دکوراسیون داخلی چیست ؟

بهترین کار این است که دکور کردن منزل و خرید لوازم موردنیاز برای آن را از اتاقهای خواب و کار خود آغاز کرده، سپس به پذیرایی بیایید و برای اجزای موردنیاز آن تصمیم بگیرید اندازهگیری درست و صحیح به شما در انتخاب مناسب وسایل ازجمله مبلمان، پرده، کمدها و کمک میکند. در واقع مبلمان، میز مدیریت یا میز کنفرانس و صندلی مورد استفاده باید کمترین فضای ممکن را اشغال کنند. اما اگر بخواهیم به شکل تخصصی به طراحی اتاق اداری یا محیط تجاری خود بپردازیم، باید از قواعدی پیروی کنید. در اولین مرحله باید شغل و حرفه شما به طور کامل شرح داده شود تا شناختی کامل از نوع ارتباطات شما با ارباب رجوع و کارکنان خود، به وجود آید. اگر شما به طور مداوم در ارتباط با مشتریان هستید و نیاز به جلب رضایتشان دارید، لازم است از نور کافی و رنگهای شاد در اتاق اداری خود استفاده کنید. برای مراجعه به شرکت مشاوره دکوراسیون داخلی اداری، با ما در تماس باشید. لامپ های رشته ای و فلورسنت دیگر جوابگوی نیازهای ما نیستند.

بهترین راهکار در انتخاب رنگ مناسب، انتخاب رنگ مورد علاقه شما و سپس ترکیب رنگ های مکمل با آن می باشد. ترکیب سبک های مختلف در طراحی داخلی به شکلی حرفه ای می تواند فضا را بسیار جذاب تر نشان دهد. صندلی ها، میزها و مبل ها با تاثیر از استعمار مکزیک توسط اسپانیا و سبک توسکانی جلوه ای زیبا دارند، این مبلمان معمولا با چوب های تیره رنگ و ترکیب آن با رنگ آمیزی های مختلف ساخته می شوند. در این مرحله نقشه ها باید نقشه های زیادی طرح ریزی شود و طرح اصلی نشان داده نشود چون زحمت زیادی روی آن کشیده شده است. برخلاف سبک های مینیمالیستی، فضای داخلی با اکسسوری هایی چون ظروف غذاخوری وینتیج، مجسمه های مدرن، گلدان های گل و… در سراسر خانه، مجسمه های نقره ای دلفین، پری دریایی و صدف در تمام طرح های ژاکوبایی که سبک اولیه رنسانس در زمان پادشاهی جیمز ششم بود، دیده می شود. از نظر ماهیت نرم افزار ردیت کاملا فنی است و برای طراحی و ساخت ساز ساختمان متخصصان طراحی داخلی را قادر می سازد تا طرحی از ساختمان ها و اشیاء را مبتنی بر مدل بسازند.

برای مثال تعویض مبلمان باعث ایجاد فضایی مدرن می شود، اما تغییر رنگ دیوارها باعث می شود حس و حال کلی فضا عوض شود. به عنوان مثال زمانی که نورپردازی یک محیط اداری به طرز مناسبی انجام شده باشد، افراد بازدهی بهتر و بیشتری دارند و دیرتر خسته می شوند. طراح داخلی به افرادی گفته میشود که با کسب دانش و تخصص در دانشگاه، هماهنگی میان عناصر داخلی و وسایل یک محیط را ایجاد می کند. در نتیجه می توان گفت طراحان داخلی نقش مدیر پروژه و طراحی را داشته و دکوراتیو وظیفه اجرا دارد. یک طراح دکوراسیون وظیفه اجرای طرح های ارائه شده توسط طراح داخلی را دارد. وگرنه بررسی اهداف جزئی و کلی دکوراسیون داخلی میتواند شامل مطالب بسیار گسترده و مختلفی باشد که نتوان در یک مقاله به آن پرداخت. انگلیسی ها به مطالعه اهمیتی بسیاری می دهند پس وجود یک کتابخانه هرچند کوچک که در کنار آن یک مبل چسترفیلد قرار دارد از واجبات این سبک است. میتوان در کنار مجموعهای از رنگهای خنثی، با یک رنگ شاداب، به فضا روح ببخشید.

در دانشگاه های داخلی، اعم از غیر انتفاعی، دانشگده های هنر دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد، واحدهای تحصیلی را مطابق با چارت اعلام شده باید بگذرانید. در واقع، یک معمار داخلی باید بتواند تا حد زیادی با اصول زیباشناسی و طراحی داخلی آشنایی داشته باشد تا در نهایت بتواند فضای داخلی یک ساختمان را به صورت کاربردی و استاندارد طراحی نماید. گاهی ممکن است کارکنان با یکدیگر ارتباط گسترده داشته باشند و گاهی هر یک موظف به انجام امور شخصی خود هستند. در واقع گاهی ممکن است شما رسمیت و جدیت زیادی در محیط خود ایجاد کنید؛ در نتیجه طراحان داخلی به شما استفاده از متریال فلزی و ترکیبات رنگ مشکی و خاکستری را پیشنهاد میدهند. اغلب افراد برای ورود به این رشته تحصیلی در دوران دبیرستان از شاخه کار و دانش، معماری را انتخاب می کنند. مانند تمام مهارتهای علمی و هنری، دکوراسیون داخلی را می توان بدون تحصیلات آکادمیک فرا گرفت. به همین دلیل طراحی دیزاین داخلی منزل در ایران اهمیت بلایی را پیدا کرده است.