاً قابلدستیابی است . شما ممکن است تمایل داشته باشید کل را خانه را بارنگ موردعلاقهتان طراحی کنید، اما پس از اجرا، نتیجه شمارا راضی نخواهد کرد.

استفاده از کفپوش مناسب این قدرت را دارد که ارتباطی که ما به دنبال آن هستیم را ایجاد کند. در مبلمان و فرش ها از پارچه ها و الگوهای گلدار، انتزاعی و رنگدار استفاده شده است. اگر بهاندازه کافی خوششانس باشید که دربهایی داشته باشید که رو به تراس بازشود نصف راه ساختن یک فضای الهام گرفته از مناطق مدیترانهای را رفتهاید. با اجرای بایدها و نبایدهای طراحی دکوراسیون میتوانید مطمئن باشید که انتخابهایتان درست خواهد بود. به دنبال چیدمانی باشید که ازلحاظ زیباشناسی برون نمایی واضح با استیل، نقاط برجستهای به رنگ سیاه داشته باشد. است. با این وجود برخلاف فضای داخلی مینیمالیستی اطراف محیط مدرن با ظروف، پرده و فرش هایی به رنگ پرتقالی، فیروزه ای و صورتی دکور می شود. خانه های دریاچه ای بر روی آرامش و سادگی تمرکز دارند، این دقیقاً همان چیزی است که سبک طراحی خانه های دریاچه ای منعکس می کند. یکی از ویژگی های این سبک انتخاب گیاهان گلدار، ساده و سبز همراه با رنگ های ملیح است. طراحی داخلی Directoire در پایان قرن هجدهم ظهور کرد و ویژگی های هر دو سبک یونانی و رومی را ترکیبی می کند.

هنر دکو که مخفف شده دکوراسیون هنری است، ترکیبی از پارچه های گرافیگی و رنگ و نقوش، اکسسوری های براق، شیشه ای، فولاد ضدزنگ و کروم است. رنگ آبی حس خونسردی و آرامش در انسان را تقویت میکند. سنگ کاری های تزئینی، ملیله کاری ها، نقاشی های دیواری و نقوش گلدار دیوارها را می پوشاند. بلوط ماده غالب استفاده شده روی میز و صندلی های این سبک است و چوب آن همیشه به صورت پیچیده تراشیده می شود. این نوع سبک، سبکی تجملگرایانه به شمار میرود که از وسایل هنری در دکور آن اغلب استفاده میشود. در این سبک کف و سقف از دکور و دیزاین سنتی و دیوار ها از دیزاینی گرافیکی بهره می برند. در حالی که فضای داخلی مدرن بر روی مینیمالیسم و کمبود جزئیات تمرکز دارد، خانه های پست مدرن از دکور و شلوغی بیشتری پیروی می کنند و پالت رنگی خنثی ای دارند. فضای داخلی خانه های مزرعه ای، دارای ویژگی های مشابه خانه های کلبه ای است و ترکیبی از رنگ سفید در همه چیز از مبلمان گرفته تا پارچه دیده می شود.

فضای داخلی عصر ماشین دارای ویژگی های مشابه خانه های مدرن و صنعتی اواسط قرن است. این نقش و نگار داخلی دارای ویژگی های خاصی مشابه سبک های یونانی و رومی است. در خانه های معمولی استانی فرانسه از یک پالت رنگی متشکل از رنگ های آبی، زرد، صورتی و سفید استفاده می کنند. از قطعات زاویهدار برای کنترل انحنای اتاق استفاده کنید. نقش هر یک از آنها در زیبایی دکوراسیون داخلی غیر قابل انکار است. نقوش نقش بسته بر روی گلدان ها، تندیس و نقاشی ها الهام گرفته از اساطیر یونان است و دیوار ها با آینه های بزرگ و قاب های طلاکاری تزئین شده. پارچه ها به طور معمول از ابریشم و پنبه مصری ساخته می شوند؛ این پارچه ها کاملاً رنگی و معمولا فاقد هرگونه نقش و نگارهای آراسته هستند. مبلمان Directoire به جای داشتن حکاکی شده از اشراف و سلطنت، دارای تزئینات گریفین ها و کاریاتید های یونان (حکاکی های فیگورهای زن افتاده) است. سبک شبی شیک تعادلی میان روستیک و سبک های پر زرق و برق است. جالب بودن سبک روستیک این است که بیشتر از طبیعت الهام گرفته شده است.