دکوراسیون داخلی و انواع آن به همراه تمامی نمونه ها

علاوه بر این ، استفاده از رنگ های سفید و خنثی می تواند یک آشپزخانه کوچک را بزرگتر از آنچه هست نشان دهد. در این پلانها میتوان شاهد ایجاد یک درک صحیح از پروژه برای تعریف ریز فضاهای موجود در پروژه ایجاد گردد به طور مثال در دکوراسیون منزل ممکن هست طراحی معماری موجود کامل تغییر پیدا کند . جورج زیکاس میگوید: «کاشیهای کلاسیک که به صورت تکی فروخته میشوند گزینهی خوبی برای تغییر فضای داخلی آشپزخانه است. با مدرن شدن زندگی امروز نحوه چیدمان منزل ایرانی نیز با تغییر و تحول زیادی روبرو شده است. همچنین در خصوص چیدمان مناسب مبل ها توجه کافی داشته باشید. این نوع کفپوش ها معمولا برای هر نوع آب و هوایی مناسب هستند. انتخاب نوع الگو و طرح آن کاملا به اندازهی اتاق و نوع کاربرد آن بستگی دارد. اتاق هایی که روبه شمال هستند دارای دمای پایین تری می باشند چراکه نورخورشید کمتری را دریافت می کنند.

این سبک ترکیبی از مدرنیته، مینیمالیستی و ایده آلیستی است و برخلاف هنر دکو که تمامی وسایل زاویه دار و نوک تیز بود تمامی وسایل باریک و گرد هستند؛ در پنجره ها، در ها و سایر عناصر معماری این سبک، گوشه های منحنی دیده می شود. مثلا آبی سرد نشان دهنده آرامش است. مثلا در خصوص مبلمان منزل این نکات را مد نظر داشته باشید. در این مقاله قصد داریم نکات مهمی که باید برای چینش و دکوراسیون داخلی وجود دارد را با هم مرور کنیم. خلاصه اینکه حتما برای انتخاب رنگ به این نکات روانشناسی نیز دقت کنید. 3- رنگ مناسبی برای دیوارها و سقف خود انتخاب کنید. میشل هریسون و مک آلیستر از دفتر طراحی میشل هریسون میگویند: «در سال ۲۰۲۲ آشپزخانه بیشتر نقش اتاق نشیمن را بازی میکند و فقط محلی برای پخت و صرف غذا نیست، پس بهتر است از وسایلی که در اتاق نشیمن استفاده میکنید در آشپزخانه هم استفاده کنید. مارک لوندر از مجموعهی دکوراسیون داخلی لوندر میگوید: «اینطور به نظر میآید که در سال ۲۰۲۲ سنگ مرمر سبز به ترند محبوب سال تبدیل شود و بیشتر از قبل آن را ببینیم. لورن لرنر از وبسایت livingwithlolo میگوید: «در سال ۲۰۲۲ شاهد ادغام وسایل الکترونیکی هوشمند با فناوری پیشرفته در کنار رنگهای تند خواهیم بود.» این فضا حسوحالی هوشمند و سرزنده به دکوراسیون آشپزخانه میدهد و اینطور به نظر میرسد که بیشتر مورد توجه جوانان، مخصوصا طرفداران زندگی اسمارت، قرار میگیرد.

این وسایل در سال ۲۰۲۲ بسیار مورد استقبال قرار میگیرد. در این صورت آن حریم امنی که سالیان سال به آن عادت کرده اند را حفظ و به روزرسانی نمایید. این شرکت در سال ۱۳۸۵ با بهره مندی از مهندسان و کارشناسان خبره در زمینه طراحی و دیزاین داخلی و خارجی ساختمان ها و بنا های مسکونی و همچنین چیدمان مبلمان فعالیت خود را آغاز کرد. چیدمان مبل های شما باید به گونه ای باشد که اولا همه فضاهای در دسترس برای نشستن را پر کند و از طرفی آن قدر زیاد نباشد که رفت و آمد را سخت کند. به طور کلی، دکوراسیون شامل مجموعه عملیاتی برای چیدمان مبلمان و وسایل هماهنگ با فضا برای افزایش زیبایی فضا می باشد. هر چه قدر هم نحوه بازسازی خانه و متریال استفاده شده مرغوب و زیبا باشد و شما مبلمان و وسایل خانه خود را دقیق و درست نچینید منزل شما زیبایی خود را نشان نمی دهد. تنها دانش آموختگان رسمی در مقاطع دانشگاهی رشته معماری و معماری داخلی ، که اصول زیبایی شناسی و ساختمانی را در سالیان طولانی، گذراندن دروس و فنون متعدد و در مکتب اساتید مجرب گذرانده اند، شایسته ی نام دکوراتور داخلی هستند و نه هر کسی که با دوره های پیش پا افتاده (بنام پیشرفته!) و چندین ماهه ی فلان موسسه و فلان سازمان مدرکی بدست گرفته!

برای انتخاب نوع دکوراسیون داخلی منزل باید با اصول و قواعد مقدماتی آن آشنا باشید و با تماشا و مقایسه طرحهای مختلف بتوانید سبک دلخواه و منحصربفرد خودتان را پیاده کنید. ملکا هلفت میگوید: «سنگ مرمر جلوهی خاصی به فضا میدهد پس در قسمتهای مختلف آشپزخانه از آن استفاده کنید. از لوازم خانگی رنگی گرفته تا تابلوهای سفارشی به شما این اجازه را میدهد تا خانه را همانطور که دوست دارید دکور کنید. پس برای داشتن آشپزخانهای مد روز بهتر است تا حد امکان از ایجاد پیچیدگی و استفاده از رنگهای زیاد پرهیز کنید. سبک دکوراسیون روستیک درواقع همان سبک روستایی است که به صورت ساده و بی آلایش دکوراسیون فضای داخلی طراحی و پیاده سازی می شود. مروری بر تاریخچه طراحی داخلی : طراحی داخلی صرفا مربوط به بهبود وضعیت بصری با ظاهری یک فضای داخلی نیست بلکه هدف آن بهینه سازی و سازگار کردن استفاده های مورد نظر برای یک محیط ساخته شده است. فضای داخلی قرون وسطایی، دقیقاً مانند قلعه های قرون وسطایی، از جزئیات بسیار غنی برخوردار است و نیمکت های چوبی، صندلی ها و میزهای بزرگ، سنگین و حکاکی شده با تزئینات زیبا را به رخ می کشد. جف اندروز از دفتر طراحی اندروز میگوید: «همه به دنبال این هستیم که وسایل مورد علاقه و رویاییمان را در خانه جای دهیم اما وقتی نوبت به انتخاب وسایل میرسد، بهتر است به سراغ وسایل سفارشیسازی شده با طراحی انعطافپذیر بروید.