دکوراسیون داخلی منزل با معرفی 10 سبک متفاوت

در خارج از ایران خصوصا کشورهای اروپایی، دکوراسیون فضاهای داخلی هنر بسیار گرانقیمت و البته پررونقی است. تفاوت اساسی طراحی داخلی انتقالی ترکیب دکوراسیون تضمینی با استفاده از مبلمان سنتی همراه با عناصر مدرن است که اتاق را از یک سبکی بودن خارج میسازد. منظور از دکوراسیون مدرن استفاده از وسایلی برای چیدمان و دکوراسیون داخلی است که مد روز بوده و مورد پذیرش نسل جوان واقع میشود. است. آثار هنری عامیانه و اجناس طبیعی جایگاه ویژهای در این سبک از چیدمان دارند. البته باید گفت که امروزه سبک کلاسیک هم رگههایی از مدرنیته را در خود جای میدهد و به روز شده است. بسیاری از مردم با شنیدن نام رنگ های طبیعی به رنگ قهوهای، کرم و بژ فکر می کنند اما باید بدانید منظور از رنگ طبیعی تمام رنگهایی است که در طبیعت موجود است، به طور مثال استفاده از رنگ آبی یا قرمز نیز در دکوراسیون داخلی طرح روستیک کاملا مجاز است.

نکته جالب این است که در ایران دو سبک سنتی وجود دارد که به پیش از ورود اسلام و پس از ورود اسلام به ایران تقسیم میشود. در این بخش به معرفی دو سبک بسیار پرطرفدار طراحی دکوراسیون داخلی میپردازیم. در حقیقت در طراحی و اجرای چیدمان داخلی به این مسئله پرداخته میشود که با استفاده از نورپردازی، مبلمان و سایر المانهای دکوری از یک پلان ساده، یک مجموعه چشمانداز زیبا و کاربردی خلق کرد، در واقع باید گفت دکوراسیون داخلی تلفیقی از دو رشته معماری داخلی و طراحی داخلی است که هم به ساختمان و اجزای تشکیل دهنده آن ارتباط دارد و هم در آن همانند طراحی داخلی تمرکز بر فضای داخلی ساختمان خواهد بود. خلاصه اینکه کل فرایند بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی علاوه بر اثرات خوش و حال خوشی که برای بهره بردار ایجاد می کند، در دنیای امروز و با توجه به محدودیت منابع و آلودگی زیست محیطی یک جورایی مقرون به صرفه ترین مسیر برای داشتن حداقل ایدآل هاست. دکوراسیون داخلی و هنر دیزاین فضای معماری ، هنر خلق و آفرینش فضایی ست که انسان در آن زیست می کند، اما در حالت کلی برای اینکه بدانید مفهوم این واژه چیست لازمست بدانید که این هنر، به لحاظ آنکه با زندگی روزمره انسان سروکار بسیار دارد و تاثیرات مستقیم بر سلامت روانی و عملکرد افراد دارد، بایستی به لحاظ کاملا علمی و اصولی آموخته شود.

از نورها در پایین استفاده کنید تا فضا خوب و دلپذیر تصور شود و قطعاً شما باید وسایل الکترونیکی را در گوشهای از اتاق که فضای کافی داشته باشد قرار دهید. مثلاً اگر میز ناهارخوری ۶ نفره چوبی میخواهید باید بدانید که حداقل و حداکثر هزینهای که برای آن میخواهید بپردازید با توجه بهکل مبلغ چه میزان است؟ لازم است که بیشتر از دنیای مد و طراحی بدانند و بعدازآن متوجه تفاوتهای ریزی که سبک مدرن و سبک امروزی باهم دارند خواهند شد. گروه طراحی دکوراسیون داخلی مکعب در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون اداری فعالیت میکند که علاوه بر ارائه خدمات طراحی و مشاوره بصورت رایگان سعی بر طراحی و تولید محصولات متناسب با فضاهای مذکور را دارد. طراحی داخلی حرفهای چند بعدی است که شامل توسعه مفهومی، ارتباط با ذینفعان پروژه و مدیریت و اجرای طرح است. اگر چیزی درباره این سبک خیلی مهم باشد کوبیدن تاق قوسی با میخ است. در این راستا هیچ اشکالی ندارد اگر سری به مجلههای دکوراسیون منزل بزنید و نتیجه کار طراحان مشهور را ببینید. مناسب است یا خیر همگی به عهده طراح داخلی است همچنین هر گونه تغییر در بخش هایی از محیط داخلی ساختمان نیز باید به تایید معمار داخلی برسد مثلا نوع دیوارها اعمم از باربر و غیر باربر یا ایجاد تغییرات در بخش هایی که جزئی از ضوابط مقررات ملی ساختمان است مانند حذف نورگیر یا پاسیو و مواردی از این دست باید حتما به نظر معمار داخلی برسد چرا که در صورتی که این تغییرات به ضوابط مقررات ملی ورود کند ممکن است بنای شما دچار مشکلات قانونی مانند عدم دریافت پایان کار و یا دستور تخریب (قلع و قمع) از سوی شهرداری شود لذا ضرورت انتخاب معمار داخلی در هر پروژه ای بسیار بالاست.

یک دفتر کار دلپسند، سبک پالم بیچ وابستگی زیادی به رنگ صورتی هزاره دارد.برپا کردن اساس کار ساده است. مهمترین نکته در دکوراسیون سبک سنتی سادهگرایی و دوری از تجملات و زرق و برق است. طراحی داخلی نقش بسیار بزرگی را در بهینه سازی فضای ساختمانهای تجاری و مسکونی ایفا میکنند و از این رو بسیار حائز اهمیت است. زمانی که شما چند ایده خوب از یک سبک طراحی و دکوراسیون داخلی را انتخاب کردهاید، قدم بعدی انتخاب رنگهای اصلی و فرعی دکوراسیون منزل شماست. سبک ساحلی همانطور که نامش پیداست، از خانهها و فضاهای داخلی شهرهای ساحلی الهام گرفته است. یکی از اصول اولیه در این سبک، چیدن اشیا و لوازم، بصورت متعادل و متوازن است. این شناخت در انتخاب درست وسایل و المانهای دکوری نقش مهمی دارد. استفاده از ترکیب رنگها، با توجه به هارمونی رنگها می تواند نقش مهمی در دکوراسیون مدرن داشته باشد. یکی از اشتباههای رایج که اکثر صاحبان خانه در طراحی داخلی منزل انجام میدهند، استفاده از تعداد زیادی مبل و صندلی در سالن و پذیرایی منزل است. نکته ی بسیار اساسی دیگر که در مقالات و مباحث آینده به مرور بدان خواهیم پرداخت، این است که جزئیات دکوراسیون داخلی نقش بسیار کلیدی و موثری در سلامت روانی انسان ها و میزان کارآیی فضا ایفا می کند.