دکوراسیون داخلی منزل لوکس با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت در کوتاهترین زمان

بطور کلی چون طراح دکوراسیون وظیفه چیدمان مناسب و ایجاد هماهنگی بین وسایل و فضای یک ساختمان را دارد، نکته حائز اهمیت آن است که کار یک دکوراتیو و یا طراح دکوراسیون داخلی دقیقا پس از اتمام کار طراح داخلی آغاز می شود. پارچه های روی مبل ، تختخواب و پرده ها به طور معمول از پنبه ساخته می شوند و دارای رنگ های سفید یا پاستلی هستند تا فضای اتاق را نرم و لطیف نشان دهند و در آن ها از متریال هایی چون چوب، آهن فرفوژه و حصیر استفاده می شود. همچنین از لحاظ همکاری این دو شخص با سایر بخش می توان گفت دکوراتور ها با صنایع مختلفی چون ساخت مبلمان و سرویس های خواب یا طراحان دوخت پرده یا صنعت فرش و دیگر مشاغل همکاری دارند اما طراح داخلی با مهندس ناظر، مدیر پروژه و کنترل پروژه و یا سایر کارکنان مشغول در یک پروژه ساخت در ارتباط است. در طراحی داخلی سبک های مختلفی وجود دارد از جمله: سبک مدرن، کلاسیک، مینیمال، رستیک، ژاپنی، چینی، ماوریک، مراکشی، مصری، رومی، هندی، یونان باستان، روکوکو، انگلیسی، ویکتوریایی، فرانسوی، سوئدی، آرت نوو، آرت دکو، باروک، گوتیک، اوریگامی، سنتی ایرانی (رایج دوره قاجار) و دکوراسیون داخلی ایرانی مدرن. سبک های بسیار زیادی در دکوراسیون داخلی وجود دارد که هر کدام نظر افراد متفاوت را جلب می کند.

رنگ هایی که به طور طبیعی در این مکان وجود دارد چه رنگ هایی است؟ به عنوان مثال یک طراح داخلی با استفاده از ابزارهایی مانند مبلمان، رنگ، نور و .. می تواند به یک اتاق ۱۵ متر مربعی عملکرد دهد و آن را به یک اتاق خواب و یا دفتر کار شرکت تبدیل کند، زیرا این دو عملکرد با چیدمان متفاوت قابل انجام است. نیستیم، بلکه به دنبال کشف، خلق و ایجاد فضایی از طریق تعاریف مختلف فضایی و طراحی مبلمان های ثابت آن فضاها هستیم ، تا بتوانند حوزه و عملکرد یک فضا را دقیق تر تعریف کند، به دنبال نورگیر ی ها، اختلاف ارتفاع ها، جلو و عقب رفتگی ها و شکل و فرم کلی فضاها هستیم ، تا بدون مبلمان متغیر نیز بتوانیم عملکرد و شخصیت فضایی آن را تشخیص دهیم. استفاده از حداکثر فضا برای وسایل باعث میشود سطح پیشخوان شما هرچه خلوت تر بنظر برسد و این یک نکته مثبت خواهد بود. طراحی داخلی با ایجاد پتانسیل ها و محدودیت ها در مبلمان ثابت فضایی، کاربری و چگونگی استفاده از آن فضا را به ما معرفی می کند. شکل پنجره ها، ارتفاع فضا، فرم مبلمان های موجود در فضا، رنگ فضا، بافت ها و مصالح موجود در آن، میزان نورگیری و حتی محدوده تعریف شده دید، که به وسیله پنجره ها تعیین می شود; همه و همه می توانند در بیان ایده طراح داخلی به مخاطب تاثیر گذار باشند.

در واقع طراحی باید به تحلیل و بررسی فضا، رنگها، نورپردازی لوازم در دسترس، هارمونی، سلیقه شخصی و علمی که فرد طراح به طراحی و چیدمان یک فضا می پردازد به صورتی که هم زیبایی داشته باشد و هم کاربردی باشد. اما طراحی داخلی با جانمایی و برنامه ریزی فضا ها، عایق ها و پوشش ها و کفپوش ها، درب و پنجره، ورودی ها و هر آنچه که جزئی از یک سازه می باشد، سر و کار دارند. بود که هر کدام با توجه به نیاز مشتری و همچنین ابعاد ویلا و بسیاری از المانهای دیگر تعیین و برنامه ریزی خواهند شد . همانطور که از ترتیب ذکر شده در بالا بر می آید، اصلی ترین و مهمترین مرحله در طراحی داخلی انتخاب رنگ مناسب است. اگر اینطور است باید دکوراسیونی مدرن با نورپردازی فوق العاده ترتیب دهید. به این ترتیب نمی توان این سبک را به عنوان مجموعه ای از ایده ها، نیت ها یا صفات بدانیم. گاهی ممکن است به اشتباه این دو را به جای یکدیگر استفاده کنیم، اما باید بدانیم که این دو حرفه کاملا جدا و مجزا از یکدیگر هستند.

برای این که با انواع سبک طراحی داخلی بیشتر آشنا شوید و بدانید که چه ویژگیهایی دارند، تا انتهای بحث ما را همراهی کنید. در این بخش می خواهیم شما را با هریک از این اشخاص و تخصص و تفاوت آنها بیشتر آشنا کنیم. این سه روش در عین سادگی راز طراحی هر فضایی است تخصص طراحی داخلی دارای اهمیت فوق العاده ای در روند طراحی کل ساختمان است و باید از آغاز پروژه به عنوان یک مرحله اساسی مورد توجه قرار گیرد. طراحی داخلی آپارتمان مسکونی شامل مجموعه ای از فعالیت ها که در راستای استفاده مفید از تمام متراژ و امکانات و شرایط موجود، انواع بخش های داخلی که با ایجاد تغییراتی در شکل، هندسه و فرم فضاهای داخلی صورت می گیرد که این تغییرات هم شامل تغییرات ظاهری می شود و هم چیدمان و متریال تشکیل دهنده سطوح، نور و رنگ آن ها. در این مکان چه فعالیتی انجام می گیرد؟