دکوراسیون داخلی چیست؟

شما می توانید با استفاده از مبل های کلاسیک یک چیدمان سنتی که به شکل مدرن تلفیق شده است را در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید. رسیدن به فضای داخلی منزل، که همگان از مشاهده آن به سر ذوق آیند، بسیار به ما نزدیک است! اگر به دنیای دکوراسیون، معماری و طراحی داخل علاقه مندید، اگر ذوق هنری در خود می بینید و اشتیاق فراوانی به زیباسازی محیط زندگی خودتان دارید، و همینطور می خواهید اصولی تر دست به تغییرات در منزل و یا محیط کارتان بزنید، حتما به مقاله بسیار مفید درباره دکوراسیون و طراحی داخلی نیاز دارید این مقاله بسیار خواندنی و کاربردی دکوراسیون حتما شما را در این راستا یاری خواهد کرد. دکوراسیون داخلی و هنر دیزاین فضای معماری ، هنر خلق و آفرینش فضایی ست که انسان در آن زیست می کند، اما در حالت کلی برای اینکه بدانید مفهوم این واژه چیست لازمست بدانید که این هنر، به لحاظ آنکه با زندگی روزمره انسان سروکار بسیار دارد و تاثیرات مستقیم بر سلامت روانی و عملکرد افراد دارد، بایستی به لحاظ کاملا علمی و اصولی آموخته شود.

رنگ ها می توانند روحیه و نحوهی عملکرد و بازدهی ذهن شما را تغییر دهند. پس به جای فرار، محیط را با چیدمان زیبا و بی نظیر، تغییر داده و در دکوراسیون زیبای اداره؛ غرق شد و گذر زمان را حس نکرد. به طور مثال ما در طراحی های خود در نظر می گیریم که ایرانی ها اغلب زمان خود را در کدام فضاها بیشتر طی می کنند و چگونه می توانیم ما این نیازها را به بهترین شکل رفع کنیم. با توجه به اهمیت معماری داخلی اخیراً آن را جزئی از معماری پایدار میدانند که برای نگهداری منابع و بازیافت و طراحی کاربردی مورد استفاده قرار میگیرد. این امر، برای هر فرد، اگر نه در هیچ جای دیگر، حداقل در خانه باید محقق شود. به طوریکه در حال حاضر نه تنها دکوراسیون داخلی منزل نیاز به افراد با تجربه و متخصص در این حوزه دارد، بلکه در طراحی دکوراسیون رستوران، هتل، موزه ها، سالن های همایش، بیمارستان، فرودگاه، مغازه ها و واحدهای تجاری و حتی مدارس و مهد کودک ها و هر محیطی که در طول روز با آن برخورد دارید، به این هنر نیاز دارد. یکی از مهم ترین پارامترهای که به منظور دکوراسیون داخلی بسیار از آن استفاده می شود مبلمان است.

بطور مثال یکی از گزینه هایی که امروزه با دکوراسیون داخلی تلفیق شده است پوستر دیواری ها می باشند . معمولا در این سبک از دکوراسیون پنجرهها را بدون پرده در نظر میگیرند اما از آنجایی که در ایران پرده یکی از مهمترین عناصر دکوراسیون محسوب میشود میتوانید از پردههای حریر یا پارچههای نازک به عنوان پرده استفاده کنید در هر صورت پرده یا پارچه نباید مانع از عبور نور باشد. زمانی که از نور در دکوراسیون فضای داخلی استفاده می شود باعث می شود که ما به راحتی بتوانیم محیط اطراف را ببینیم در نتیجه وجود آن امری ضروری تلقی می شود. مبلی که که رگه های زیبایی از رنگ به کار رفته روی پرده زبرا و فرش را دارد چقدر در تلطیف کردن فضا تاثیر گذار است! این راحتی تنها به نرم بودن مبلی نیست که روی آن نشسته اید. در منزل طراحی دکوراسیون داخلی از هارمونی رنگ بین پرده، مبل، فرش، اکسسوری ها و وسایل تزئینی هیچ گاه غافل نشوید چرا که ایجاد یک دکور فوق العاده بی نظیر، نیازمند این است که این عناصر با زیبایی و دقت تمام انتخاب شوند و به کوچکترین جزئیات رنگ و طرح بین آن ها، توجه ویژه ای کرد.

پس نباید در ایجاد دکوری بی نظیر در محیط کار، خانه دوممان را نیز زینت ببخشیم و از ثانیه ثانیه بودن در محیط کار لذت برده نه اینکه چشمان به ساعت باشد تا راه فرار زودتر میسر شود، راه فراری وجود ندارد! منزل را می توان مانند بوم نقاشی تصور کرد همان طور که با ظرافت و لطافت، رنگ ها را روی عناصر موجود روی کاغذ می پاشیم و تصویری بی نظیری خلق می کنیم، می توانیم با انتخاب زیباترین عناصر مثل پرده های شیک و فرش و اکسسوری های بی نظیر این رنگ را روی دکور منزل بپاشیم و از اثر هنری خلق شده بی نهایت لذت را تجربه کنیم. پوستر دیواری ها امروزه کاربرد بسیار موثری در زیبایی و جذابیت دکور دارند و جزو کالاهای منتخب و پرفروش برای ایجاد یک فضایی چشم نواز و دلچسب می باشد .پوستر دیواری ها در مدل های بسیار متنوعی تولید و عرضه می شوند و از جمله مدل هایی که بسیار پرطرفدار است و رضایت مشتریان را در پی داشته است مدل سه بعدی می باشد و استفاده از پوستر دیواری سه بعدی در فضاهای مثل آشپزخانه، نشیمن ، اتاق خواب و…