دکوراسیون داخلی منزل با معرفی 10 سبک متفاوت

پس بهتر است زمانی که می خواهید اقدام به خرید مبل خانه خود کنید متراژ خانه را در نظر بگیرید سپس اقدام نمایید. آشپزخانه یکی از بخشهای مهم خانه به شمار میرود و زمانی که ظاهری مناسب نداشته باشد بر تمام فضای خانه تاثیر منفی میگذارد. حتی در طراحی مینیمال منزل نیز از عناصر کنتراست و متضاد هم برای ایجاد یک فضای شاد و پرانرژی استفاده کنید تا بتوانید از ایجاد ظاهری بیتنوع و خستهکننده خودداری کنید. اما باید گفت که اتفاقا در منازل و آپارتمان های کوچک هم می توان از تکنیک های دکوراسیون داخلی استفاده نمود. سقف کاذب به اسکلت اصلی ساختمان متصل است و بار آن به سازه اصلی وارد می شود و پایینتر از سقف اصلی قرار می گیرد و می تواند معایب سقف اصلی را بپوشاند و منبع نور مخفی و یا غیر مخفی فضا را تامین کند، اما استفاده از آن در فضاهایی با ارتفاع کوتاه توصیه نمی شود. طراحی و دکوراسیون داخلی مانند هر شغل و حرفه ی دیگری نیاز به تخصص و اصول منحصر به فرد خود را دارد، در ابتدا این نکته بسیار مهم است که طراحی داخلی منزل مدرن و شیک باید توسط متخصصین این حرفه و یا با مشورت و نظارت بر افرادی که بر این حوزه تخصص دارند انجام شود.

شاید در ابتدا تصور شود که سبک دکوراسیون امروزی همانند سبک مدرن است، اما این تصور عامه مردم تصور غلطی است، و نظر کارشناسان مختلف خلاف این موضوع را نشان می دهد. امروزه تصور عموم بر این است که معماری داخلی ، طراحی داخلی و دکوراتور ، همگی یک رشته محسوب می شوند ، اما اگر به صورت تخصصی بررسی کنیم این سه رشته تفاوت ها و شباهت هایی دارند که هم باعث تفکیک آن ها از یکدیگر شده و هم به نوعی آن ها را مکمل یکدیگر می نماید. ضمن این که برخی ها معتقدند که سبک مینیمال شباهت های جزیی با سبک مدرن دارد، در زمان استفاده از سبک مینیمال باید بسیار دقت کنید که در این سبک از وسایل اضافی و دکوری های اضافی به هیچ عنوان استفاده نکنید، و این سبک هر چقدر خلوت تر باشد زیبایی چشم نواز تری دارد. گفتیم خواست شما به عنوان یک مشتری نیز در نتیجهی نهایی دکوراسیون و جلوهی نهایی کار موثر است. به عنوان مثال یکی از فاکتور هایی که شما باید برای دکوراسیون و طراحی داخلی در نظر بگیرید این است که شما باید در ابتدای کار خود یک ایده برای در نظر بگیرید، آن هم این که شما طرفدار سبک سنتی برای دکوراسیون فضای داخلی هستید یا سبک مدرن و امروزی.

سبک دکوراسیون مینیمال هم یکی دیگر از سبک های پر طرفدار است که برخی افراد تصمیم میگیرند که سبک مینیمال برای برای طراحی و دکوراسیون فضای داخلی منزل یا محیط کسب و کار خود استفاده نمایند. علاوه بر رنگها، شما میتوانید با استفاده از مواد مختلف، سطوح زبر و براق و اشکال و فرم متنوع این تضاد و کنتراست را به فضای زندگیتان اضافه کنید. این سبک برای افرادی که به سادگی و منظم بودن اهمیت میدهند مناسب است. در صورتی که شما در منازلی با متراژ بزرگ زندگی می کنید و علاقه زیادی و به سبک خانه های ایرانی دارید، پیشنهاد می کنیم که حتما از این سبک استفاده نمایید. در سبک دکوراسیون شیکر بیشتر از رنگ های مات مانند رنگ طوسی، خاکستری، و بژ استفاده می شود، این سبک دارای طرفداران بسیار زیادی است و شما هم اگر که یک مطالعه جزیی در مورد سبک شیکر داشته باشید به شما قول می دهیم که شما هم به این سبک علاقه مند شوید. دکوراسیون داخلی خانه می تواند بسیاری از مشکلات رفتاری افراد را حل کند و به بهبود روحیه آنها کمک نماید.به بیان دیگر فضای داخلی می تواند منبع تمام نشدنی نشاط و آرامش باشد به شرط اینکه بعضی از جزئیات ظریف که بسیار موثر هم هستند رعایت شود.

تنها فرق سبک دکوراسیون یونان باستان با ایران باستان در استفاده از اشکال منحنی در دکوراسیون است. در سبک دکوراسیون روستیک بیشتر از چوب و سنگ های تزیینی استفاده می شود، استفاده از این سبک بیشتر برای محیط و شهر های تاریخی و همچنین شهر های شمال ایران توصیه می شود. ضمن این که این نکته را شما باید به خاطر داشته باشید که اگر از سبک شیکر استفاده می کنید حتما باید وسایل محیط را هم با رنگ های مات در نظر بگیرید. سبک دکوراسیون داخلی امروزی هم یکی دیگر از سبک های پرطرفدار است که شما می توانید از آن برای طراحی داخلی فضای منازل مسکونی و یا محیط کار خود استفاده نمایید. منظور از شخصیت سازی این است که به کمک الگوهای روانشناختی، خود را به جای مشتری قرار داده و از ذهنیات و توقعات مشتری در مورد اجرایی شدن کار طراحی داخلی منزل یا محیط مورد نظر وی اطلاعات کافی را بدست آورید. که هر قسمت با کاغذ دیواری یا رنگ تیره جدا می شود. خلاقیت جزء جدا نشدنی در طراحی کوراسیون داخلی یک فضا است. توجه داشته باشید در طراحی دکوراسیون داخلی منزل تمامی چیدمان ها بستگی به خلاقیت و سلیقه شخصی خودتان دارد و می توانید ایده های بسیار خاصی را اجرایی نمایید.