رشته طراحی دکوراسیون داخلی، بازار کار، درآمد و هر آنچه باید بدانید

اگر می خواهید همواره از خوردن غذا با اعضاء خانواده یا دوستان خود لذت ببرید و حس خوبی در خانه داشته باشید ،از مبلمان مدرن مانند میز ناهارخوری بزرگ با سطح شیشه ای همراه با صندلی های شیک در اتاق ناهارخوری استفاده کنید. در این حالت بهتر است اندازه ارتفاع تابلوها تقریبا برابر ارتفاع تخت از سطح زمین باشد. هر چه پهنای قاب تابلوها بیشتر باشد ، آن قاب با دکور اتاق هماهنگتر شده و هر چه پهنای قاب کمتر باشد ، نقاشی یا سایر آثار داخل آن جلوه بیشتری خواهند داشت. کتان نرم و پارچه لنین فرانسوی با طرح های سیال که در این سبک استفاده می شوند اوج زیبایی در نقاشی را به نمایش می گذارند. معمولا برای زیباتر شدن جایگاه تختهای دو نفره در اتاق خواب بهتر است از تابلوهای نقاشی بر روی دیوار بالایی تخت استفاده شود. در سبک میانه قرن تاکید بر روی تقویت روابط بین فردی است. این سبک خلاصهای از زیبایی دههی ۱۹۲۰ است.

شابی شیک برگرفته از طراحیهای قدیمی و آنتیک فرانسوی و مبلمان تقریباً راحت استو از همه مهمتر سبک زندگی قدیمی و بدون محدودیت زمانی را ارائه میدهد. رنگ های آبی دریایی، سبز آبی و فیروزه ای سایه های بی شماری از رنگ آبی که در نور خود را زیباتر نشان می دهند و مواد طبیعی که یادآور تابستان هستند در این سبک به وفور به چشم می خورد. سایههایی کمرنگ از رنگ آبی، کرمیها و عاجی (سفید مایل به زرد) بهترین پالت همپتونز را درست میکنند. در سبک مینیمالیست استفاده از پالت های رنگی مجاز می باشد و وسایل استفاده شده براق نمی باشد. مطلب مرتبط: سبک دکوراسیون مینیمال چیست و چگونه آن را در منزلمان اجرا کنیم؟ نقشه داخلی: نقشهی داخلی محل مورد نظر برای اجرای طراحی دکوراسیون داخلی بسیار حائز اهمیت است و یک طراح حرفه ای بدون دیدن فضا و نقشهی یک ساختمان نمیتواند دکوراسیون داخلی زیبا و بینقصی را اجرا نماید و بلکه میبایست انتخاب لوازم و اجزای طراحی داخلی متناسب با اندازه و نقشهی محل اجرای طرح باشد. طراحی داخلی در تنوع وسیعی از سبک ها و مدل ها، اجرا می شود.

امروزه تنوع رنگ وسایل بهداشتی بسیار گسترده بوده و هر کس به سلیقه خود می تواند حق انتخاب داشته باشد. پوشش دیوارها سقف و کف: امروزه با تنوع بینظیری که در نوع متریال، رنگ و طرح پوششهای دیوارها، سقف و کف ساختمانها بوجود آمده و دست طراحان را برای انتخاب بسیار باز نموده است، این عوامل را به بخشی از دکوراسیون داخلی تبدیل کرده و میتوانند تأثیرات زیادی در تغییرات عمدهی بصری بگذارد. مبلمان : در بین لوازم موجود در ساختمان، مبلمانها به دلیل حجم بالا و کاربردی بودنشان، نقش زیاد و تعیینکنندهای در طراحی دکوراسیون داخلی دارند و گاهی تنها تغییر مبلمان و میزها، تغییراتی عمیق و محسوس در طراحی داخلی میگذارد. اما از آنجایی که این رشته یعنی رشته طراحی دکوراسیون داخلی امکان خود اشتغالی را دارا است دغدغههای اولیهای برای شما باقی نمیکذارد. این نوشته لویی کان اهمیت این موضوع را به خوبی نشان می دهد: از نظر هنر معماری هیچ فضایی فضای واقعی نیست مگر آنکه از نور طبیعی برخوردار باشد.

طراحی داخلی به سبک مینیمالیسم، تحت تاثیر جنبش های هنری مینیمالیسمی دهه های 1960، 1970 می باشد. طراحی سبک اسکاندیناوی تحت تاثیر ایده های طراحی دموکراتیک بین کاربرد که در سبک مینیمالیسم بر آن تاکید می شود و خواسته های صمیمانه و شخصی، موازنه دقیق برقرار می کند. سرویس خواب خیلی بزرگ در اتاق خوابهای کوچک علاوه بر اشغال فضای اتاق، زیبایی اتاق را نیز از بین میبرند. در این سبک، از عناصر فضای باز مانند باغ های صخره ای، چشمه ها، سرخس ها، بونسای و بامبو نیز استفاده می شود و درهای شیشه ای بزرگ الهام بخش دسترسی به طبیعت هستند. درست زمانی که تولید متریال های جدید رونق جدیدی در دکوراسیون داخلی ایجاد کرد و مهاجرت از روستا ها به شهرها بیشتر شد. در اینجا همانطور که تاکید بر سادگی ظاهری طرح ها و کاربردی بودن آن ها است، پیروی از اصول اولیه یک طرح نیز بخشی جدایی ناپذیر از طراحی است. بافت روتختی و والانهای پرده بهتر است از یک نوع ، یک طرح و یک طیف رنگی انتخاب شود و حتی نوارهای تزیینی قسمت بالایی دیوارها نیز از همان طیف رنگی باشد. انتخاب رنگ مناسب و یا کاغذ دیواری هماهنگ با دیگر اجزای آشپزخانه نقشی مهم در زیبایی آشپزخانه دارد.