رشته طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی چیست – مجله دکونیوز

سقف کاذب در انواع گوناگونی در بازار و به روش های متفاوتی عرضه میگردد در آن دسته که بصورت تایلی هستند خود مشتری نیز میتواند به سقف زیرین دسترسی داشته و میتواند با بلند کردن تایل ایراد پیش آمده را رفع کند اما در برخی دیگر مانند سقف کشسان بهتر است برای دسترسی به فضای زیرین آن با نصابان آن تماس حاصل فرمایید. نصب سقف کاذب نیازمند مهارت بالا و روش های خاصی در زمینه نصب میباشد که در صورتی که سابقه ای در نصب آن نداشته باشید نمیتوانید آنرا خودتان به تنهایی نصب نمایید اگر خواستار آن هستید که از خرید خود بیشترین نقع را ببرید بهتر است نصب را به افراد کار بلد در این زمینه واگذار نمایید تا با نصب درست آن از ایجاد خسارت به سقف کاذب و فضای داخلی آنرا به بهترین نحو اجرا نمایید. دلیل خودتان از بازسازی را شرح دهید، زیرا بازسازی علاوه بر زیباسازی با اهداف دیگه ای هم انجام میشه. میزان بودجه و زمان موردنظر و همچنین نیازهای خودتان از یکخانه ایده آل را برای او شرح دهید، سپس مطابق سلیقه و بودجهای که در نظر گرفتید طرح موردنظر توسط متخصص به شما ارائه میشود. سقف کشسان براق: سقف کشسان خود در طرح های متفاوتی ارائه میشود نوع براق آن با نورپردازی زیبا و خاصیت بازتاب آن میتواند فضایی چشم نواز تر را در فضای داخلی ارائه دهد این نوع سقف را میتوانید در لابی هتل ها و یا سالن های انتظار ببینید.

البته در دانشگاه های غیر انتفاعی و دانشگاه آزاد نیز رشته دکوراسیون داخلی ارائه میشود. طرح مورد نظر: سقف کاذب دارای طرح های متفاوتی میباشد که شما مشتریان عزیز طبق سلیقه ای که دارید میتوانید هر کدام را که میخواهید سفارش دهید که البته هر طرح هزینه خاص خود را داراست. شما عزیزان میتوانید هر نوع دیوارپوش را که میخواهید به تیم آذران دکور سفارش دهید و آنرا در اسرع وقت دریافت کنید. همچنین در خانه های کوچک نیز می توانید با یک طراحی زیبا تلوزیون را به صورت دیواری نصب کنید، چراکه خود میز تلوزیون تا حدودی جاگیر می باشد. سقف کاذب در طرح های متفاوتی عرضه میگردد که هر کدام طرفداران خاص خود را دارد اما برخی از انها بدلیل مزیت ها و طرح هایی که دارند طرفداران بیشتری دارند که آسمان کشسان یکی از آنهاست. در این سبک دیوار به دو قسمت بالا و پایین تقسیم میشود و هر قسمت با کاغد دیواری و یا رنگ متفاوتی پوشانده میشود. این درهای کشویی یا تقسیم کننده های اتاق دارای یک قاب چوبی سبک هستند و از کاغذ شستشوی شفاف ساخته شده اند که اجازه عبور نور طبیعی را می دهد.

سقف کشسان علاوه بر زیبایی که ایجاد میکند دارای مزایای بیشماری نیز میباشد. سقف کاذب دارای طرح و رنگ های متفاوتی است برخی بصورت پانلی عرضه شده و بصورت پازل در کنار هم قرار میگیرند و برخی دیگه بصورت رولی میباشند و کشسان که با استفاده از دستگاه های مخصوص به دیوار ها و درست زیر سقف اصلی نصب میشوند بهتر است نصب آنرا بر عهده نصابان بگذارید تا به روش درست و تخصصی آنرا در جای خود نصب کنند. با تجربیات اساتید خود و همین طور تسلط به اصول و قواعد این زمینه تبحر بیشتری نسبت به افراد عادی دارا است هر چند سابقه کاری نیز نداشته باشد. از آنجایی که هر تصمیمی زندگی شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد و ممکن است مسیر زندگی شما را عوض کند باید بدانید که چه فرقی میان دکوراتور داخلی و طراح داخلی وجود دارد و شما به دنبال کدام یک هستید؟ به طور مثال با تغییر رنگ، وسایل خانه و امثال آن، قسمت های مد نظر تغییر پیدا میکنند و کسی که طراح و دکوراتور هست باید ابعاد و اندازه های محیط و همچنین مقدار روشنایی و اندازه و ابعاد مبل و نوع مصالح را در نظر داشته باشد.

با چه مقدار هزینه میتوانم سقف کاذب را سفارش دهم؟ اندازه مورد نیاز جهت اجرای سقف کاذب: فروش سقف کاذب بصورت متری صورت میگیرد که مسلما هرچه متراژ اجرا بالاتر باشد هزینه پرداختی نیز بیشتر خواهد بود. سقف کشسان از جنس پی وی سی (PVC) میباشد که تنها با حرارت بالا تا اندازه مورد نظر کش خواهد آمد و به این صورت نخواهد بود که با دمای معمولی منزل حالت کشسانی آن بیشتر شده و یا بخواهد پس از مدتی حالت کشسانی خود را از دست بدهد بالعکس این نوع سقف از ماندگتری بسیار بالایی برخوردار است. 8 قالب قانونی وجود دارد که می توانید بر اساس آن ها، شرکت دکوراسیون داخلی خود را ثبت نمایید. به عنوان مثال طرح شما نباید با موازین اخلاقی جمهوری اسلامی ایران منافات داشته باشد و یا اینکه ثبت برند به زبان لاتین برای شرکت هایی که کارت بازرگانی ندارند ممنوع است. محبوب ترین طرح سقف کاذب کدام است؟ فر و ماکروویو باید در نزدیک ترین حالت به میز کار تعبیه شده در آشپزخانه قرار بگیرد.