دکوراسیون داخلی منزل با معرفی 10 سبک متفاوت

3. قبلا گفتیم که چیدمان مبلمان شخصیت هر فضا رو تعیین میکنن، پس اینکه همه چیز رو به دیوار تکیه بدیم و مبلها رو اصطلاحا اتوبوسی بچینیم اصلا جلوه جالبی نداره. تعادل فضایی و بصری الزاما به معنای تقارن نیست، اتفاقا تقارن بیش از حد اصلا در دکوراسیون داخلی توصیه نمیشه. اگر آدمی هستین که نظم، تعادل، تقارن و جزئیات براتون مهمه، سبک کلاسیک، سبک شماست. اگر میخواید شناخت بهتری از این دو سبک پیدا کنید، به اینجا سری بزنید. اصطلاحا باید برای فضا «نفس کش» گذاشت، اجازه بدین هوا جریان پیدا کنه. انواع سبکهای دکوراسیون داخلی و شناخت ویژگی های هر کدام می تواند به شما کمک کند که سبک مناسب شخصیت و مورد علاقه خود را پیدا کنید. تزئینات کمی سادهتر میشن و کیفیت متریالهای مورد استفاده کمی پایینتر میاد تا افرادی که به سبک کلاسیک علاقه دارن اما نمیتونن هزینههای اون رو تامین بکنن هم بتونن خانه خودشون رو مشابه کلاسیک دکور کنن. توجه به فضاهای منفی شاید براتون غریب به نظر برسه اما اصل مهمی در طراحی معماری به شمار میاد. البته قدمت معماری داخلی ایرانی به سالهای خیلی دوری برمیگرده که به ایرانی کهن معروفه.

اینها نمونه کاملی از معماری گذشته ما هستن که به سبک ایرانی معروفه. معمولا فضاهایی که به سبک کلاسیک دکور میشن، مجلل هستن و به عنوان فضاهای لوکس شمرده میشن. چوب معمولا حرف اول رو در این دکور میزنه و همه چیز در نهایت ظرافت طراحی میشه. قبل از هر چیز شما باید بدانید که چه نوع سبک ی را می پسندید و توان مالی برای انجام آن را دارید.. در سبک فرانسوی از طرح گل و گیاه و برگ در قاب آینه و صندلی های چوبی بسیار استفاده می شود. مثلا در نشیمن با استفاده از یک شومینه یا کتابخانه، میشه نحوه چیدمان مبلها رو تعیین کرد و چشمها رو به این نقطه معطوف کرد یا با استفاده از یک اکسسوری خاص، دیواری با رنگ و طرح ویژه، اثری هنری توجهها رو جلب کرد. مبلمان های دست ساز، میز و صندلی های سفارشی و همراه با حکاکی های پیچیده و طرح های چون شکوفه همگی از عناصر اصلی این سبک هستند. در واقع گیاهان یکی از عناصر اصلی این سبک محسوب می شوند. هدف نهایی هر کدام از سبک های دکوراسیون داخلی، تنها رسیدن به زیبایی نیست بلکه جداسازی فضا و ایجاد رهایی و آرامش را به ارمغان می آورند.

منظور از استفاده از رنگ های هماهنگ، بکار بردن رنگ به صورت یک پارچه نیست، بلکه منظور استفاده صحیح از رنگ ها برای ایجاد جلوه ی زیبا در فضای داخلی است. حتما این وسایل را با توجه به متراژ و ابعاد فضایی که در اختیار دارید خریداری نمایید زیرا خرید مبلمان کوچکتر یا بزرگتر از فضای در دسترس باعث میشود که شما نتوانید چیدمان درست و اصولی در خانه داشته باشید و این اشتباه تا انتها ادامه خواهد داشت. اگر دیوار خیلی بزرگی دارید، لازم نیست برای پر کردنش کل سطح رو با تابلوهای کوچک بپوشونید، کافیه از یک تابلو نسبتا بزرگ استفاده کنید یا اگر غذاخوری کوچکی دارین، نیازی به لوستر و چراغآویزهای خیلی بزرگ نیست چون برعکس فضای شما رو کوچکتر نشون میدن. هر قسمتی که با وسیلهای پر میشه، مثبت و هر قسمتی که خالی میمونه منفی نام میگیره. باتوجه به اصل تعادل، اینجا هم باید توازنی بین مثبت و منفی برقرار باشه و دکوراسیون خوب، دکوری نیست که پر از وسیله باشه. قبلا هم بهش اشارهای کردیم، یعنی باتوجه به تناسبات فضا وسیله بچینید. چون تناسبات علاوه بر فضا توسط وسایل هم شکل میگیره و باید رعایت شه.

زیرا تمامی اصول زندگی، شادی، موفقیت، خوبی و بدی همگی در اثر تعادلی که میان زن و مرد است شکل می گیرد. فضاها رو هم خیلی راحت با شکل چیدمان مبلها یا عناصر جداکننده متحرک و متخلخل مثل قفسه و کتابخانه میشه تفکیک کرد که نیاز به دیوار نباشه و همچنان نور و هوا در فضا جریان داشته باشه اما در عین حال حریم فضایی رعایت بشه. برای بهترین چیدمان در منزل باید تابلوهای کوچک بر روی دیوارهای بزرگ را حذف کنیم با این کار دیوار خانه کوچک به نظر می رسد. مثلا قابهایی که قراره روی دیوار نصب بشن، نباید خیلی بالا یا خیلی پایین باشن، تراز درست، خط دید هر فرد هست که مثلا در فضای غذاخوری که اغلب افراد نشسته هستن، این خط دید پایینتر میاد یا انتخاب جای اصلی تلویزیون هم از همین قانون پیروی میکنه. این باور های قدیمی را دور بریزید، اتاق نشیمن که فقط اتاق گفتگو نیست پس کاناپه های بزرگ که مناسب جلسات مهم است را به مکان دیگری انتقال داده و با استفاده از چند صندلی یا مبل راحتی نشیمن را به اتاق دور همی و لذت بخش تبدیل کنید. با توجه به ساختار پارچهای ساتن زیبا و نسبتاً براق، این سقف فوقالعاده در هر فضای داخلی خانه و یا محل کارتان میتواند مورد استفاده قرار گیرد.تابش خیره کننده نور به طور یکنواخت و ملایم پخش می شود و اتاق نیز به نوبه خود نرم، دنج و آرام می شود.