دکوراسیون داخلی به سبک اسکاندیناوی

در این جا تنها نکته ای که باید به یاد داشته باشید توجه به تناسب، توازن و مقیاس در انتخاب المان های تزئینی می باشد. نشیمن و پذیرایی در خانه تقریبا نقش ویترین رو به عهده دارن و غیر از این مساله، فضایی هستن که شما قراره در اون حس آرامش رو تجربه کنید و از بودن با اعضای خانواده و دوستانتون لذت ببرین، پس نکته حائز اهمیت طراحی درست فضا و استفاده از حداکثر پتانسیل اون هست. منظور از طراحی داخلی ساختمان، طراحی قسمت های داخلی خانه از دیدگاه بصری، هنری و کاربردی آن با توجه به ساختار علمی و ساخت و ساز معماری داخلی است و کسی که وظیفه طراحی را بر عهده دارد با استفاده از علم طراحی باعث افزایش عملکرد کاربردی فضا میشود و سعی می کند سلایق و علایق شما را در کاربرد فضا استفاده کند. با این حساب همه ما هنگامی که خانه خود را تزئین و درباره بهترین چیدمان مبلمان منزلمان فکر می كنیم، نقش یک دکوراتور داخلی را بر عهده می گیریم. تمرکز بر روی مواد اولیه مانند فلز و چوب در معرض دید قرار دارد، که هر دو به ایجاد فضای داخلی خنک، براق و تمیز کمک می کنند. متریال محبوب این سبک چوب هایی با رنگ های روشن و طبیعی است.

همچنین از ویژگی های مهم این سبک دکوراسیون می توان به استفاده از خطوط صاف و مستقیم، استفاده از مصالح و مواد طبیعی مانند چوب، فلزات، چرم و الیاف طبیعی و استفاده از پالت رنگی خنثی اشاره کرد. پوشش دیوار چه رنگ و چه کاغذرنگی بهتره فضایی خنثی رو ایجاد کنه تا تنوع بافت و رنگ و طرح سایر وسایل رو تلطیف کنه. پس برای چیدمان بهتر باید چه کرد؟ حالا که تا حدودی با اصول دکوراسیون داخلی، اهمیت اون در فضاهای مختلف، نحوه چیدمان و سبکهای دکوراسیون داخلی آشنا شدین، برای فهم بهتر میخوایم اون رو در فضاهای اصلی خانه تعریف کنیم تا اگر ابهامی هنوز باقی مونده، برطرف بشه. به همین دلیل در اینجا 10 ایده برای نرده پلکان دکوراسیون داخلی خانهتان را معرفی میکنیم. اکثر طراحان و دکوراتورها ترجیح میدن از تناسبات طلایی در چیدمان استفاده کنن و به زبان ساده نسبت دو به سه معقولترین راه برای چینش صحیح مبلمان در یک فضا به حساب میاد. میتوان در چیدمان منزل رنگ دیوارها را سفید در نظر گرفته و مبلمان را خاکستری برگزید. به طور مثال استفاده از یک تم رنگی خاص یا انتخاب چند رنگ بر اساس هارمونی رنگ ها می تواند نقش تعیین کنندهای در جلوههای بصری یک سبک چیدمان داشته باشد، این تم رنگی میتواند از رنگ دیوارها و تابلو ها تا ظروف و نورپردازی و انتخاب رنگ مبلمان و المانهای دکوری را تحت تاثیر قرار دهد.

در پروسه چیدمان فضای آشپزخانه ها پس از بررسی اصول ایمنی و بهداشتی در نظر گرفتن سلیقه کاربران نیز بسیار حائز اهمیت است اما به طور کلی در چیدمان آشپزخانه هابا ید به نکاتی مانند طراحی کابینت با توجه به نیاز کاربر و حجم وسایل ، طراحی میز با توجه به ابعاد آشپزخانه (در زمان کار در آشپزخانه یک میز کوچک کمک قابل توجهی به کاربردر مراحل پخت و آماده سازی غذا می کند ) توجه کرد . موضوع خیلی مهم در معماری داخلی و دکوراسیون تناسبات هست، شاید با خودتون فکر کنید این مساله خیلی به دکوراسیون داخلی ربطی پیدا نمیکنه اما باید بگم اشتباه میکنید، چرا؟ پس برای درخواست خدمات دکوراسیون داخلی از تیم طراحان دکوراسیون داخلی، کافیست همین الان به چند سوال ساده در فرم سفارش، پاسخ دهید و در صورت تمایل ثبت سفارش نهایی را انجام دهید. تجمل و افراط هیچ جایی در سبک ذن آسیایی نداره و برای تک تک خطوط فکر میشه. برای نشیمن هرچه فضا به شکل مربع نزدیکتر باشه، کاربرد بیشتری داره چون درواقع نشیمن برای دورهمی خانوادگی استفاده میشه و قراره زمانی رو با هم در کنار آتش شومینه یا به دیدن تلویزیون سپری کنن، پس شکلهای مرکزگرا بهتر از هر نمونهای جواب میدن.

در وهله اول سعی کنید بافتهای مختلف رو در عین هماهنگی کنار هم به کار ببرین، مثلا مبلمان چوبی در کنار میزهای فلزی، فرشهای پشمی، لوسترهای کریستال و … مبلهای مخمل و نرم، وسایل مرمر، تابلوهای سیاه و سفید و لوسترهای چشمنواز اعضای جدانشدنی سبک گلم هستن. سبک گلم برای کسانی کاربرد داره که به تزئینات فلزی، آینهها، رنگهای طلایی و مشکی و نقرهای علاقه دارن. برای مدرن تر نشان دادن فضا میتوانید چند شمع به رنگ سفید در دکوراسیون استفاده کنید. سبکی که بیشتر برای بومیهای آمریکا، اسپانیا، نیومکزیکو و آریزونا استفاده میشه به جنوب غربی معروف هست. ترجیح بر این هست که رنگها در این سبک ساده و طرحها جلوهگر باشن، پس بهتره تمرکزتون رو بر روی جزئیات بذارین. مساله دیگهای که در تناسبات دکوراسیون داخلی اهمیت داره، رعایت نسبت در چیدمان هست. برای این که معنای دکوراسیون داخلی را بهتر درک کنید ابتدا یک کاغذ و قلم بردارید، و در صورت داشتن دانش و تخصص لازم در زمینه علم طراحی و معماری داخلی به دانش خود تکیه کنید، در غیر این صورت حتما از متخصصین این حوزه مشورت بگیرید. خیلی برای جمع کردن وسایل کاربرد نداره، برای همین بهتره از یک سبد برای جمع کردن وسایل بازی روزانه استفاده کنید تا خود کودک هم در این کار مشارکت داشته باشه و از آشفتگی نیز جلوگیری بشه.