دکوراسیون داخلی شامل چه مراحلی است؟

انتخاب کوسنی که ست و تم رنگی جالبی با مبلمان شما داشته باشد نیز میتواند همین حس جدید را در فضای نشمین شما به وجود بیاورد. چینش دکوراسیون مانند کشیدن یک نقاشی است، مهم است که از کجا شروع کنید و کار را به کجا ختم کنید، همچنین مهم است که محوری که به آن تکیه میکنید کجاست و کدام عنصر دکوراسیون حکم مرکزیت و محوریت چیدمان را دارد، این عنصر میتواند شومینه، تلویزیون، کتابخانه یا هرچیز دیگری باشد. دکوراسیون داخلی نکته های مهمی دارد که باید آن ها را به خوبی رعایت کرد تا بتوان بهترین و کاربردی ترین استفاده ازفضا ها را داشت. امروزه دکوراسیون داخلی نوعی علم، حرفه و تخصص محسوب می شود و مطابق با طراحی هر فضا یک ایده و هدفی را دارد. ولی لازم است بدانید که دکوراسیون داخلی، نکات و ریزه کاری هایی دارد که با اطلاع از آن ها می توانید فضایی گرم و دل انگیز را با استفاده مناسب از تمام فضا ها ایجاد نمایید.

اگر بخواهیم تفاوت طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی را مشخص کنیم و با جزئیات بیشتری متوجه شویم که دکوراسیون داخلی چیست پس باید بدانیم که دکوراسیون داخلی یا همان تزئینات داخلی ( که در ادامه مقاله نیز با تزئینات داخلی نام برده می شود) به هنر و دانش ساخت فضای داخلی دلپذیرتر و کاربردی تر برای ساکنان آن اشاره دارد. وقتی شما سبک منزل خود را مشخص می کنید، تمام طراحی منزل شما از درب های کابینت آشپزخانه، پذیرایی، اتاق ها، دیوارها و غیره باید براساس سبک شما طراحی و اجرا شود. هر چهار دیواری می تواند به عنوان یک آشپزخانه، پذیرایی، دفتر کار، آشپزخانه، فروشگاه و مغازه ها یا هر فعالیت مشخص قرار گیرد نیاز به یک تیم دکوراسیون داشته باشد. بنابراین بهتر است تا پیش از پیاده سازی طرحهایتان، به فکر کاربردی بودن طرح و خلق یک اثر ماندگار باشید. به دلیل زندگی آپارتمان نشینی، و کوچک بودن فضاها، استفاده بهینه از هر قسمت خانه در اولویت است.در اغلب مواقع پذیرایی ها متراژ های کوچکی برای دکوراسیون دارند و شما به دنبال استفاده حداکثری از فضاهای هستید تا دکوراسیون پذیرایی کوچک را به نحو احسن انجام دهید.البته طراحی پذیرایی که متراژ کوچک دارند دشوار نیست و میتوان با علم به ایده های خلاقانه و کربردی در نحوه دکوراسیون و طراحی داخلی پذیرایی این مهم را انجام داد.

امروزه به سبب کوچک بودن اکثر خانه ها دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی پیدا کرده است. نقطه مترکز به قسمتی از خانه گفته می شود که با ورود به منزل توجه اولیه را به خود جلب می کند. حتی در دکور های که به سبک مدرن طراحی شده هم می توانید از گل و گیاهان استفاده کنید؛ نکته مهم این است که باید تعادل را رعایت کنید. نام باید منحصر به فرد باشد به این معنی که قبلا کسی از آن استفاده نکرده باشد. خیلی ها به اشتباه فکر می کنند طرح دکوراسیون داخلی کاری ساده و پیش پا افتاده است که نیازی به دانش ندارد. با این حال تزئینات مبلمان از سبک سنتی ساده تر هستند و با نقش و نگارهای گرافیکی و پارچه هایی مانند پنبه سفید خامه ای، چرم صاف و مخمل خواب دار روکش شده اند. بسیاری از افراد بر این باورند که دکوراسیون داخلی کار ساده ای است، اما این فکر بسیار اشتباه است. متخصص دکوراسیون داخلی با عوامل محیطی که در وجود دارد: شمع گرفته تا نور طبیعی و چیدمان مبلمان بهترین تصتصمیم را برای شما می گیرد. اگر خانه شما سرد و بی روح به نظر می آید، برای گرم کردن آن از عناصر طبیعی مانند چوب یا گل و گیاه کمک بگیرید.

در برخی اوقات شما می توانید با در نظر گرفتن تمام نکات های اولیه در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی، خودتان به طور کاملا حرفه ای این کاررا به عهده بگیرید و نیازی به طراح دکوراسیون داخلی دیگر نداشته باشید. اما این باور تقریبا درست نیست و این موضوع دارای نکاتی است که بدون شک با رعایت کردن و دانستن آنها می توان علاوه بر زیباسازی منزل، فضای بهینه و کاربردیتری را برای خود و سایرین ایجاد کرد. برای خانه های سنتی هم که چوب در دکوراسیون آنها به میزان زیاد به کار رفته، استفاده از گل و گیاه فضا را شاداب تر خواهد کرد. در این مقاله ما به ۸ مورد از محبوبترین آنها اشاره می کنیم و ویژگی های هر کدام را مورد بررسی قرار می دهیم. می باشد. امروزه طراحی دکوراسیون فقط منحصر به خانه نمی باشد بلکه برای ساختمان های مختلف از جمله شرکت ها، ادارات و مغازه ها از طراحی دکوراسیون استفاده می کنند این کار باعث بهینه شدن فضا و زیبایی آن ها می شود. در چیدمان فضاها یکی از مهمترین فاکنورهایی که باید مورد توجه قرارگیرند کاربری فضا است .