سبک دکوراسیون داخلی – معرفی 60 سبک دکوراسیون داخلی – سبک هایی جذاب در دکوراسیون

زمانی که رنگ اصلی انتخاب شد، ایده های انتخاب رنگ دیگر وسایل خود به خود به ذهن شما خطور خواهد کرد. صرف نظر از اندازه یا چیدمان فضا، ما ایده هایی ارائه می دهیم که می تواند تقریباً در هر خانه ای سازگار باشد. از وسایل تزئینی به میزان زیاد استفاده نکنید. برای دکوراسیون داخلی کلاسیک می توانید تا جایی که امکان دارد از نظم و تقارن استفاده کنید و در واقع یکی از ویژگی های این سبک نظم زیاد آن است و اصالت و سنگینی خاصی در فضا حاکم می شود. معماری داخلی در واقع طراحی یک فضا است که با استفاده از مرزهای ساختمان ایجاد شده و حتی طراحی اولین نقشه برای استفاده در طراحی یا تغییر دادن یک طرح یا تجدید نظر در طرح بر عهده معماری داخلی است. سبک التقاطی به طور آزادانه از دیگر سبک ها الهام می گیرد و مجموعه ای از ایده ها و الهامات را متناسب با فضا و هدف با هم هماهنگ می کند و در دسترس قرار می دهد. البته این امکان وجود دارد که برای به حداکثر رساندن تاثیر زیبایی شناسی به طور کامل تم ساختمان را می توان با استفاده از صدف ها، طناب ها، تصویرهای دریایی و تخته پاره ها دریایی طراحی کرد.

طراحی سبک اسکاندیناوی تحت تاثیر ایده های طراحی دموکراتیک بین کاربرد که در سبک مینیمالیسم بر آن تاکید می شود و خواسته های صمیمانه و شخصی، موازنه دقیق برقرار می کند. فضاهای مطابق این سبک دارای محیطی بسیار گرم و آرام بخش است که ساختار بسیار طبیعی دارند و نه بسیار سرد و نه خیلی رسمی هستند. 2- چگونه میتوان تشخیص داد که کدام سبک دکوراسیون داخلی برای خانه مناسب تر است؟ بدین معنا که بخش های قابل تغییر یک ساختمان را به شکل زیبای اولیه آن تبدیل می کند. هر آن چیزی که باعث تغییر در حال و هوای شما می شود خریداری کنید و از آن در اتاق خواب خود استفاده نمایید. طبیعیست که دوست داشته باشید خانهتان منحصر به فرد بوده و به چیزی که میخواهید نزدیک باشد. توجه داشته باشید که سایر وسایل باید با توجه به این نقطه چیده شوند. شعار این سبک کمتر بیشتر است یا همان (less is more) می باشد. طراحی خانه مشترک المنافع بر اصول اولیه متمرکز است. تاکید طراحی داخلی شهری بر روی عناصر و طرح هایی است که سبب ایجاد بافت شهری در داخل ساختمان می شود. فروریزی و زوال نکته اصلی است. نکته ای که از گذشته تا به امروز اکثریت افراد در طراحی خانه خود از آن استفاده می کنند، به کارگیری ایده یک شکلی تمام اِلمان های موجود در اتاق می باشد.

برای مثال در اتاق هایی که سقف چندان بلندی ندارند، از مبلمان های بزرگ استفاده نکنید. آهن یا فولاد، بتن نما و آجر کاری ناتمام را در ساختمان بکار می برد و برای کامل کردن ظاهر کار هنگام انتخاب مبلمان و تزئینات، از طرح های صنعتی آنتیک بهره می برد. مبلمانی که در این سبک به کار می رود معمولا سبک کلاسیک دارد، البته از مبلهایی مثل چستر یا مبلمان نیمه استیل نیز میتوان در این سبک از دکوراسیون داخلی بهره برد. این سبک به جای تزئین داخلی با مواد، نقوش و عناصر مربوط به اقیانوس، یک مرحله فراتر می رود و زیبایی را ارائه می دهد که به طور یکپارچه یادآور خورشید و دریا است. همچنین ناگفته نماند که به طور معمول در این سبک، از رنگ های خنثی تیره به عنوان رنگ غالب و از رنگ های سرزنده و جسورانه، به عنوان رنگ دکوریجات و برخی وسایل خاص استفاده می شود.

دکوراسیون داخلی به سبک التقاطی به طور شگفت انگیز، غیر منتظره و بی مهابا قوانین را در هم می شکند و درخشان ترین هویت ها را تشکیل می دهد. در سبک روستیک مجموعه ای از عناصر و ویژگی ها در کنار هم ترکیب می شوند تا گرما، سیالیت و تعادل را در محیط ایجاد کنند. همچنین برای ورود به این رشته پرطرفدار میتوانید هم از طریق دبیرستان رشته ریاضی فیزیک و هم از طریق رشته هنر وارد دانشگاه شوید. از این که از مواد و ترکیبات غیرمعمول استفاده کنید هراس نداشته باشید. این سبک با نورپردازی و ویژگی متمایز که از طریق لایه بندی چراغ ها در بالا و پایین به دست می آید از دیگر سبک ها متمایز می باشد. در این سایت شما طرح هایی با جلوه خاص از طراح بلژیکی سارا ون پتهگه خواهید دید. این سایت ارائه دهنده بروز ترین ایده های طراحی دکوراسیون داخلی منزل می باشد و برای افرادی که دنبال کننده مد و سبک جدید دکوراسیون داخلی هستند می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. این سایت نیز یکی از پرطرفدارترین سایت ها در زمینه طراحی دکوراسیون است که معمولا ایده هایی با هزینه کم و قابلیت اجرای بالا دارد.