دکوراسیون داخلی و چند ایده جذاب برای طراحی دیزاین خانه

توجه داشته باشید که هنگامی که رقایت سختی برقرار است شما نیز باید سختتر تلاش کنید و بیشتر وقت صرف کنید. اگر فکر می کنید که به خاطر سپردن طرحها در ذهنتان کار دشواری است، کاغذ و قلم بردارید و نقشه کف خانه خود را روی آن به صورت دو بعدی بکشید و خیلی راحت با تعیین جایگاه قرارگیری وسایل یک ترسیمی از فضای خانه خود داشته باشید. البته رنگ و رو رفته را به معنای کهنه و دور ریختنی ندانید این سبک با هدف نمایش سادگی ایجاد شده به نحوی که پس از چیدمان اگر به آن نگاه کنید سبکی قدیمی را خواهید دید. انتخاب سبک دکوراسیون بر حسب علایق ساکنین و جنبه شخصی دارد، البته لازم است بدانید که مهم ترین پارامتر در انتخاب سبک دکوراسیون متراژ خانه است. البته در تائوئیسم میان یین و یانگ تضاد وجود دارد ولی همین تضادها نیز موجب ایجاد وابستگی و ایجاد تعادل می گردد. در این مقاله قصد داریم نکات مهمی که باید برای چینش و دکوراسیون داخلی وجود دارد را با هم مرور کنیم. به تعبیری دکوراسیون داخلی به این می پردازد که چگونه می توان یک پلان آزاد را با مبلمانی که مکمل فضا است و به کاربردن اکسسوری های متناسب با آن فضا و ترکیب آنها با نور پردازی کلی فضا ترکیب کرد و محیطی ایده آل برای کاربر به وجودآورد.

مبلمان مجلل، اکسسوری های براق، سنگ های مرمر و گرانیت، صندوقچه های کاسینی و استفاده از شمعدان و فانوس های چوبی و برنجی همگی نماد این سبک خاص هستند. سنت و متونی که در رابطه با فنگشویی وجود دارد نشان می دهد که فنگ شویی با درجات مختلف متشکل از پنج عنصر آتش، زمین، چوب، فلز و آب می باشد که هر کدام رنگ و المان خاص خود را دارند. در فنگ شویی خانه با در نظر گرفتن این پنج عنصر می توان انرژی فوق العاده عالی و مثبتی به محیط بخشید. بنابراین نمی توان برای پاسخ به این سوال که فنگ شویی چیست یک پاسخ معین پیدا نمود. شما می توانید زمانی که به رنگ خاصی علاقه مند هستید یکی از دیوارهای منزل خود را برای این رنگ در نظر بگیرید و سایر دیوار ها را با کاغذ دیواری و یا رنگ های دیگر ترکیب کنید. بعضی اوقات موقع خرید خانه ممکن اس ترکیب رنگ ها و استفاده از فضاها طبق دیدگاه صاحب خانه انجام گرفته باشد و عملا کار شما برای دکوراسیون منزل راحت شده. در زمان نشستن پشت میز، آیا فضای کافی برای قرار گرفتن پا ها وجود دارد؟

همچنین استفاده از یک رنگ برای میز، کابینت و دیوار پشت آن بیشتر از رنگهای متفاوت و مکمل مورد استقبال قرار گرفته است. سبکی که بیشتر به عملکرد وسایل و اثاثه تاکید دارد نه زیبایی محیط.این سبک مناسب آپارتمان های کوچک و افرادی است که تمایلی برای هزینه اضافی برای طراحی دکوراسیون منزل ندارند. همیشه در هر رشته تحصیلی و هنری افرادی هستند که نسبت به سایرین به موفقیت های بیشتری دست پیدا کرده اند. اگر امکان دارد و میتوانید، نقطهی مرکزی خود را تغییر دهید تا به بهترین موقعیت آن در اتاق دست پیدا کنید. طراحی قابل قبول و زیبایی برای خانه خود انجام دهید. اگر از طرح ایجادشده خوشتان نمیآید بهراحتی میتوانید آن را تغییر دهید. پس اگر به فکر تغییر هستید این مطلب را تا آخر بخوانید. دو اصل مهم در فنگ شویی وجود دارد که این اصل بین یین (زنانگی) و یانگ (مردانگی) می باشد. در واقع این اصل معتقد می باشد که باید بین یین و یانگ تعادل برقرار گردد. زیرا قدمت این اصل به هزاران سال پیش باز می گردد. سادگی در شکل و طراحی اثاثیه، پوشش و دکور ساده دیوارها، فضای مرتب و باز و پر نور خانه از ویژگی های این سبک است.

نور کافی دچار افسردگی می شوند پس استفاده از نور مناسب در فضا بسیار مهم است. جف اندروز از دفتر طراحی اندروز میگوید: «همه به دنبال این هستیم که وسایل مورد علاقه و رویاییمان را در خانه جای دهیم اما وقتی نوبت به انتخاب وسایل میرسد، بهتر است به سراغ وسایل سفارشیسازی شده با طراحی انعطافپذیر بروید. این موضوع نشان میدهد که مردم دوباره تمایل دارند فضای داخلی خانهها را شخصیسازی کرده و مطابق با سلیقه و تمایل خودشان دکور کنند. دیوارهای خانه نقش مهمی در زیبایی دکوراسیون داخلی خانه دارند. نظم و سادگی در این سبک از بازسازی و دکوراسیون داخلی ، توجه بسیاری از مخاطبان را به سمت خود جلب نموده است . مارک لوندر از مجموعهی دکوراسیون داخلی لوندر میگوید: «اینطور به نظر میآید که در سال ۲۰۲۲ سنگ مرمر سبز به ترند محبوب سال تبدیل شود و بیشتر از قبل آن را ببینیم. بیشتر بدانید از فنگ شویی چه معنایی دارد؟ مهمترین اصلی که در فنگ شویی باید رعایت شود، پرهیز از بی نظمی و همچنین انباشتگی اشیاه است. میباشد. همواره تعهد، نوآوری و سرعت عمل با دقت بالا و رعایت تمام نکات HSE سرلوحه ارگ بند سازه بوده که حاصل آن خلق پروژه های متعدد موفق با کسب رضایت کارفرمایان محترم بوده است.