دکوراسیون داخلی منزل با معرفی 10 سبک متفاوت

سبک خانه نو از نظر جزئیات دکوری بسیار به هنردکو نزدیک است با این حال به جای اشکال دقیق و هندسی از منحنی های ظریف استفاده شده است. البته همیشه طراحی داخلی شامل چیدمان وسایل و مبلمان نیست، بلکه شامل قسمت های مهم تری از جمله انتخاب کفپوش، انتخاب نوع سقف، طرح دیوار ها و حتی دقت در انتخاب و خرید وسایلی که در خانه و قسمتهای مختلف قرار می گیرد می توانند زیر مجموعه های طراحی داخلی دکوراسیون باشد؛ زیرا هر چقدر هم که شما در چیدمان وسایل ماهر باشید اگر وسایلی که برای خانه خریداری کرده اید به درستی و متناسب و هماهنگ با هم نباشند، نتیجه کار چیزی که مطلوب شما باشد نخواهد بود. در این سبک، رنگ سفید بیشترین کاربرد را دارد و گاهی اوقات آبی، سبز و مرجانی نیز در کنار آن به کار برده می شود. مبلمان هندی از نظر ظاهری کمی روستایی است و شما معمولا چوبی مانند آبنوس، گل رز و چوب ساج را می بینید که برای همه چیز، از صندلی های اتاق ناهار خوری گرفته تا صندوقچه ها و میزهای عسلی، مورد استفاده قرار می گیرند. دیوارها به طور معمول سفید یا خاکستری هستند و از پارچه های آبی برای مبل ها ، فرش ها و ملافه ها استفاده می شود تا رنگ و بوی خانه حس و حالی مرده و بی روح به خود نگیرد.

خانه های دریاچه ای بر روی آرامش و سادگی تمرکز دارند، این دقیقاً همان چیزی است که سبک طراحی خانه های دریاچه ای منعکس می کند. خانه های روستایی انگلیس بر روی گرما، دنجی و جذابیت تمرکز دارند. این تک رنگ می تواند یا رنگ سفید باشد یا رنگ های روشن طوسی و غیره که استفاده از آنها می تواند درخشش منزل شما را بیشتر کند و خانه را بزرگتر نشان دهد. شاید در نگاه اول تصور کنید که سبک دکوراسیون امروزی کاملا مطابق با سبک دکوراسیون مدرن است، اما اینطور نیست و کسانی که بخواهند از این سبک پیروی کنند لازم است که بیشتر از دنیای مد و طراحی بدانند و بعد از آن متوجه تفاوت های ریزی که سبک مدرن و سبک امروزی با هم دارند خواهند شد. در این سبک از پالت رنگ های روشن و شاد استفاده می شود، درست مانند رنگ هایی که در ساحل قابل مشاهده هستند مانند آبی آسمانی، بژ، سفید، مرجانی و فیروزه و همین طور بیشتر متریال مصرفی از جنس چوب و شیشه است. در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک روستیک، تلاش بر این است که فضای طبیعت به نحوی به داخل خانه کشیده شود. اما یک راه حل بسیار آسان برای آن وجود دارد که با به کارگیری آن علاوه بر پر کردن فضای خالی می توان به صورت بهینه از آن فضا استفاده کرد.

محصولاتی که در گروه مکعب طراحی و تولید می شود علاوه بر ارگونومی دارای تنوع در متریال هم میباشد که این موضوع انتخاب را برای شما آسان می کند. قانون خاصی در انتخاب سبک دکوراسیون وجود ندارد و سلیقه شخصی افراد تعیین کننده است. دنیای امروزی شامل انواع دکوراسیون داخلی است و این باعث ایجاد حس سردرگمی در انتخاب می شود. انتخاب مبلمان مناسب در آشپزخانه نیز از عوامل مهمی است که میتواند تغییر زیادی در زیباتر جلوه کردن آشپزخانههای بزرگ و کوچک به شمار رود. در این سبک مبلمان ها با پشتی های بلند همراه با جزئیات ظریف ساخته می شوند و از دیگر مشخصات مبلمان چیپندیل، پاهای مخروطی، پایه چماقی و الگوهای توری است. اکسسوری و مبلمان خانه دارای شکل و ظاهری ساده و در عین حال نامتفارن است. وقتی وارد خانه ای به سبک ساحلی می شوید، در اولین لحظه لطافت و آرامشی چون برخورد موج های دریا با بدن خود به شما دست می دهد. گاهی با دریافت راهنماییهای بسیار ساده میتوان دکوراسیونی جذابتر برای فضای موجود ایجاد کرد. در این مقاله فاکتورهای بسیار مهمی را مورد بحث قرار می دهیم که کاملا ساده و کم هزینه هستند اما سبب جلوه بخشیدن به منزل خواهند شد.

برای اینکه بتوانید در منزل خود سبک دکوراسیون مدرن را پیاده سازی کنید باید توجه داشته باشید که مهم ترین ویژگی سبک مدرن رنگ های ساده و خط های صاف و منظم است و هرچه فضا خلوت تر و ساده تر باشد با سبک مدرن تطابق بیشتری دارد. در این سبک با نگاه اول ممکن است بین آن و سبکهای سنتی، تفاوتی احساس نشود اما نکته مهم اینجاست که در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک انتقالی، فضا از تک سبکی بودن خارج میشود. در واقع یعنی اجازه دهیم تا نورهای نقطهای، از بین تاریکی به چشم آمده و در عین حال چشم را نزنند. رنگ مبلمان، 30 درصد از فضای داخلی را تشکیل میدهد که باید با دقت بیشتری انتخاب شود تا همخوانی آن با رنگ دیوارها و اکسسوریها رعایت شود. حتی اغلب توصیه میشود از یک طراح خبره برای انتخاب آن مشورت گرفته شود. طراحی داخلی اروپایی ترکیبی جذاب از سبک های سنتی و معاصر را به نمایش می گذارد. فضای داخلی کلبه، دقیقا مانند طراحی ساحلی، احساس سبک و مطبوعی را ایجاد می کند.