رشته طراحی دکوراسیون داخلی، بازار کار، درآمد و هر آنچه باید بدانید

به سبب وجود وسایل هایی خاص در منازل ایرانی ها سبکی به نام دکوراسیون ایرانی ایجاد شد که استفاده از سماور های قدیمی، پشتی و ستون ها و ایوان های بلند ، فرش های دست بافت و پرده ها رنگی این نوع از دکوراسیون داخلی را تکمیل می کند. مانند استفاده از رنگ های جیغ در کنار رنگ های خنثی، تابلو ها زرق و برق دار، عتیقه جات و مبلمان خراطی شده. سبک های دکوراسیون داخلی انواع مختلفی دارند که به منظور استفاده بهینه از فضا و ایجاد محیط مورد نظر و دلخواه خود لازم است که با سبک ها آشنایی داشته باشید. در واقع این وب سایت ها با ارائه تکنیک هایی به شما کمک می کنند تا بهترین دکوراسیون داخلی را در فضای منزل خود داشته باشید. رنگ و طرح مبلمان باید با دیوار ها، رنگ پرده ها و سایر وسیله های خانه متناسب باشد. محیط های مسکونی: به منظور ایجاد فضایی زیبا و دلباز که گرمی و ارامش را به اعضای خانه هدیه دهد. رنگهای روشن مبلمان و دیوارها معمولا فضای زندگی شما را بزرگتر و جادارتر نشان میدهند و بهترین انتخاب برای دکوراسیون داخلی منازل کوچک هستند. برای مثال رنگ های روش باعث بزرگتر نشان دادن فضا و رنگ های تیره و سنگین، باعث کوچکتر نشان دادن فضا می شود.

استفاده از وسایل و میزهای چند منظوره، نصب شلف بر روی دیوار و فضاهای خالی آشپزخانه و قرار دادن نورهای مصنوعی در سقف و تابش ملایم آنها از جمله مواردی هستند که باعث میشوند تا فضای داخلی آشپزخانه بزرگتر و جذاب تر شود. همچنین بیشتر رنگ های مورد استفاده شامل کرمف قهوه ای و زرشکی بوده و ترکیب این رنگ ها با وسایل چوبی و آباژور های سرامیکی جذابیت منزل را بیشتر خواهد کرد. این سبک از شهر های ساحلی گرفته شده است و طرفداران زیادی نیز داردو عموم رنگ های مورد استفاده آن، سبز، آبی و سفید بوده. دارانی باشد. گلدان و استفاده از گیاهان نیز در این سبک مورد توجه می باشد. در چنین فضایی استفاده از میزهای دایره ای شکل می تواند انتخاب خوبی باشد. از آنجایی که سبک دکوراسیون سنتی به فرهنگ غنی منطقهای و نژادی باز میگردد، تنوع طرح و رنگ در این سبک بسیار بالا بوده و میتوان انتخابهای متمایز و منحصر به فردی داشت که متناسب با سلیقه و فرهنگ افراد خانواده باشد.

سلیقه شخصی همواره در چیدمان و دکوراسیون داخلی تاثیر بسیار زیادی دارد. یکی از قسمتهای خانه که همیشه مستعد تغییر است و میتواند روی همهی خانه تاثیر بگذارد آشپزخانه است. هر خانه ای یک منبع انرژی دارد که باید کشف و مدیریت شود. توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است. طرحینه نکاتی در رابطه با طراحی دکوراسیون داخلی آورده است که با استفاده از آن ها و کمک افراد متخصص در این کار می توانید با هزینه نسبتاً کم محیطی با دکوراسیون زیبا و دلنشین به وجود بیاورید. محیط های تجاری و مغازه ها: به منظور جلت توجه مشتریان و جذب آن ها برای خرید. در نتیجه طرح های دکوراسیون و مبلمان باید به گونه ای باشندکه منطبق با خواسته و تمایلات درونی انسان باشد. بنابراین رنگ ها معمولا در طیف روشن و خنثی هستند و رنگ های روشن فقط برای ایجاد تاثیر بیشتر طرح ها استفاده می شوند. طراحی و ساخت نمونههای اولیه دیجیتالی و تصویری و یا ساخت ماکت طرح نهایی به منظور دریافت تأیید و نظر مشتریان، ارائه مشخصات اجرایی پروژه با توجه به شرایط شکل گرفته و تعیین زمان، هزینه و نحوه اجرا کار تا پایان.

انتخاب مبلمان و نحوه چیدمان آنها نقش بسیار پررنگی در دکوراسیون داخلی دارد. این نوع سبک، تجملی بوده و تمام وسایل به کار برده شده در دکوراسیون هنری بوده و ترجیحاً اصل و گران قیمت هستند. در این نوع طراحی مدرن، از تزئینات، بافت فراوان و رنگ های مختلف و شلوغ استفاده نمی شود و در عین سادگی، باعث جذاب و شیک شدن فضا می شود. این نوع سبک در دکوراسیون داخلی، از تک سبک بودن خارج می شود و یک سبک تلفیقی محسوب می شود. بخصوص کسانیکه میخواهند قبل از اینکه ساخت یک بنا تمام شود طراحی خودشان را شروع کنند. در بخش زیر هم پروژه طراحی داخلی باشگاه ورزشی توچال که توسط شرکت فنی و مهندسی آچیلان دکور انجام شده است را شما می توانید مشاهده نمایید. مبلمان غیرتکراری: اگر دنبال دکور منحصربهفردی هستین، باید انتخابهای غیرتکراری داشته باشین. این باور تنها هزینه های زیادی را به دنبال دارد، اگر کف اتاق پارکت است می توانید با استفاده از قالیچه یا گلیم های زیبا دکوراسیون دیدنی برای خود به وجود آورید. این سبک از زمان سفر پادشاهان قاجار به اروپا در ایران رواج پیدا کرد که ویژگی های مختص به خود را دارد.