دکوراسیون منزل ساده و شیک – طراحی دکوراسیون داخلی مدرن با وسایل ساده

برای این کار باید تغییراتی در آن ایجاد کنید و محل برخی از وسیله ها را جا به جا که ممکن است برای تناسب وسیله هایی مانند پرده، فرش و … اگر بنا به شرایطی مجبور هستید که در خانه بهصورت دورکاری کارکنید، استفاده قسمتی از خانه بهعنوان محل کار بسیار مهم است که این محل بهصورت دکوراسیون دفتر کار چیدمان شود، چگونه؟ علاوه بر آن، همه وسایلی که در قسمت­های مختلف خانه قرار می­گیرند رنگ­های مات و خنثی دارند و هر چه چوبی که در این سبک به کار میرود تیره تر باشد این فضا جذاب تر خواهد بود. استفاده زیاد از رنگ­های خنثی در سبک دکوراسیون مینیمال از ویژگی­های بارز آن است و باید تا جایی که می­توانید وسایل اضافی و دکوری­های بیش از حد در این فضا نگذارید. یکی از اصلی­ترین ویژگی های سبک شیکر استفاده از رنگ­های مات و خنثی مانند رنگ­های طوسی، خاکستری و بژ است. در واقع ویژگی اصلی سبک روستایی و روستیک یک خانه ساده و بی آلایش است که تا جایی که امکان دارد از سنگ و چوب در طراحی فضا استفاده شده است. اما نکتهای که شاید بعضیها به آن بی توجه باشند در واقع داشتن دانش فنی و اصول زیبایی شناسیست که وقتی در کنار سلیقه شخصی قرار بگیرد خود را به صورت یک اثر هنری خود را نشان میدهد.

استفاده از گل و گیاه در سبکهای ساحلی بیشتر به چشم میخورد، اما در دیگر سبک­ها نیز میتوان از زیبایی آنها بهرهمند شد. حال که با طراحی دکوراسیون مکان­های مختلف یک خانه آشنا شده­اید و انواع سبک­ها را نیز شناخته­اید، بهتر است با فاکتورهای موثر بر آنها را نیز بشناسید تا بهتر تصمیم­گیری کنید. همچنین آویزان کردن چندین قاب عکس بر روی دیوار نیز به زیباتر شدن فضای راهروی ورودی کمک میکند. از متعادل کردن طرح ها و رنگ ها گرفته تا آویختن آثار هنری، نورپردازی و سیستم های روشنایی و حتی نصب پرده ها، طراحان دکوراسیون منزل، ترفندهایی را دارند که می توانند یک فضای معمولی را به یک فضای افسانه ای و رویایی تبدیل کنند. ایجاد فضایی زیبا برای تماس با خانه فقط تحت تأثیر قرار دادن مهمانان و احاطه کردن وسایل زیبا نیست. شاید در نگاه اول تصور کنید که سبک دکوراسیون امروزی کاملاً مطابق با سبک مدرن است، اما این طور نیست و کسانی که بخواهند از این سبک پیروی کنند لازم است که بیشتر از دنیای مد و طراحی بدانند. شاید تصور کنید که سبک­های داخلی دکوراسیون منزل محدود به دو یا سه مورد هستند، در حالی که این طور نیست.

برای اینکه بتوانید طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود را به سبک مدرن پیاده سازی کنید باید توجه داشته باشید که مهمترین ویژگی سبک مدرن رنگ­های ساده و خط­های صاف و منظم است. مهم­ترین ویژگی سبک مینیمال خلوت بودن فضا است که باعث ایجاد یک آرامش خاصی در محیط می­شود. همچنین طراحی دکوراسیون داخلی محیط های اداری باعث ایجاد یک فضای امن برای کارمندان میشود و با احساس راحتی که در آنها ایجاد میکند راندمان کار را بالا میبرد. کارشناسان طراحی دکوراسیون داخلی خانه با ایده های تجربی و هنری خود، چنان نمای زیبا و دلنشینی به دکوراسیون داخلی خانه شما می بخشند که در هیچ مجله ای مانند آن را نخواهید دید. خرید وسایل آشپزخانه باید متناسب با فضای آشپزخانه باشد، بهعنوانمثال اگر رنگ دکور آشپزخانه شما طوسی یا سفید است بهتر است رنگ وسایل خریداریشده هم طوسی یا سفید باشد یا هارمونی بین رنگها ایجاد شود. طراحی داخلی در اصطلاح کلی یک حرفه چند منظوره است که توسعه ذهنی، برنامه ریزی، ایجاد و تولید، بازرسی و نظارت عمومی، ارتباط با مالکان و ساخت و ساز را در خود جای داده است. 2. نکته مهم دیگر که در مورد دکوراسیون دفتر کار خانگی باید به آن توجه کنید این است که نباید از وسایل دکوری زیادی در اطراف خود استفاده کنید، زیرا باعث ایجاد خرج اضافی برای شما میشود و کارکردی هم برای شما نخواهد داشت.

برای دکوراسیون آشپزخانه هم وقت لازم و هم هزینه بالایی باید خرج کنید، زیرا دکوراسیون این محیط از خانه شامل، تغییر چیدمان وسایل آشپزخانه و دکوراسیون کابینتها است. برای دکوراسیون داخلی کلاسیک می­توانید تا جایی که امکان دارد از نظم و تقارن استفاده کنید و در واقع یکی از ویژگی­های این سبک نظم زیاد آن است و اصالت و سنگینی خاصی در فضا حاکم می­شود. استفاده از ستونهای بلند و ایوان­های مرتفع یکی از اصلی­ترین ویژگی­های طراحی داخلی منازل ایرانی است و شما میتوانید از فرش ایرانی و پرده­های متناسب با آن برای تکمیل این سبک استفاده کنید. نکته دیگر استفاده از فرش ایرانی در فضای آشپزخانه است. ٭ شخصیت شناسی و تصویر سازی : اولین نکته ای که در طراحی دکوراسیون داخلی به آن توجه داشت میزان علاقه مندی و شخصیت شناسی و تصویر سازی شما از محیط می باشد. لابی یا سالن ورودی اولین مکانی است که هر فرد در هنگام ورود یا خروج با آن مواجه میشود، پس باید بهگونهای باشد که شما را به داخل دعوت کند. در بیشتر موارد سبک انتقالی زمانی احساس میشود که لوازم بر اثر نقل مکان و جابهجایی به مکانی جدید با سبک جدید و ابعاد متفاوت برده شوند. شاید خیلی از افراد بر این تصور باشند که طراحی دکوراسیون داخلی کار ساده ای می باشد و فقط با صرف هزینه نسبتاً زیادی انجام می شود در حالی که اصلا چنین نمی باشد.