دکوراسیون داخلی منزل لوکس با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت در کوتاهترین زمان

وقتی صحبت از خرید مناسب وسایل می شود معمولا خانم ها فکر می کنند باید اولین جایی که به آن مراجعه می کنند مغازه یا فروشگاه مبلمان باشد، اما بهتر است برای نقطه شروع فروشگاه مبلمان را انتخاب نکنید، زیرا اگر مبلمان خاصی نظر شما را جلب کند برای سایر انتخاب ها با محدودیت مواجه می شوید. معمولاً برای بازسازی و اجرای دکوراسیون داخل هر واحد اگر غیر اساسی نیازی به اخذ مجوز نمی باشد اما در مقابل برای بازسازی مشاعات ساختمان علاوه بر جلب رضایت تمامی ساکنین باید از شهرداری مجوزهای مخصوص برای تغییرات در راه پله، احداث و یا بازسازی آسانسورو عوض کردن نمای ساختمان گرفته شود. بدون شک انتخاب یک تیم اجرایی با سابقه که اصطلاحاً زیر و بم بازار را می شناسند و در انتخاب و خرید مقرون به صرفه مصالح با کیفیت سررشته دارند، در صرفه جویی هزینه های ناشی از بازسازی بسیار موثر است.

صرفه جویی در فضا کلید طراحی اتاق های کوچک است. با این مقدمه به استقبال رشته طراحی دکوراسیون داخلی در دانشگاه میرویم. دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی، یکی از محبوب ترین سبک های دکوراسیون برای ایرانیان است که بسیاری از افراد، این سبک را به خاطر آرامش و راحتی غیر قابل وصف آن، در منازلشان استفاده می کنند. میتوانید بسیاری از تجربیات دکوراسیونی دیگران را در چیدانه بخوانید. برای این که فضا بیشتری را در قسمت نشیمنگاه منزل خود داشته باشید، باید با اصول چیدمان آشنا باشید تا بتوانید با قرار دادن مناسب مبلمانها مانع از رفت آمد افراد در منزل باشید. این چالش برای ایجاد ظاهری مناسب با ترکیب رنگها ، مواد و طرح عالی است. رنگها دارای معنی و منعکس کننده نوع احساس ما هستند. علاوه بر هدف اتاق و موقعیت آن ، بودجه تعیین کننده انتخاب نوع کفپوش خانه است. علاوه بر این ها گاهی فکر بازسازی از پوسیدگی لوله های تاسیساتی نشات می گیرد، به این صورت که با تعویض لوله ها کارفرما مجبور می شود دیوارهای نم گرفته و کف هایی که کنده کاری شده است را با متریال جدید بازسازی کند. درواقع این نوع از دیوارها به دلیل عدم تخریب، بازسازی میشوند و به همین دلیل میبایست گچ کاری آنها به بهترین نحو و با دقت انجام شود.

از دید خیلی از افراد چیدمان و طراحی طراحی داخلی منزل ایرانی کار بسیار ساده ای است و تنها با سلیقه افراد پیش می رود، اما این طور نیست و نکات بسیار مهمی در این زمینه وجود دارد که اگر آنها را بدانید و به خوبی رعایت کنید، زیرا زیباترین طراحی دکوراسیون داخلی منزل را خواهید داشت. به همین خاطر از بارز ترین ویژگی های این سبک که نه تنها در محیط های مسکونی و بلکه در محیط ها و سازمان های اداری نیز بسیار محبوب است، می توان به محیط هایی با سقف های بلند، پنجره های بزگ و کشیده با قاب های فولادی، استفاده از مصالح ساختمانی بدون هیچ پوشش یا متریال های شبه آن مانند ستون های بتنی یا دیوارهای آجری، استفاده چشمگیر از فولاد و چوب های طبیعی، استفاده از مبلمان با پوشش چرم و استفاده از رنگ های تیره مانند مشکی، خاکستری، قهوه ای،خرمایی رنگ طبیعی چوب و … در طرف مقابل دکوراتورها کسانی هستند که تنها با سطح ظاهری فضا سرو کار دارند.

محدودیتی برای این زمینه شغلی وجود نداشته و کسانی که به چیدمان منزل، ست کردن رنگ ها با یکدیگر و موارد مشابه علاقه مند هستند به راحتی و با کمی حوصله میتوانند یک دکوراتور داخلی شوند. برای این کار شما نیاز دارید که نکات مهم در رابطه با طراحی دکوراسیون داخلی منزل را بدانید و وسایل مختلف از جمله مبلمان و رنگ دیوارها و بافت آن ها را به خوبی انتخاب کنید تا در هماهنگی با یکدیگر باشند. تنوع طرح و رنگ از جمله دیگر شاخصههای این سبک از دکوراسیون است. اگرچه انتخاب یک طرح برای اجرا در تمام فضاهای خانه برای ایجاد یک ظاهر یکپارچه ضروری است ، اما لازم نیست که هر اتاق یکسان باشد. و شاید در ظاهر کمی شبیه به سبک اسکاندیناوی باشد. رنگ های تند و تیز اگرچه به ظاهر جذاب است اما در طولانی مدت چشم ها را اذیت می کند و دل آدم را می زند.یک طراح نخبه دکوراسیون هیچ گاه رنگ هایی که به چشم آسیب می رساند را پیاده سازی و اجرا نمی کند. اما نکته ای دیگری که باید به آن دقت کافی داشته باشید در این است که همبستگی رنگ را در خانه خود محفوظ کنید و سعی کنید که اگر می خواهید از دو یا چند رنگ استفاده کنید ، برای این کار از رنگ­ هایی که در جنون نزدیک به هم قرار دارند حتما استفاده و بهره خاص ببرید.