سبک دکوراسیون داخلی – معرفی 60 سبک دکوراسیون داخلی – سبک هایی جذاب در دکوراسیون

استفاده از گل و گیاه همیشه میتونه تکمیلکننده فضای نشیمن و پذیرایی باشه، چون علاوه بر رنگی که به فضا اضافه میکنه، به اون روح هم میبخشه. همچنین روح بنا از قسمت فضاهای داخلی ساختمان شکل میگیرد پس بنابر این کیفیتی که در دکوراسیون داخلی ساختمان وجود دارد به طور مستقیم بر نحوه فعالیت افراد تاثیر گذار است و همچنین به نوعی در نوع نگرش و یا تفکر و شخصیت افراد دست میبرد . در صورتی که این طراحی دکوراسیون منزل به صورت فول فرنیش انجام پذیرد ، میتوانید شاهد بسیاری از جزئیات به کار برده شده در طراحی دکوراسیون داخلی بنا نیز باشید . یکی از اصول هر آشپزخانه استانداردی، اجرای مثلث کار آشپزخانه است. علاوه بر اهمیت طراحی داخلی در منازل ، طراحی مناسب دکوراسیون داخلی محل کار نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و تاثیر آن در افزایش بهره وری و جذب مخاطبان انکار ناپذیر است . رنگ های مبلمان ، 30 درصد رنگ دکوراسیون داخلی منزل را در بر می گیرد و باید در انتخاب آن دقت کرد تا با سایر لوازم خانه و دیوار ها ، کف ، همخوانی داشته باشید.

برای بهینه سازی فضا اتاق میتوانید با استفاده از روشهایی از شلوغ شدن اتاق خود جلوگیری کنید. ابتکار را تحریک می کند اما باید درست و بجا استفاده شود وگرنه باعث عصبی شدن و ایجاد احساس تشویش می شود. ٭ افراط نکردن در دنبال کردن مد : اگر شما از آن دسته افراد می باشد که به مد و رایج شدن وسایل و لوازم منزل علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم که برای دکوراسیون داخلی منزل خود در این زمینه زیاده روی نکنید، به عنوان مثال فرض کنید طرح های شلوغ مدتی است که بین مردم باب شده است شما نباید تمام خانه خود را پر از طرح ها و وسایل شلوغ کنید بلکه می توانید با استفاده از یک تابلوی شلوغ و یا چند کوسن با طرح شلوغ جلوه به روز و متفاوتی به خانه خود دهید. در دکوراسیون داخلی آشپزخانه به چه نکاتی توجه کنیم؟ هدف باید به وجود آوردن گروههای مجزایی از مبلها باشه تا بتونیم ارتباطات کلامی و تصویری بین افراد برقرار کنیم. پنجره های بزرگ یکی دیگر از عناصر رایج در طراحی روستایی خانه است، زیرا فضا را با نور طبیعی پر و به خانه کمک می کند تا آنجا که ممکن است به فضای بیرون نزدیک باشد.

مهم ترین دلیلی که مردم به طراحی و دکوراسیون داخلی منزل روی می آورند این است که می خواهند شرایط زندگی را بهتر کنند. اصول اساسی دکوراسیون داخلی، سبکها و کاربرد تمامی این موارد در فضاهای اصلی خانه رو تا الان با هم مرور کردیم. شهر شیراز به دلیل جمعیت زیاد و خانه های مدرنی که در آن ساخته شده است، دارای شرکت های بیشمار اجرای دکوراسیون داخلی می باشد که در این مقاله وبسایت کارشد سعی براین دارد تا با توضیح موارد زیر، شما عزیزان همشهری را در پیدا کردن بهترین دکوراسیون داخلی شیراز یاری نماید. مثلا میز جلو مبلی دو سوم بزرگترین مبل باشه، مبل اصلی دو سوم قالیچه یا فرش رو در بر بگیره، مساحت فرشی که بین مبلها پهن میشه، دو سوم مساحت مجموع مبلمان باشه و به همین ترتیب در تابلوها و سایر موارد این نسبت رعایت بشه. ترکیب آنها در کنار وسایل چوبی این زیبایی را دوچندان میکند. مبحث زیبایی از دیز باز مورد توجه انسان ها بوده و در سال های اخیر توجه به نوع کاربری فضاها نیز به یکی از فاکتورهای بسیار حائز اهمیت در حوزه دکوراسیون داخلی تبدیل شده است .

شاید آشپزخانه یکی از جاهایی باشه که سبک دکوراسیون داخلی در اون بیشترین نمود رو داره، چون در ظاهر فضا کاملا تفاوت ایجاد میکنه. کمتر سبکی پیدا میشه که اصل هماهنگی و وحدت اجزا رو نادیده بگیره. برای نشیمن هرچه فضا به شکل مربع نزدیکتر باشه، کاربرد بیشتری داره چون درواقع نشیمن برای دورهمی خانوادگی استفاده میشه و قراره زمانی رو با هم در کنار آتش شومینه یا به دیدن تلویزیون سپری کنن، پس شکلهای مرکزگرا بهتر از هر نمونهای جواب میدن. در مورد پذیرایی به دلیل اینکه معمولا به فضای بیشتری احتیاج داریم، هرچه به شکل مستطیل نزدیک باشه، البته مستطیل نزدیک به مربع و ترجیحا با تناسبات 2 به 3، کاربرد بیشتری داره . شاید شما سبک بوهمین رو آشفته بدونین، اما اون هم اصول خاص خودش رو داره تا از چنین آشفتگی جلوگیری کنه، حتی با اینکه در نگاه اول اینطور به نظر برسه. سبک بوهمی با افراد آزاد، فعال و سرزنده در ارتباط است که فلسفه غیر قراردادی شخصی خود را بدون هیچ گونه محدودیتی از هنجارهای جامعه معاصر ابراز می کنند. نور کافی دچار افسردگی می شوند پس استفاده از نور مناسب در فضا بسیار مهم است. همچنین در آن ترکیبی از چوب، آجر و شیشه دیده می شود و به مقدار بسیار کمی از رنگ ها در این سبک مورد استفاده قرار می گیرد.