رشته طراحی دکوراسیون داخلی، بازار کار، درآمد و هر آنچه باید بدانید

البته انتخاب سبک های مختلف بستگی به نظر مشتری خواهد داشت اما فاکتورهای مهمی را بایستی در آن رعایت کرد. تغییر دکوراسیون ایجاد نمود اما برای اجرای یک پروژه طراحی داخلی در ساختمانی که از قبل بنا شده حداقل نیاز به بازسازی منزل و محل کار خود خواهید داشت چرا که طی این پروسه اصلاحاتی در معماری سازه نیز ایجاد خواهد شد. در گذشته استفاده از کف پوش مرسوم نبود به همین دلیل افراد فرش کردن کل فضا را ترجیح می دادند که البته این کار هنوز در دکوراسیون داخلی به سبک سنتی اجرا می شود. کفپوش ها مهم ترین بخش در دکوراسیون را شامل می شود زیرا شما بر اساس کف پوش و رنگ دیوار، سایر ملزومات دکوراسیون را خریداری می نمایید. برخی خانم ها با به کار گیری رنگ سیاه و ایجاد تضاد چشمگیر رنگ دکوراسیون داخلی خانه را بیشتر از پیش به رخ می کشند.در سبک دکوراسیون داخلی مینیمال استفاده از اکسسوری های سفید رنگ انتخاب جذاب و ایدآل است، انواع شلف باکس دیواری، آینه کنسول سفید و فانتزی، میز دکوراتیو با رنگ مات و دیگر محصولاتی که می تواند درخشندگی خاص به اتاق نشیمن شما بدهد. عناصر روستایی مکعبی را در نظر بگبربد که برای حال و یا ترکیبی غنی از عوامل صنعتی، مینیمال و اسکاندیناویایی برای فضاهایی خاص که همهی نشانههای معماری را در بردارد.

برای مثال آگاهی از روانشناسی رنگها و اطلاع از این امر که رنگهای سرد نظیر آبی میتوانند اشتهای افراد را کم کنند یا رنگ قرمز تأثیری عکس این موضوع دارد بسیار مهم است. اکنون قصد داریم ده نکته پیش از آن که طراح دکوراسیون داخلی بشوید به شما بگوییم.این نکات چشمان شما را در مورد حقایق این رشته باز کرده و نسبت به احساسی عمل کردن کمی باز میدارد. افزایش تعداد دانشگاه ها و آموزشگاه های آزاد که رشته های طراحی داخلی و دکوراسیون را ارائه می دهند، باعث شده است تا تعداد فارغ التصیلان این رشته زیاد شود. لوستر ها از دیگر فاکتور های مهم و کارآمد در دکوراسیون داخلی هستند و به تنهایی می توانند محیط دلباز و روشنی را برای شما به ارمغان بیاورند، پیشرفت دنیای مد و طراحی سبب تولید مدل های بسیار شیک و خاص از این محصول شده که دست شما را برای انتخاب لوستر متناسب با سبک دکوراسیون دلخواه تان باز می گذارد. همهی ما در هنگام طراحی داخلی به رنگ ها توجه زیادی می کنیم.

البته قبل از شروع کار، پیشنهاد میشود، به شما مطالعه بیشتر در این زمینه داشته باشید. تمامی این موارد در بلندمدت بر روی شخصیت و رفتار شما با دیگران خود را نشان میدهد. اهمیت اصلی این موضوع آن جایی نمایان میشود که تمامی رنگها و چیدمان تجهیزات اداری یا تجاری شما، روی روحیه کارکنان و حتی مشتریان شما تاثیر میگذارد. پیشرفت ها بر روی سادگی این محصول نیز تاثیر گذاشته و به این ترتیب می توانید مدل های متفاوت آینه را در قاب های رنگارنگ با طرح و مدل شیک مورد استفاده قرار دهید. دکوراسیون داخلی خانه از بزرگترین دل مشغولی های خانم ها مخصوصا نوعروسان است، علاقه به داشتن منزل شیک و خاص از همان روز های ابتدایی آغاز زندگی مشترک یکی از دغدغه های مهم عروس خانم ها می باشد به همین دلیل وسواس خاصی در خرید جهیزیه خود دارند. انتخاب سبک دکوراسیون بر حسب علایق ساکنین و جنبه شخصی دارد، البته لازم است بدانید که مهم ترین پارامتر در انتخاب سبک دکوراسیون متراژ خانه است. ترکیب رنگ درست، انتخاب لوازم دکوری مناسب و ایجاد هماهنگی لازم میان وسایل از مهم ترین نکاتی است که به آن توجه خاص دارند. یکی از فعالیت های چشم گیر و مهم این شرکت در صنعت کابینت آشپزخانه و دکوراسیون داخلی می باشد.

اگر علاقه زیادی به وجود چوب در دکوراسیون منزل خود دارید این سبک انتخاب هوشمندانه ای است، پارکت ها، درو پنجره، میز و سایر اکسسوری های همگی از جنس چوب هستند، استند گل در این دکوراسیون رل اصلی را بازی می کند. این سبک نمونه کاملی از دنیای اشرافی غربی است، برای آشنایی با این سبک تنها لازم است یکی از فیلم های سلطنتی اروپایی را مشاهده کنید تا به خوبی متوجه شوید که چگونه همچیز با نظم و ترتیب خاصی در کنار هم چیده شده اند. دنیایی از اشرافیت و وقار در این سبک نهفته است، در سبک کلاسیک برخلاف مدرنیته خبری از سادگی نیست بلکه همچیز به شکل اغراق آمیزی تجمل گرا و قانون مدار هستند. ٭ افراط نکردن در یک چیز : گر شما فردی هستید که به عنوان مثال به رنگ زرد و یا به گلدان علاقه بسیاری دارید لزومی ندارد که دکوراسیون منزل خود از این رنگ یا گلدان به صورت افراطی استفاده کنید. در این قسمت فضای کار و میز رایانه رو میبینیم که در کنج ترین قسمت خانه قرار داده شده و با قرار دادن کتابخانه در بالای اون تونسته جایی برای لوازم و کتابها هم فراهم کنه.همچنین میز ناهار خوری و صندلی های سفید و گلدان سفید و همچنین پرده سفید رنگ باعث بازتر جلوه دادن فضا و پوشاندن نقص کوچکی فضا هست.