دکوراسیون داخلی منزل – جدید ترین و شیک ترین طرح ها

در گذشته اغلب دیوارها تعیینکننده تفکیک فضایی بودن اما الان اکثر نقشهها به صورت باز و آزاد طراحی میشه، در نتیجه مبلمان باید حد هر فضا رو تعیین کنن، پس نحوه چیدمان اهمیت زیادی پیدا میکنه. بد نیست بدانید که طراحی پلان باز در در فضاهای عمومی و مشترک خانه، ارتباط گسترده بین فضای داخلی و محیط اطراف، وضوح و کاربردی بودن و سادگی از ویژگی های اساسی سبک مدرنِ اواسط قرن 20 است. روانشناسی و در نظر گرفتن احساسات در نحوه چیدمان منزل و خرید وسایل تزئینی و اداری از گام های موثر در رشته طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. مبلمان شامل تمامی وسایلی که ما در دکور یک فضا و چیدمان اون میبینیم از کاناپه، صندلی و میز گرفته تا ظروف و وسایل تزئینی میشه. با استفاده از کفپوشهای تیره و با داشتن دیوار سفید میتوان فضا را بهینه کرد و با بودن تعداد وسایل زیاد، شلوغی محیط به چشم نخواهد خورد. و ویژگی بارز آن کاربردی بودن و نحوه چیدمان وسایل و تریینات آن است. حتما این وسایل را با توجه به متراژ و ابعاد فضایی که در اختیار دارید خریداری نمایید زیرا خرید مبلمان کوچکتر یا بزرگتر از فضای در دسترس باعث میشود که شما نتوانید چیدمان درست و اصولی در خانه داشته باشید و این اشتباه تا انتها ادامه خواهد داشت.

در این مقاله به خوبی متوجه شدیم که سبک های طراحی دکوراسیون داخلی از تنوع بالایی برخوردار هستند. طیف رنگهای سرد و گرم میتونن ترکیب خوبی باهم بسازن اما استفاده صرف از رنگهای گرم یا رنگهای سرد در دراز مدت نتیجه مطلوبی نداره چون مستقیما در روحیه افراد اثر میذاره. در مورد اتاق خواب بهتر است به سمت الگوهای ساده و آرامشبخش بروید و از ایجاد هر گونه آشفتگی در این فضا دوری کنید. شاید بارها با این صحنه مواجه شده اید که اتاق خواب کودک با دیگر بخشهای یک خانه هماهنگ نیست و به اصطلاح ” ساز مخالف” میزند. دکوراسیون داخلی خانه می تواند بسیاری از مشکلات رفتاری افراد را حل کند و به بهبود روحیه آنها کمک نماید.به بیان دیگر فضای داخلی می تواند منبع تمام نشدنی نشاط و آرامش باشد به شرط اینکه بعضی از جزئیات ظریف که بسیار موثر هم هستند رعایت شود. تقریبا هر فضایی و هر سبکی موافق استفاده از گل و گیاه طبیعی هست. این سایت نوعی طراحی و دکوراسیون خاص به نام دکوراسیون طبیعی بوهمایی را به اشتراک قرار می دهد که این سبک پر از طرح های رنگی و شاد است. امی اسکلار از دفتر طراحی اسکلار میگوید: «با قرار دادن یک میز قدیمی در وسط آشپزخانه میتوانید بدون هیچ زحمتی حالوهوای آشپزخانه را تغییر دهید.

اگر مبل جداگانهای تهیه بشه، تقریبا هیچ فضای تنفسی در اتاق باقی نمیذاره و اینجاست که پای مبلمان چندمنظوره وسط میاد که بتونه نیازهای مختلفی رو برآورده کنه. هیچ قانون خاصی برای این کار وجود ندارد. برای پیاده سازی سبک کلاسیک در قسمت اتاق خواب می توانید از سرویس خواب کلاسیک استفاده کنید و همچنین آباژور های سرامیکی و غیره می توانند این سبک دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک را تکمیل تر کنند. این امر باعث ایجاد هماهنگی بیشتر بین اجزای داخلی اتاق می شود . در ادامه در مورد هر یک از اصول بالا بیشتر توضیح میدیم. در ادامه در مورد هر یک از عناصر 5 گانه بالا بیشتر توضیح میدیم. در مورد نقطه مرکزی موردنظر خود تصمیم بگیرید. مثلا دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچکی رو درنظر بگیرید که نیاز به یک تخت دونفره داره. این موضوع به شما گوشزد میکند در صورتی که در این رشته تحصیل میکنید یا قصد ورود به آن را دارید باید با تکنولوژیهای روز همگام شده و آنها را در راه پیشرفت خود به کار بگیرید. فضا باید طوری طراحی و اجرا شود که برای تعداد زیادی افراد با کوچکی کارآمد باشد به خصوص خانواده های ایرانی که اهل مهمان نوازی هستند و اغلب دارای جمعیت بالا هستند.

بزرگی و کوچکی یک فضا، تفکیک محیط به بخشها و کاربردهای متفاوت، حس و حال فضا همه در انتخاب مبلمان تاثیرگذار هست. یکی از عوامل تاثیرگذار در این مساله، الگوهایی هست که در دکوراسیون منزل به کار میبریم؛ طرح و نقش دیوارها، روکش مبلمان، فرش، حتی طرح اکسسوریهایی که به عنوان تزئین در فضا استفاده میشن اهمیت زیادی دارن. اما حفظ تعادل و جلوگیری از آشفتگی دو اصل اساسی در انتخاب الگوها به شمار میرن. به دلیل تنوع مبلمان و کاربرد اونها، انتخاب و چیدمان اهمیت زیادی پیدا میکنه و همین اصول فضای شما رو خوب یا بد میکنه. دکوراسیون داخلی به دلیل توسعهی جامعه و معماری پیچیده مدرن به وجود آمده است. به همین دلیل ممکنه تفاوتهایی با یک پروژه نوساز داشته باشه. هر کدوم ویژگیهای منحصربهفرد خودشون رو دارن و درواقع شما با انتخاب هر سبک بخشی از روحیه، سلیقه و شخصیت خودتون رو به نمایش میذارید. استفاده از رنگهایی با تناژ یکسان و سایههای متفاوت یا رنگهای مکمل بهترین انتخاب در دکوراسیون داخلی محسوب میشن. برای داشتنِ بهترین دکوراسیون داخلی، چه اصولی رو رعایت کنیم؟ بهترین فرد در این حوزه کسی است که توانایی تعمیر، خیاطی، نصب و …