سبک دکوراسیون داخلی – معرفی 60 سبک دکوراسیون داخلی – سبک هایی جذاب در دکوراسیون

همچنین برخی از آن ها به طور کامل و برخی دیگر نیز به صورت جزئی با یکدیگر تفاوت دارند و هر کدامشان حس و حال خاص خود را در فضا ایجاد می کنند. علاوه بر موارد ذکر شده موضوعات دیگری نیز در دکوراسیون داخلی اهمیت دارند که بهتر است شما با یک گروه تخصصی در این مورد مشورت کنید. تنها چیزی که حائز اهمیت می باشد هماهنگی این طرح ها و اجرای صحیح آن ها می باشد. طراحی داخلی منزل موضوع بسیار مهم و حائز اهمیتی است که مخصوصا در زمان نزدیک شدن به ایام نوروز بسیاری از مردم به این فکر می افتند که طراحی داخلی منزل خود را به کمک متخصصین حوزه معماری و دکوراسیون داخلی انجام دهند. در این نوع فضاها چشم انداز دریا وجود ندارد ولی بیشتر از عناصر طبیعی مانند گل و گیاه استفاده می شود و فضایی ایجاد می شود که به طبیعت نزدیک باشد.

استفاده از رنگ سبز و آبی میتواند سرزندگی را همراه با آرامش به خانه شما بیاورد.زیرا حس بودن در طبیعت مثل جنگل و دریا از زیباترین و قشنگ ترین احساست است. در حقیقت هیچ چیز به اندازه ریتم طبیعت استرس و اضطراب را از خانه دور نمیکند. تضاد یا کنتراست: تضاد در نوع فرم، رنگ، متریال، بافت و اندازه اجسام با یکدیگر خلاصه می شود. طراحی دکوراسیون داخلی شما تحت تاثیرعوامل فنی از قبیل ابعاد و اندازه های استاندارد هر قسمت، میزان نورپردازی قسمت های مختلف ساختمان، میزان انعطاف پذیری دکوراسیون برای تغییرات بعدی، جنس مواد اولیه به کار رفته در وسایل منزل و مدیریت هزینه بر اساس بودجه پیشنهادی شما، می باشد. اما اساس دکوراسیون داخلی بر سه سبک استوار است: سبک کلاسیک، مدرن و یا ترکیبی از طراحی کلاسیک و مدرن. از این رو بهتر است طرح مورد نظر خود را با کمک ابزارهای مختلفی همچون نرم افزار، عکس ها و مدل های موجود شبیه سازی کنید. سیاهوسفیدهای سادهی مستقیم، اشکال ارگانیک، پارچههای ساده و تأکید بر کاربرد از نشانههای سبک مدرن اواسط قرن بیستم است. در سبک سنتی تجمل و مصرف گرایی رواج دارد و بیشتر از وسیله هایی با طرح های سنتی و یا اشیا قدیمی استفاده می شود که هزینه بسیار بالایی دارند.

در گذشته هنگام سفر پادشاهان قاجار به اروپا این سبک وارد کشور ما شده و از آن رواج پیدا کرده است. بهتر است قبل از مراجعه با یک شرکت طراحی لیستی از چیزهایی که می خواهیم را تهیه کرده و در اختیار آن ها قرار دهیم. در سبک سنتی بیشتر به تجمل گرایی و استفاده از وسیله های زیاد و گران بها پرداخته می شود در حالی که سبک مینیمال کاملاً متفاوت با آن می باشد و با تجمل گرایی مخالفت می کند و نشان دهنده قناعت و مصرف کم می باشد. ترسیم کردن طرح دکوراسیون مرحله اجرا را راحت تر می کند. در اولین مرحله برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل ابتدا باید شما شرایط ساختمانی را که قرار است دکوراسیون را روی آن پیاده کنید، بررسی نمایید. اگر به دنبال ایجاد یک فضای بزرگتر از آنچه که دارید ، هستید از کلیدهای روشنایی بیشتری استفاده کنید . به دنبال کارشناس دکوراسیون داخلی هستید ؟

همانطور که پیشتر نیز اشاره نمودیم ، عوامل بسیار زیادی در هزینه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان تاثیرگذار هستند . امروزه استفاده از این نوع سبک در خانه ها و آپارتمان های شهری نیز رواج پیدا کرده است به طوری که در آن ها بیشتر از رنگ های قهوه ای، خاکی و رنگ های متمایل به قرمز استفاده می شود. این سبک امروزه رواج زیادی پیدا کرده است که در آن از وسیله های بسیار کمی برای دکوراسیون استفاده می شود. برای این که معنای دکوراسیون داخلی را بهتر درک کنید ابتدا یک کاغذ و قلم بردارید، و در صورت داشتن دانش و تخصص لازم در زمینه علم طراحی و معماری داخلی به دانش خود تکیه کنید، در غیر این صورت حتما از متخصصین این حوزه مشورت بگیرید. را در طراحی دکوراسیون از متخصصین بشنوید. دکوراسیون قرون وسطی: این سبک در واقع بازگشتی به طراحی های اواسط دهه 1900 میلادی است که حس نوستالژی را به مخاطب القا می کند. و در نهایت ، یکی از جامع ترین تعاریف از هنر دکوراسیون را لغت نامه آکسفورد ارائه میدهد که بنا به مندرجات آن، در هنر دکوارسیون داخلی، عناصری مانند رنگ، مبلمان، نور و سایر جزئیات موجود در یک فضای ساختمانی، به گونه ای هنرمندانه و هماهنگ در کنار هم طراحی می شوند.