دکوراسیون داخلی منزل ایده ها و نکات

نمونه های بیشتری از سبک آشپزخانه مدرن را در اینجا ببینید. به جرات میتوان گفت که : یکی از محبوبترین سبکها در دکوراسیون داخلی منزل ، دکوراسیون داخلی مدرن است . از طرف دیگر ، در یک اتاق نشیمن یا آشپزخانه برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایرانی ، یک سایه روشن می تواند یک محیط شاد را به فضا وارد کند. دکوراسیون انتقالی یا ترنزیشنال: یکی از حبوب ترین سبک ها، سبک انتقالی می باشد. اگر در گذشته آشپزخانه صرفا برای پخت و پز و نهایتا نگهداری از مواد غذایی استفاده میشد، الان به مرکز خانه تبدیل شده و علاوه بر عملکردهای اصلی، محلی برای وقتگذرانی اعضای خانواده هم هست؛ میز یا بار برای صبحانه، انجام تکالیف بچهها یا فرصتی برای کتاب خوندن در تنهایی و رسیدگی به کارهای متفرقه همگی در آشپزخانه انجام میشه. ظروف ترجیحا اگر نزدیک ماشین ظرفشویی یا سینک قرار بگیرن، بهتره. اتاقی که برای کودک طراحی میشه باید به گونهای باشه که اگر بچه حتی تنها در اتاق زمانی رو سپری میکنه، خطری تهدیدش نکنه؛ ترجیحا تراس یا بالکن نداشته باشه، وسایل نوک تیز و گوشهدار نداشته باشه، مبلمان بزرگ و سنگین به دیوار یا زمین پیچ بشن که در صورت تکون دادن، روی کودک برنگردن و کشوها ترجیحا بسته یا در ارتفاع بالاتر باشن.

در سنین نوجوانی انتخاب رنگهای تند یا تیره عجیب نیست اما اگر با اثرات رنگها آشنا باشین، میتونین هم مطابق سلیقه فرزندتون عمل کنید و هم با انتخاب رنگهای مکمل فضا رو تعدیل کنید تا اثرات منفی بر روحیهش نداشته باشه. در چیدمان مبلمان منزل یکی از مهمترین عوامل استفاده صحیح از فضا و رعایت هرچه بیشتر اصول فنگ شویی میباشد. یکی از اصول هر آشپزخانه استانداردی، اجرای مثلث کار آشپزخانه است. عایق صدا. یکی از مهمترین ویژگی های هر نوع دیوار پوشی خاصیت عایق صدا بودن آن است که مانع ورود و یا خروج صدا از دیوار به منازل و یا واحد های کناری میشود. وقتی متراژ با نیازها تطابق پیدا کرد، مساله بعدی انتخاب مبلمان اتاق خواب هست که معمولا از یک تخت دو نفره، یک میز آرایش و پاتختی تشکیل میشه، در صورت داشتن فضای بیشتر میز کار یا مطالعه، دراور و … وقتی از فضای نشیمن در اتاق خواب مستر صحبت میشه، احتمالا تصور اشتباهی در ذهنتون شکل بگیره، اما معمولا نشیمن اتاق خواب به فضایی برای یک گفتوگوی دو نفره گفته میشه که با دو مبل و یک میز هم قابل اجراست. بهتره ابزاری که مدام ازشون استفاده میشه، مثل مایکروویو در ارتفاع مناسب نصب بشن، البته به حضور بچهها در آشپزخانه هم توجه داشته باشین.

آشپزخانه فضایی هست که هرچه روشنتر باشه، حس بهتری رو منتقل میکنه. گاها ممکنه اتاق نوجوان شما فضای کافی برای تمام امکاناتی که میخواد نداشته باشه، در این صورت میشه از مبلمان چندمنظوره استفاده کرد؛ تختهای تاشو، ترکیب تخت و میز یا تخت و کشو و … در این سبک، مبلمان سنتی با پایه های فلاندی دیده می شود که پایه ای که به شکل S یا C دارد و به صورت زینتی تراشیده شده است. فضای نشیمن در صورت وجود بهتره در کنار پنجره، شومینه یا قفسه کتابخونه باشه. در قسمتهای قبلی به این موضوع اشاره کردیم که بهتره تمامی فضاهای خانه از سبک واحدی پیروی کنن اما وقتی یک جوان یا نوجوان در خانواده دارین، انجام چنین کاری کمی سخت به نظر میرسه، چون اونها میخوان اتاق خواب مخصوص خودشون رو داشته باشن و اگر از لحاظ روانشناسی به قضیه نگاه بکنیم، باید بهشون حق داد و سختگیری نکرد. اگر چنین چیزی ممکن نبود با پارتیشن میشه این محدودیت رو ایجاد کرد. سبکی متفاوت که ممکن است نام آن را تا بحال نشنیده باشید اما علاقه زیادی به آن خواهید داشت.

بذارید خودش تا حد ممکن در طراحی دکوراسیون اتاقش سهیم باشه؛ از انتخاب رنگ اتاق تا وسایل و … طراحی داخلی به سبک گوتیک همیشه با رنگ های تیره برای دیوارها، سقف و کف زمین مشخص می شود. تا در کنار زیبایی یک خانه، محیطی امن را نیز هم برای افراد آن خانه فراهم کند و خلاقیت همیشه می تواند باعث ایجاد یک فضای منحصر به فرد و دلنشین شود. تمام افراد دوست دارند تا زیباترین طراحی دکوراسیون منزل را داشته باشند. استفاده از گل و گیاه در طراحی دکوراسیون داخلی حتی در طراحی دکوراسیون داخلی اداری یک اصل مشترک است. شاید آشپزخانه یکی از جاهایی باشه که سبک دکوراسیون داخلی در اون بیشترین نمود رو داره، چون در ظاهر فضا کاملا تفاوت ایجاد میکنه. اگر شما هم جزو اون دسته از افرادی هستین که آشپزخانههای تک رنگ و ترجیحا سفید رو میپسندین، بهتره برای روح بخشیدن به فضا کمی هم در اون رنگ یا طرح وارد کنید. یا اگر کابینتهای شما ام­دی­اف است، با استفاده از روشهای خاص رنگ کردن ام­دی­اف آن را رنگ کنید.