دکوراسیون داخلی منزل ایده ها و نکات

حتما منازل چینی ها و ژاپنی ها را دیده اید که چقدر ساده هستند. در طراحی این سبک تمایل بسیاری به لوکس و مجلل بودن دیده می شود. با دیدن این سبک بیننده حس ناتمام بودن دریافت می کند. هدف اصلی این نوع سبک ایجاد حس آرامش برای ساکنین بوده و غالبا نیز در طراحی منازل ساحلی مورد استفاده قرار می گیرند. در صورت داشتن تجربه بیشتر می تواند به کارهایی مانند طراحی صحنه تئاتر، طراحی نمایشگاه ها و … لوازم استفاده شده در سبک مدرن که از قرن بیستم شکل گرفت غالبا نرم، واضح و براق هستند و بیشتر آن ها رنگ ملوی کمرنگی دارند. این سبک مشابه سبک کولی وار است، با این تفاوت که شبی شیک بیشتر خانومانه به حساب میآید. این سبک پر از حس نوستالژی است، در این سبک شاهد برخی از المان ها مینیمال بوده و بی آلایش بودن نیز یکی از پارامتر های مهم رعایت شده در سبک قرن بیستمیِ دکوراسیون داخلی میباشد. اگرچه در دکوراسیون داخلی نقش سلیقه و علاقهمندی فردی از اهمیت بالایی برخوردار است، ولیکن اگر بر اساس شناخت و مولفههای اولیهی طراحی، اجرا و چیدمان نشود، دیگران و اطرافیانی که مهمان یا مخاطب شما در گذری از زمان خواهند بود از حضور در آن فضا راضی نخواهند شد و ترجیح به ترک فضا را در کمترین زمان ممکن خواهند داشت.

به سلیقه خودت وفادار باش، چون چیزی که واقعاً دوست دارید هیچوقت از مد نمی افتد. یک دکوراتور داخلی از لحظهای که شروع به گوش کردن موارد درخواستی کرده تا لحظه اتمام کار، همواره به چیزی جز پیاده کردن تمام جزییات از پیش برنامه ریزی شده و هدف گذاری شده فکر نمیکند. یک گلدان، کوسن یا رختخواب ساده تمام چیزی است که احتیاج دارید. در این امر طراح ابتکار به خرج می دهد و با تکیه بر دانش و هنر و توجه به سلیقه و رفتارشناسی ساکنین، محیط داخل یک بنا را سر و سامان می دهد. این سبک منحصربه فرد، به ما ایرانی ها بسیار پیشنهاد می شود چراکه عناصر اصلی این سبک، فرش دست بافت ایرانی، گلیم، پشتی یا تخت با بالشتک های طرح سنتی، ظروفی با نقش و نگار قدیمی و حکاکی شده هستند. پیشنهاد ما این است که قبل از صرف وقت و هزینه زیاد برای یادگیری دکوراسیون داخلی، هدف خود را مشخص کنید؛ آیا میخواهید آشنایی کلی با این رشته پیدا کنید تا بتوانید محیط اطراف خود را به خوبی دکوراسیون کنید یا میخواهید متخصص این امر شوید و با اصول طراحی دکوراسیون آشنا شوید؟ امروزه توجه اصولی به سبکهای مختلف دکوراسیون داخلی سبب شده است که توجه به رشته طراحی و دکوراسیون داخلی و همچنین استفاده از مهارت شغلی در این زمینه نیز مورد اهمیت واقع شود.

پس اگر قصد دارید منزل جدیدتان را دکوراسیون کنید یا دکوراسیون قدیمی خود را تغیبر دهید، شناخت انواع سبکهای دکوراسیون داخلی پر طرفدار سال ۲۰۲۱ می تواند به شما کمک کند تا انتخاب بهتری داشته باشید. اگر احساس می کنید فضای خانهی شما به قدری بزرگ است که روشنایی مورد نیاز آن به وسیلهی یک لوستر یا چراغ آویز، تامین نمی شود، بهتر است به کمک یک طراح داخلی، تعداد لوستر یا چراغ آویز مورد نیاز را تعیین کنید. وقتی خانهتان را با جزئیاتی ظریفتر آذین میکنید مطمئن باشید مقدار زیادی مواد طبیعی مثل چرم پوشیدنی و خز مصنوعی یا پوست را اضافه کنید که همیشه شروعی خوب هستند. این نوشته لویی کان اهمیت این موضوع را به خوبی نشان می دهد: از نظر هنر معماری هیچ فضایی فضای واقعی نیست مگر آنکه از نور طبیعی برخوردار باشد. از تابلوهایی با طرح گل های درشت استفاده می شود. در مجموع این سبک دقیقا بازتابی از سلیقه شما است که قادر است پر از طرح و رنگ های گوناگون باشد. به طور کلی مبلمان قادر است برای زیباسازی دکوراسیون داخلی نقش پررنگی را ایفا کند. تعداد سبک های دکوراسیون داخلی به تعداد سلایق افراد می تواند تغییر کند. این سبک برای افرادی مناسب است که دکوراسیون مدرن برایشان یکنواخت می شود اما خانه ای با طراحی کلاسیک نیز خسته کننده است.

برای نمونه در تهیه مبلمان، یک دکوراتور صرفا وظیفه دارد نوع، رنگ و ساختار مبلمان را انتخاب کند اما یک مهندس طراحی داخلی بسته به اوصول و قوانین موجود، به ارزیابی کاربرد، هدایت دما، اشتعال پذیری، ماندگاری، الزامات برقی و مسائل علمی و تخصصی آن نیز می پردازد. فقط به اطلاعات این مقاله بسنده نکرده و برندی معتبر را برای زیبایی نمای داخلی و خارجی ساختمان خود انتخاب کنید. نکته اصلی اینجاست که شما باید فضای زندگی را طوری سازماندهی کنید که به مفهوم ذن دست پیدا کنید. شاید بپرسید اگر ما کل کار دکوراسیون را به طراح و دکوراتور بسپاریم، سلیقه خودمان چه می شود؟ اساس طراحی ما خلاقیت، زیبایی بصری، به همراه راحتی است. طراحی دکوراسیون داخلی یکی از مراحل جذاب در طراحی و اجرای ساخت و سازهاست، هلدینگ ساختمانی سپنتا با توجه به اهمیت و تاثیر شگرفی که دکوراسیون داخلی برای ساختمان ها دارد، تصمیم گرفته در قالب مقاله ای این هنز جذاب را به همراه بهترین نمونه ها و سبک های حال حاضر دنیا به شما معرفی کند، پس تا انتها همراه ما باشید. برای نمونه در این سبک احتمال دارد، شاهد استفاده از آجر و یا چوب در طراحی دکوراسیون باشیم. طراحی داخلی خانه همچون نقشهکشی ساختمان مراحل خاص خود را دارد، که اولین مرحله آن تعیین سبک فضای داخلی خانه است.